• Pohádka

Zasaženi bleskem (2009) (TV film)

Zajímavý námět, poměrně zdařile propracovaná psychologie hlavní postavy. Film, znázorňující pohnutky, přemýšlení, vnitřní život ženy s nepříjemnou diagnózou s nepříznivými vyhlídkami. Ukázka, jak se tonoucí stébla chytá, když nemá s kým svůj problém řešit a rozebrat, když nedokáže svůj problém strávit a postavit se mu čelem. V těchto momentech se může stát oporou i důvěryhodně a autenticky vypadající podvodný léčitel, který se brzy stane něčím víc, než jen "léčitelem". Zajímavá myšlenka, kdy pseudoléčitel nakonec dosáhne slibovaného výsledku - vyléčení karcinomu prsu - buď za pomoci autosugesce nemocné, placeba efektu, anebo díky překonání tabuizovaného tématu bratrovy smrti. Pokud budu drama hodnotit s přihlédnutím k tomu, že se jedná o nedělní večerní film ČT uděluji ****

Táta XXXL (2008) (TV film)

Celkem zajímavý dokument, který reflektuje problematiku civilizačních chorob dnešního světa. Zajímavý pohled na extrémní případy obezity v USA. V dokumentu se pěkně zrcadlí i americká mentalita a jejich nahlížení do této problematiky. Chápu, že pohled na takhle obézní lidi není nic moc příjemného, zároveň věřím, že za samotnou obezitou stojí nějaký psychický problém - startér, který spustil řetězovou reakci přejídání se ve fast foodech. Celkem mě mrzí názory níže se vyjadřujících diváků, kteří tyto osoby odsuzují a tvrdí, že na obrazovky, v některých případech ani do našeho světa, nepatří. Myslím si, že každý z nás je svobodný a může se rozhodnout, zda se bude tento pořad dívat, nebo ne... Nikdo nikoho sledovat tenhle dokument nenutil... Shrnuto: zajímavý dokument, bohužel někdy se zbytečným senzacechtivým znázorněním osudů lidí, kteří se vymykají normalitě. Daleko zajímavější, by bylo se hlouběji zamyslet nad samotnou podstatou-příčinou vzniku takovýchto případů.

Hip Hap Hop (1992) (pořad)

Pořad mého dětství :o) Nedávno jsem znovu zhlédl starý díl a nostalgicky zavzpomínal na víkendová rána, typické disciplíny a nezapomenutelnou závěrečnou sprchu v případě neúspěchu. Docela mě z dnešní perspektivy překvapilo, jak byl na danou dobu dobře sestavený, jaké zajímavé disciplíny v něm figurovaly. Byť by byl samotný pořad pro dnešního diváka nudný a zdlouhavý (popř. humorný), domnívám se, že po obsahové stránce by neměl v rámci dnešní nabídky soutěžních pořadu pro malého diváka konkurenci.

Šejk (2009) (TV film) odpad!

Opravdu prapodivná rádoby "crazy comedie" se zvláštní "zápletkou", dějem bez jasné linie. Jeden z nejhorších filmů, který jsem kdy viděl. Mrzí mě, že herci poměrně zvučných jmen se dokázali propůjčit pro film tohoto typu... Asi nejvíc z celého večera jsem se pobavil u níže napsaných komentářů :-D

Faktor strachu (2001) (pořad)

Poutavý, fascinující, často i šokující reality pořad, který je však bohužel svědectvím toho, co vše jsou lidé pro peníze schopni udělat a jak silným motivem je pro spoustu lidí vidina slušného balíku peněz.

Věda je zábava (2004) (pořad)

Zajímavý pořad pro děti mladšího školního věku, který si klade za cíl popularizovat přírodní vědy. Pořad je plný nejrůznějších experimentů, které si mohou děti vyzkoušet samy v domácím prostředí. Tento fakt je asi největším pozitivem pořadu. Australští tvůrci se snaží v dětech podněcovat zájem o dané pokusy, což je samo o sobě chvályhodné a velmi důležité. Co mi však na tom vadí, je to, jaký typ motivace je volen. Nejčastější motivací dětského diváka je někoho přelstít, někdy i podvést. To je zajisté dobře fungující motivace, která na dětského diváka "zabírá", avšak z mého pohledu trochu nemorální a deformující dětskou hodnotovou orientaci.

Máte slovo (2008) (pořad)

Pořad, jehož asi jediným pozitivem je volba zajímavých, aktuálních témat. Pořad Máte slovo si však bohužel neklade za cíl nastolené problémy vyřešit, nebo alespoň zvýšit informovanost diváka. Naopak ještě více rozčeří jejich hladinu. Zkrátka, debata, která nemá úroveň, plná neefektivního, agresivního stylu komunikace, jenž nedává prostor žádné ze stran se podrobněji a v klidu vyjádřit k danému tématu. Možná prvoplánový "sanzačně" lazený pořad, na kterém si smlsnou typičtí čeští "nadávači". Se spokojenosti si odsledují každotýdenní hádku rozostřených stran a následovně se ještě více utvrdí o tom, jaká je na tomhle světě hrůza...

Mary a Max (2009)

Velmi zajímavý a povedený film, který zdařile reflektuje fenomény dnešní doby, mj. i život Američanů. Velmi autenticky a citlivě sleduje osudy dvou osob na pokraji společnosti, jejich životní příběhy a vnitřní pochody. Film je jedinečný jak svým výtvarným ztvárněním, obsahem, ale i reflexí absurdity dnešního světa... Animované ztvárnění příběhu je dle mého názoru zdařile zvoleným prostředkem. Ztvárněná problematika je tak lépe stravitelná a zároveň takto i více diváka vede k zamyšlení.

Cesta z města (2000)

Film, při kterém na mě skutečně dýchne pohodová nálada venkova