Lov lososů v Jemenu (2011)

Prvni pulka je krasne vtipna a spravne kousava, druha uz je bohuzel vicero sentimentalni, ale celkove film nabizi velmi svezi a novy zavan vetru, pekne prostredi, skvele herce a symbolicke pluti lososu proti proudu, ve kterem at si kazdy najde, co chce. Prijemne prekvapeni... kdo by to podle nazvu filmu cekal?

Melancholie (2011)

Na tohle jsem sla malinko pod natlakem, protoze to proste neni muj salek caje, ale nakonec jsem to prezila a nedam nejnizsi hodnoceni, jak jsem se predem obavala. Uplny zacatek je sice naprosta katastrofa, jen priserne hlasita hudba a kycovite obrazy, ale prvni cast filmu pak prijemne prekvapila atmosferou, uzasnou Kirsten Dunstovou a vtipnym Kieferem Sutherlandem. Bohuzel druha cast to cele zase pohrbila. Misto "povestne gradace a zvratu" mi to prislo smesne, trapne a nudne. Navic mi k sobe ty dva pribehy ani trochu nesly, ackoli se odehravaji na stejnem miste a se stejnymi herci, je kazdy uplne z jine planety.

Micimutr (2011)

Mne se to proste libilo a dost jsem se i zasmala. Dykous hral uzasneho troubu a muj oblibenec z Lidic Ondra Novak byl k sezrani. A Martin Dejdar jako pricmoudlik? To se rovna skvele zabave. Jen soucasnou Prahu bych tam necpala...

Moneyball (2011)

Ja sportovni filmy moc nemusim, zvlast ne ty, kde se looseri vypracovavaji na mistry, ale tenhle byl tak nejak opravdovy a prost sladkobolnych proslovu, ze me docela chytil. Navic byl z vetsi casti o statistikach, financich a intuici nez o samotnem baseballu... a Brad byl proste uzasny!

Muži, kteří nenávidí ženy (2011)

Ze srovnani se svedskou verzi vychazi tahle rozhodne lepe. Skvele typove vybrani herci, kteri i predvadeji slusne herecke vykony. Dej se mnohem detailneji drzi predlohy (a dokonce prekvapive nabizi i informace z druheho dilu), coz kvituji s velkym povdekem. Nektere aspekty jsou ale predkladany az prilis polopaticky a brzy je poukazano i na veci, ktere Larsson rozpleta az na konci, oboji asi se zamerem napomoci i tupemu divakovi domyslet si hned, kdo je pachatel. Kdyby to nahodou nestacilo, pachatel se pro jistotu uz od zacatku tvari jako silenec. Takze divakovi nezustava vubec zadny prostor pro vlastni uvazovani (coz neni pro Ameriku az tak netypicke, ze). Jedina velka zmena oproti predloze - Harriet - neni uplne vychytana, protoze neverim, ze by tahle verze u rodiny prosla. Ale je asi schudnejsi a vcelku mi nevadi. Na knihu tenhle film sice nema, ovsem s tim se jako u vetsiny dalo pocitat. Takze spokojenost.

Muži v naději (2011)

Bavila jsem se, ackoli to bylo umele a predvidatelne, protoze to bylo vtipne. Nastaly jen dva momenty, ktere jsem necekala - jeden prijemny, jeden velmi velmi neprijemny. Nejvic me samozrejme bavila Stasova, ta nezklame nikdy, Machacek s kulatou pleskou na hlave taky potesil. Vnadna deva v podani Evy Kerekes se sve role zhostila rovnez dobre, jen silhajici Petra Hrebickova coby manzelka hlavniho hrdiny Ondreje mi pila krev. Motto filmu komentovat radsi nebudu, jen doufam, ze si z nej nikdo nevezme priklad :).

Nevinnost (2011)

Na nase pomery dosti netradicni film. A v tom je jeho sila. Zvlastnim zpusobem vypraveny pribeh zvlastnich postav, skveli herci - krome Geislerove, Vetcheho i mladicka Anna Linhartova, ktera (prestoze je dcerou Asterky) ma uzasny talent a casem by z ni mohla byt i druha Geislerova. Pribeh se nejprve opravdu tvari nevinne, ale konec nevinnosti prijde mnohem driv nez se zaverecnymi titulky. Ackoli neco malo tusite, stejne vas pointa prekvapi. Na tohle se s chuti podivam vickrat.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

Nejvetsi pozitivum, ktere mi prineslo promitani Perfect Days, je ukazka na film Laska je laska, ktery nas ceka v lednu. Jinak jsem bohuzel byla spis zklamana. Je to strasne umele (Pariz na zacatku?), zbytecne nastavovane (at uz predstaveni skokanu ci bubnujicich barmanu), hudba me neustale iritovala a zenske osazenstvo me nepotesilo ani trochu. Chylkovou mam jinak rada, ale tady mi proste nesedela (ze by uz na to byla stara?), Kronerova (matka Slovenka, co rika poŘad?) mi pripominala ucitelku cestiny ze zakladky a sileny vyraz Bydzovske me spis desil. Naproti tomu muzska cast obsazeni me bavila nadmiru. Hlavne Sokol (ackoli malinko prehraval, byl kouzelny) a Kotek (ani se nestydel vybalit svou pneumaticku). Bohuzel intim sceny mi prisly skoro nechutne (rozdil 25 let ze neni moc? Vlasakova s Dykem v Zenach v pokuseni meli mezi sebou jen 13!). Nemuzu rict, ze bych se uplne nudila, ale jednoduse uz si ted nevybavim zadnou vtipnou scenu (snad krome te, kdy se Kotek schovava v koupelne). Nellis ma zkratka na vic - jeji Vylet miluju (ackoli, co ma porad s temi urnami?) a doufam, ze se jeste neceho podobneho dockam.

Princ a pruďas (2011)

Sice obcas vtipne, ale prevazne oplzle, nechutne a nevkusne. Co tam dela Franco a Portmanova, nechapu.

Rango (2011)

Mam slabost pro klasicke animaky a la Pixar, Disney a DreamWorks, ktere jsou trochu prikraslene, libive a zabavne. Ocekavala jsem neco podobneho, ovsem s Gorem Verbinskim jsem slapla vedle... dostalo se mi totiz neceho prilis syroveho a naturalistickeho a navic strasne nudneho. Bohuzel je to vic osklive, odpudive a smutne nez hezke, mile a vtipne. Chudaci deti, ktere to musely videt. Velke zklamani!