Noční zvířata (2016)

Precizní film. Díky skvělé atmosféře, hercům, obrazu a hraním si se světlem jsem se dokázal ponořit do příběhu. Amy a Jake ideální herci a skvěle jim role pasovala. Noční zvířata vás nutí přemýšlet, obávat se a být i zneklidněný či znechucený. Toho všeho dosáhnout beru jako opravdové umění. Dnes jsem to viděl nejspíš počtvrté, popáté celkem? Děkuji za takový film.

Halloween zabíjí (2021)

Na Michaela jsem dost ujetej, ale snažím se být vždycky u čehokoliv co nejvíc objektviní. Dost sem nechápal hodnocení před projekcí (ano, tam nebyla objektivita), ale nechápu ho ani po zhlédnutí filmu v kině. Pokračování jede krásně tam, kde skončilo. Možná se nevyhnu spoilerům, takže kdo nechce znát děj, ať se čtením končí. Takže... začátek snový, vrácení se do roku 1978 a prvních vražd, rekonstrukce, troška osvětlení jeho chycení, úplně skvělé. Hudba parádní, zase sem si to náramně užíval. Ta fascinace toho, jak tam Michael jen stojí venku ... a stojí, nic. Všude policajti a on prostě stojí. Děsivé a zvláštní. Linka v baru mě moc nebrala, ale chápu důležitost představení postav. Pár flashbacků oněch lidí bylo taky fajn, takže kritiku nechápu. Uznávám, že mě doslova s*rala hláška, že zlo zemře dnes večer. Opravdu toho bylo moc. Část v nemocnici víceméně fakt nezajímavá.. za mě to nejhorší z filmu. Celkové zabíjení v podání Michaela okey, chování jako vždycky, super. Plujeme k závěru do jeho domu. Za mě skvělé celkové představení, likvidace Camerona, část s Allyson výborná a jak ho pobodá do břicha, za mě šokující...vidle do zad a další. Pořád dobré i ve scéně s ostatními lidmi venku. Jasný, je absolutně nereálné, aby někdo toho tolik přežil. Čtyři kulky, vidle, několikeré bodnutí do břicha, dupnutí na krk a všelijaké bití čímkoliv a kamkoliv. Nemožné. Ale tak to jsme si všichni snad zvykli ne? Přijde mi, že si tu každý najednou s radostí odplivne jak je tohle možné. Že se to ale děje 40 let od počátku filmu nikdo nebere v potaz.  Úplně poslední vražda, v místnosti jeho sestry, mi přišla opravdu navíc a vlastně zbytečná. Celkově vzato jsem spokojen s atmosférou, Michaelem a výbornou hudbou. Trápí mě vlastně víceméně scénář, ta davová psychoza mě vůbec nebrala a že umřel každý, kdo ho dříve poznal mě vůbec netrápí. Čtyři hvězdy s naprostým přehledem a i když vím, že si Halloween kills pustím ještě párkrát, kvůli zmíněným negativům to tentokrát na pět nebude. Počet hodnocení: 904. EDIT: Po dalším zhlédnutí a sledování s troškou nadhledu to prostě vidím zase na plný počet. Ač se mi nelíbí pořád tolik nemocniční scény, tak Michael je za mě pořád ve svém klasickém stylu špička.

Joker (2019)

Temný, syrový, odpudivý, dechberoucí, obdivuhodný, soucitný, nelítostný, krutý, spravedlivý, politováníhodný i vtipný. Takový byl pro mě Joker a Joaquin Phoenix. Podmanivá hudba a pro mě adept na Oscara za nejlepší hlavní roli. Nejlepší film, který jsem letos viděl.

Nadvláda (2018)

Není nic co by v tomto dokumentu mělo chybět. Vše co je potřeba vědět je zobrazeno a následně v závěru i vysvětleno v širším odvětví. Zavést povinně do škol, nic víc, nic míň.

