Hooligans (2004)

Dost syrový a reálný. Lépe natočit film o anglických hooligans asi nepude. Já moc takovým filmům neholduju, na druhou stranu je to velmi povedený, takže za 4 hvězdy.

Stalingrad (1990)

Zatím jsem shlédl jen 1. část a zklamalo mě to. Herci jsou celkem slabí, dialogy taky nic moc. Technika je obdivuhodná, jenže samotné provedení bojů nic extra zajímavého nepřinese. Ani se mi moc nechce na 2. polovinu filmu ...

Démoni 2 (1986)

Pokud bych hodnotil strašidelnost, tak by to bylo skoro na plný počet. Chvíle, kdy se oslavenkyně dívá na televizi a na ni se postupně otáčí démon, jde k ní, je opravdu děsivá. I celkově prostředí a styl natočení je dobrý, opět si drží hrozivou atmosféru. Jenže to je asi tak všechno. Druhá polovina filmu je o dost horší, scéna, kdy se nějaká obluda tlačí na dveře je směšná. Je to celkem dlouho co jsem to už viděl. Asi by si to zasloužilo i 3*, ale to se budu muset překonat a podívat se na to znovu. Tím se ale zase dostávám k té hrozivé atmosféře, která je pro mě nepřekonatelná tím, že bych ji znovu už vidět nechtěl. Snad časem.

Kdo přežije - Austrálie (2001) (série)

Nemám to ještě uplně dokoukaný, právě odešla Amber. Ale i tak zřejmě navýším hodnocení ze 4* na 5*. Myslím si, že se dost podobá 1.sezoně, hry o bonusy či o odměnu, imunitu jsou zajímavé a vztahy uvnitř kmenů napjaté. Pro diváka to ani lepší být nemůže, tedy mě aspon nic nenapadá, jak by se to dalo vylepšit. Osobně fandím Elizabeth, snad zvítězí, pokud ne, tak doufám v Rodgera. Hlavně at to není Colby, to by mě fakt naštvalo. :-) Tak po shlédnutí posledního dílu bych možná i přehodnotil názor na Colbyho. Jak sám říkal, hrál naplno, šel tam vyhrát a víceméně se mu to i podařilo. Špatný člověk to není, jen se to možná mohlo na první pohled zdát. Že vyhrála Tina? Svým způsobem si to zaslouží, i když je dost překvapivý, že se dostala do finále bez jediné imunity. Klobouk dolů a těším se na další řadu.

Dívka na koštěti (1971)

Mě napadá hlavně jedna hláška: Musíme hlídat naši sourozenci ... :-D

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Celou době co sleduji tento web narážim na Dvanáct rozhněvaných mužů. Upřímně jsem se divil, jak film z roku 1957 může mít tak obrovské hodnocení. Není to tím, že bych odmítal či neměl rád staré filmy, to určitě ne, ale byl jsem jen překvapený. Obvykle spíš narážím na filmy z 70. a 80. let, pokud sleduji ty starší. Tento snímek je téměř dokonalý, nepotřebuje prakticky nic, ale něco jo ,a to je výborný scénář. Držel mě v napětí, snažil jsem se mu porozumět a pokoušet se něco rozluštit. Pokud to shrnu, tak si pětihvězdičkové hodnocení jistě zaslouží.

Mučedníci (2008)

Opravdu zvláštní film ... klidně by se dal rozdělit na 2 části a každý promítat zvlášť. Tak rozdílný mi to připadalo. Dost akční, brutální, a poté co se dívka nechá zajmout, mně to přijde jako něco uplně jiného. Je to film určitě i trošku k zamyšlení, hlavně v té druhé polovině.

X-Men (1992) (seriál)

Perfektní seznámení s X-Meny. Film tomu nesahá ani po kotníky. Škoda jen, že jsou dabované 2 řady. Rád bych se podíval i na ty další. Klidně s titulky, jenže ani ty jsem nesehnal. Budu rád, když se ozve někdo, kdo je má ... Nejoblíbenější postava? Jasně Gambit.

Zombi 2 (1979)

Italských zombie hororů je plno a většinou jsem byl znechucený přílišnou brutálností, obsahující zbytečné, drastické záběry s litry krve. Ted vypadám jak někdo, kdo asi nemá rád horory, omyl já je opravdu rád mám. Jen ve většině těchto filmů je to přehnané. Abych se teda konečně dostal k samotnýmu filmu ... Atmosféra je výborná, hlavně hudba, kdy vylézají mrtvoly z hrobů je děsivá, ale opravdu velmi povedená. Celkově je to slušný snímek, ale má nedostatky ve scénáři, vypadá to občas "amatérsky". Tím to nechci ale nijak shazovat, líbilo se mi to, a klidně bych se na to podíval znovu za nějaký čas. Zajímavý mi přišel incident na lodi, kde se oživlej tlustoch vyřítí z kajuty. To nemělo chybu.

Ben X (2007)

Perfektní ... Druhá polovina filmu mě dorazila, a plný počet je více než zasloužený!