Osudová sázka (1998)

Krásný a dojemný film s překvapivým koncem.

Unplugged: The Corrs (2000) (koncert)

Jedno z nejlepších koncertních vystoupení The Corrs. V komorním prostředí za doprovodu Irish Film Orchestra plně vynikne krása jejich poetických skladeb.

Interstellar (2014)

Technicky moc pěkně udělané, hlavně vesmírné objekty. Samotný příběh má trochu mezery a konec mohl být víc nejednoznačný. Přesto si myslím, že Nolan neudělal žánru sci-fi ostudu.

Turbulence (2011) (pořad)

Zajímavě pojatý pořad o počasí po celém světě. V době probíhající klimatické změny mě existence tohoto pořadu příjemně překvapila. Škoda, že se vysílal jen do konce roku 2013.

The Genesis Songbook (2001)

Zde uvedený obsah i obal DVD můžou zmást. Nejedná se o koncert, ale o klasický dokument proložený rozhovory se všemi členy kapely Genesis a krátkými záběry z koncertů a videoklipů.

Svět vynálezů Wallace a Gromita (2010) (seriál)

Původně jsem očekával nějaký sestřih Wallacových vynálezů, ale ve skutečnosti se jedná o nový populárně naučný pořad, ve kterém jsou Wallace s Gromitem průvodci. Naštěstí se s tímto formátem BBC popasovala celkem vkusně. Pokud se smíříte s tím, že animované sekvence nehrajou první housle, tak můžete očekávat hravý mix nových vynálezů a poznatků proložených skeči slavné dvojky.

Vikingové II (2008)

Pán prstenů křížený s Vetřelci? No proč ne. Na tenhle film jsem narazil na jedné cizí satelitní stanici a viděl jsem jen cca poslední třetinu filmu a stálo to za to. Škoda, že už se v poslední době netočí víc podobně kvalitních béček.

McLeodovy dcery (2001) (seriál)

Celkem příjemný oddechový seriál z rančerského prostředí. Popularita seriálu nejspíš způsobila paradox, že ve vyšších sériích se už hlavní postavy nevyskytují a název trochu ztrácí logiku.

Křišťálové oko (1991)

Výprava za ztraceným pokladem Ali Baby - Křišťálovým okem, která mladého diváka uchvátí nebezpečnými překážkami v tajemné jeskyni ze které není cesty zpět. Film nedosahuje takových kvalit jako Spielbergovský Indiana Jones, ale i tak by si zasloužil víc pozornosti.

Nová Evropa očima Michaela Palina (2007) (seriál)

Po deseti letech je eurooptimismus pryč a rozpad EU se zdá nevyhnutelný. Nejzajímavější momenty dokumentu pro mě byli pohanské slavnosti a opatrnost některých dotazovaných v choulostivějších otázkách. Pestrost jednotlivých států lze vždy vnímat buď jako bohatství Evropy nebo její prokletí.