Stopy zla (2006)

Smích nad trapností se linul z mých úst, ale přiznávám, že bych si v tom klidně sám zahrál :) Hvězdička je každopádně za Katiny skákající dvojčátka. Ňamí :)

Strážci - Watchmen (2009)

Director's cut je boží, ale páni. 3 hodiny jsou fakt moc. Nicméně pořád to byla skvělá zábava. Vymazlený efekty, herecký výkony taky dobrý, Monžá by mohly být i 4,5*. Ale nechám 4. Něco mi na tom jakoby chybělo..

Pilíře Země (2010) (seriál)

Vtáhlo mě to. Zamiloval jsem si postavy, nesnáším postavy. Tak jak to má být. Hnusná doba hezky zpracovaná s geniální hudbou. Je zde ale dost cítit rozdíl mezi na city hrajícími scénami (který fakt i rozbrečí) a sem tam protáhlým nicneříkáním. Ale celkově určitě 4* za první sérii.

Hra o trůny (2011) (seriál)

I love it, I love it, I love it....... Sice si musím občas připomenout některé scény z minulých dílů, když koukám na nový, ale to je ono. To co jsem potřeboval. Koukat se, těšit se, hltat, žrát, milovat seriál a osudy jeho hrdinů. A pojď do mě, příští roku.

Rango (2011)

Jedna kulka? Klobouk dolů. Podle traileru jsem čekal všelicos. Ale nakonec i tak jsem byl překvapen. O grafice ani mluvit nebudu, protože tahle animace stojí na špičce žebříčku. Ale mluvím i o příběhu. Jistě. Je tu takový ten animákový kýč, kdy se dostane cizinec do nové party a něco jim slíbí a nedodrží, pak nakonec vlastně dodrží (např.: Auta), ale k tomu perfektní humorem zpestřené scény a nápady. Navíc s hudbou Hanse Zimmera? A hlasem Johnyho Deppa a Billa Nighyho a jeho super barytonem? Sem tam se děj malinko zastavil, takže klidně by mohla stopáž být o 15 minut kratší, ale z nudy jsem si ruce nekousal.

Star Trek (2009)

Tak tohle jo. Tohle je ono. Sci-fi srdce plesá a skáče radostí. Nečekal jsem, že parta mladých lidí hrajících si na vesmírné kovboje, mě tak zatáhne na 2 hodiny do křesla, až mi bylo líto jít i na záchod a pauzovat. Herecké výkony, zvláštní efekty, scénář, réžie, bojové scény, střih, kamera a hlavně hudba (i když mi taky ústřední motiv malinko chyběl)... všechno perfektní. Vtipné, překvapivé, poutavé, rychlé, akční, všechno. Mimochodem to, že Nero je vlastně Eric Bana, jsem poznal až po asi šesti scénách :)

Černá mamba (2011)

Odjakživa jsem reklamožrout a takhle se mi to líbí.

Mechanik zabiják (2011)

Zahrabte do země Xaviera Gense, hoďte místo něj Westa, nakopněte Olyphanta a přihrejte Stathama, malinko pozměňte scénář a Hitman je natočenej tak, jak měl být už před 4 rokama. Mechanic je sice trošičku odlišný, ale v principu hodně podobný. Nicméně k hodnocení filmu bych řekl jen to, že jsem z něj rozpačitý. Na jednu stranu ta strohost a nepřemrštěnost akčních scén nevadila, na druhou by to chtělo do těch scén dát větší koule. Vtipu film taky moc nepobral a výkony hlavní dvojice bohužel, ač nebyly z nejhorších, nedokázaly celkovou situaci uplně zachránit. Přesto 3 hvězdičky. Minimálně za stopáž, která uplně vyhovovala, za hudbu a za lehoučce nadprůměrně odvedenou práci.

Mortal Kombat: Legacy (2011) (seriál)

1.série: Krásně jsem si zavzpomínal na první Mortal Kombaty na prehistorických počítačích. A zapojení tématu do současnosti je fajn nápad. A velké plus za souboj Sub-zera se Scorpionem v posledních 2 dílech. Přesně podle videohry, až mi slza ukápla :) 2.série: Ale po druhé sérii musím jednu hvězdu stáhnout. A to minimálně. Konečně má přijít turnaj a skoro všechny díly se jen blbě a bezmyšlenkovitě kecá. A Casper Van Dien? "Really?" Aspoň ty fatality mi udělaly radost.

Drtivá porážka (2008) (pořad)

Johnové švédská příjmení, jejich skvělý a vtipný dabing, elektronická tužka, čtvrtá "zimní" série a obří koule.