Halloween (2018)

Druhá návštěva kina mě utvrdila v tom, že by klidně mohla následovat třetí. Halloween, můj nejoblíbenější horor a nejlepší negativní postava. Čisté zlo Michael Myers. Konečně pokračování, které je hodné počátečním dílům. Drží s nimi krok a jsem moc rád, že si někdo dal tu práci a připravil tak skvělou atmosféru a herce. Dlouho se mi nestalo, že by mi nikdo nevadil a třeba taková vnučka Laurie byla skvělá. Michael se v zabíjení nijak nevyžívá, jen je prostě popraví a hotovo. Žádné emoce, lítost, nic. Atmosféra se dá místy opravdu krájet a je to krása sledovat. Hudba se vrací ke kořenům, ale má své nové prvky a tím to posouvá ještě výš. Jsem naprosto spokojený a dávám nakonec plný počet. Počet hodnocení: 1 622

Uteč (2017)

Film, který je absolutně nečitelný a pro mě nádherně originální. Netušil jsem vůbec nic až do samotného konce. Odhadnout co bude v následujících vteřinách šlo jen těžko. Za mě velmi milé překvapení a nadšení. Psycho atmosféra filmu je skvělá. Nemám výhrady, a tak okamžitě zvyšuje počet hvězd ze 4 na 5. Počet hodnocení: 11 185

96 hodin (2008)

Moc nemusím akční filmy a Liama Neesona zatím znám jen jako Oscara Schindlera...ale tohle byla přesně ta pecka která tu byla vychvalována. Celou dobu si říkám, že je to na pěkné 4 hvězdy, jenže to by byla škoda. Skvěle natočené klišé o únosu dcery. Vybroušené k dokonalosti. Jedna z nejrychlejších devadesátiminutovek za poslední dobu. Počet hodnocení: 47 463

Taboo (2017) (seriál)

Netradiční, a to velmi. Neměl jsem vůbec tušení do čeho jdu a po začáteční epizodě bylo vše takové rozporuplné, zajímavé, ale povedené. Opravdu temný Londýn 19.století je skvěle vykreslený. Úvodní polovina minisérie to krásně rozběhla a člověk si říká, že by se to mohlo už dát jasným směrem. Ne, vždy je něco nečekaného a žádným způsobem se nedá říct co se stane v následujících minutách. Občas mě to zavádí myšlenkami ke Game of thrones, který odstartoval nečekané zvraty a úmrtí. Tady to taky působí, jen je z toho absolutně jiný pocit. No a další polovina je dokonalá, akční, dramatická a s naprosto okouzlující hudbou. Díky tomu jsem si seriál dost oblíbil a s napětím očekávám další sérii. PS: Tom Hardy excelentní výkon. Zasloužený plný počet. (2719)

Příchozí (2016)

Film, který přichází s trochou něčeho nového. Pro mě vše začalo Gravitací, pokračovalo Interstellarem a Příchozí to zakončili. Přesná trilogie filmů s vesmírným příběhem v jakékoliv formě. Nehoda, vnímání času a prostoru, a důkaz mimozemského života. Vše co jsem někdy potřeboval vidět, o čem jsem kdy snil a nedokázal se spokojit s články, knížkami a vším okolo mi předala tahle trojice. Jak můžeme vnímat jiný život ? Něco tak odlišného a naprosto neprozkoumaného, těžko odhadnutelného. Tvůrci předvedli úžasnou práci, protože možnosti jsou nekonečné a je to svým způsobem hrozně krásný. Někdy mi to ta jednoduchost světa až kazila ... armáda, možný útok ... ale my jsme zřejmě takoví. Pro mě je to hrozné zklamání, jelikož tímto způsobem by vše možná i dopadlo. Setkání, které sice může mít jakoukoli podobu a úmysl a naším strachem z neznámého ho vyprovokujeme k něčemu, čeho by třeba nebyl ani schopen. Hudba od Jóhann Jóhannssona byla slušná a pro mě ideální. Nelze opomenout ale Maxe Richtera a jeho krásnou skladbu On the nature of daylight, která provázela začátek a tak snový konec filmu. Denis Villeneuve umí a je vidět, že je na obzoru další špičkový režisér. Počet hodnocení: 4 599

Slídil (2014)

Nikdy nedávám na trailer a to je to nejlepší co se dá u Nightcrawlera udělat. Jake Gyllenhaal je snad čím dál lepší a jeho výkon má přesně tu psychopatii jakou má mít. Pomalejší rozjezd nijak nevadil a pokračující gradace mě nadchla. Dlouho se mi nestalo, že bych byl napjatý jak samotní aktéři (akce v restauraci). Neměl bych žádný problém se podívat znovu a jen tak nezapomenu. Počet hodnocení: 12 961 78%