Trable v ráji (2009)

Kdybych jel na ostrov na v podstatě dovolenou, dostal za ni zaplaceno, užívám si moře, jídla, atd.. taky bych se asi vykašlal na to, jak je scénář stupidní a jak není potřeba umět hrát :) Sem tam vtip, který mi zvedl koutky, ale jinak.. vlastně ani nevím o co tam šlo..

Útok na věžák (2011)

Skvěle zachycená realita gangu z londýnského věžáku spolu s kýčem sci-fi akčňáků, kdy jeden velí všeckým a všechny nakonec zachrání obrovským výbuchem. Mladí neherci dodávali tu správnou autenticitu a dokonce ani dialogy nebyly nesmyslné :) Bavil jsem se moc. I když se promítalo od půlnoci, únava z čekání před kinem rychle vyprchala, protože film měl opravdu spád.

Náš den přijde (2010)

Obrovská šílenost. První polovina plná černého a přitom velmi citlivého humoru, druhá půlka je jen absurdní psychojízda dvou zrzavých pošuků. Ale co Vincent dokáže zahrát je neuvěřitelné. Totálně se dokáže, stejně jako hrdinové, zničit kvůli roli. Myslím, že si ji užil, jako žádnou jinou..

Spoluautor (2011)

Velmi nápadité, velmi vtipné, velmi dobře zahrané i napsané. Stačí mít jeden pokoj, 2 lidi, spoustu plechovek piva, telefon a bouchačku.. A máte na celej večer o zábavu postaráno. David Morse zde vypadá přesně jak vypadat má. Infantilně psychopatický muž středního věku žijící s matkou. Improvizační hra k tomu dodává tu správnou šťávu. V divadle by tento film byl geniální.

Nic proti ničemu (2011)

Ač film vypadá jakkoli odporně a neprofesionálně, jedná se o obrovskou srandu. Hlavně kvůli té odpornosti a neprofesionalitě (která je jen na pohled - herci jsou profesionální improvizátoři). Příběh o kontrastu zapojení a odpojení od společnosti, v kterém si dost lidí najde sama sebe.

Cormanův svět (2011)

Frajer to je. Pár filmů jsem od něj viděl, Jámu a kyvadlo miluju a tenhle dokument všechno moc hezky zachycuje. Slečna Stapletonová měla obrovskou trpělivost a taky štěstí a opravdu to stálo za to. Roger si zaslouží nějakou takovouhle poctu a ještě k tomu od velikánů typu Scorseseho, nebo plačícího Nicholsona.

Čtyřicet pušek (1957)

Příjemný a vtipný western. Není zcela tradiční, není ani příliš zvláštní, a z Barryho pohledu mi fakt naskočila husina :)

Seznam smrti (2011)

Možná jsem byl v tu chvíli půnoční projekce moc unavenej, možná jsem měl mozek uplně jinde, možná jsem to prostě jen nepochopil. Ale fakt jsem se v tom ztratil. Sice příběh nějakým záhadným způsobem přidává plyn v průběhu děje, ale vlastně ani nevím, co tam ti lidi nakonec dělali. Viděl jsem dost hororů, ne všechny povedené, některé i víc psychotické, ale tohle nebylo moje rudé kafe..

Osamělost prvočísel (2010)

Každá ze 3 časových linií je prvočíslem, mezi nimiž se objevuje vždy nějaké jiné číslo, tudíž není možné, aby se tato prvočísla spojila. A tak to taky bylo. V příběhu se člověk neztratí, zato v obrovsky přehnaně dlouhé stopáži a nudných a prázdných pohledů ano. Námět se mi líbí, ale zpracování má dost mouchy.