Setanta

2 body

<< předchozí 1 2 3 4
    • 13.2.2016  21:59
    Deadpool (2016)

Od Deadpoola jsem si sliboval hlavně koule. Kouli má jen jednu a místy (např. při akčních scénách) poněkud olezlou, ale zachraňuje to tím, jakej je to kurňa sympaťák. Zkuste nemilovat někoho, kdo vám radí rozsekat vašeho soka v lásce na maličké kousky. Příběh je slaboučký, způsob vyprávění ne tak docela funkční (leč snaží se), režie neohromí a místy se film bere zbytečně vážně. Ale i tak jsem se bohovsky bavil. A vzhledem k tomu, jakou má film fanouškovskou podporu, věřím v jeho komerční úspěch, čili i filmovou dvojku, která si snad už koule udrží obě.

• 5.9.2015  14:05
    Lucifer (TV seriál) (2016)

Pilot: Tak velké zklamání, až se mi chce plakat. Přiblblá detektivka, která docela zabíjí svůj supernaturální i komediální potenciál v nedostatku peněz a nápadu.

• 5.8.2016  09:04

Zkurvený DC. Takové sliby! Tak nevyužitý potenciál! Taková scénáristická prasárna!! Všechno funguje - režie, herci, občas i ta akce. Hudební složka mě okouzluje už celý poslední měsíc a marketingová kampaň se povedla na výbornou. Ale ten scénář si vycucali z koulí!!! Tvůrci se měli aspoň podívat na Útok na Arkham, aby pochopili, jak se tvoří vztahy mezi hlavními postavami, jak fungují motivace, zvraty, překvapivý konec. V Suicide Squad je milion věcí zbytečně. Např. Joker. Nebo Pinkey. Nebo ten borec s bumerangem. Nebo ta ženská s katanou. Přitom by stačilo, aby se Bumerang zabouchl do Katany a už bych mu věřil, že se rozhodne sejmout čarodějku. Nebo kdyby čarodějka ukradla jednorožce a Bumerang se ho vydal zachraňovat s nasazením vlastního života. Nebo kdyby nám řekli, co je ten jednorožec vůbec zač! A takhle bych mohl pokračovat přes celou stránku. Ne, tohle se neodpouští.

• 21.6.2015  22:04

Kéž by to byl 10-dílný seriál. Skutečně oceňuji tu snahu dostat se každé postavě pod kůži. Jenomže ve 2 hodinách na to prostě není místo. Zbývá akce. Třeskutá akce. Nezáživná akce. Patetická akce. Aspoň že ty hlášky prší jako meteory na Millennium Falcon.

• 21.6.2015  22:01
    Daredevil (TV seriál) (2015)

PARÁDA! Jeden z mála seriálů/filmů, kde jsem měl o hrdiny skutečně strach, nebo věřil, že mohou zemřít. Děj se rozvíjí jako květina a až na jedno-dvě hloupá klišé směřuje k epickému konci. Na seriálové poměry skvěle zpracovaná akce (jejíž vrchol bohužel přichází už ve druhém dílu, kdy zcela nepokrytě vykrádá Oldboye, ale vykrádá ho s grácií). Na filozofické rovině se drží jediného tématu (má se zlu bránit zlem?), které omílá do nekonečna, až mě to v půli začalo nudit. S druhou půlí jsem ale ocenil snahu o propracování tématu do hloubky. A nejvíc ze všeho mě potěšil docela civilní kostým (škoda té směšné maškarády, kterou na sebe Murdock obleče v závěru). Chci druhou sérii! Rychle!

• 5.3.2016  13:09
    Frankensteinova kronika (TV seriál) (2015)

Atmosferické, povedené, se zajímavým příběhem. Jediné mi ušlo, totiž chování hlavního záporáka, a k tomu černému detektivovy by se jistojistě chovali mnohem hůř. Žádná z postav není vyložený klaďas, což mám setsakramentsky rád, a rozpačitý detektiv Sean je prostě sympaťák.

• 4.12.2015  14:57
    Jessica Jones (TV seriál) (2015)

Zpočátku mě to moc nebralo. Ale asi se čtvrtým dílem se to začíná parádně rozjíždět, lidé umírají, brutalita se stupňuje a já chci víc, víc, víc. Zamrzí absence většího naturalismu, občas bych uvítal více logiky. Potěší perfektně splněná Čechovova puška (co vejde do hry, v ní také zůstane a bude mít svoji klíčovou roli) a způsob, jakým scénáristé zachází se svými postavami (nemilosrdně). Na 5* to není, hlavně kvůli začátku, ale kdybych dal 4*, mám pocit, že bych podhodnotil.

• 13.12.2015  10:01

Velké ANO akci, příběhu a vtipu. Velké NE způsobu vyprávění příběhu, v němž veškeré emoce jsou ukřičené, main hero je za trotla s ampulí adrenalinu místo mozku a kde jsou všechny postavy ve správným okamžiku na správným místě víc než v Romeině a Juliánovi.

• 21.11.2015  12:37
    State Zero (2015)

Vizuál na solidní úrovni, to be continued na konci ale zanechává hořkou pachuť v ústech. Až budou venku všechny díly, snad budu hodnotit jinak.

• 27.3.2016  11:19

Občas sklouzává k přiblblým vtípkům (za to tu hvězdu dolů), právě proto je silný hlavně v momentech, kdy hraje navážno. A ne, možná by to nebyl tak dobrý snímek, kdyby polovina záběrů nebyla autentických, natáčených na ulici mezi živými lidmi. Kniha doslovná nebyla, snímek ano, a poprvé mám pocit, že je tomu dobře. Protože věřím že to tady může být zase - a mnoha lidem by to nevadilo.

• 29.7.2015  21:25
    V hlavě (2015)

Fakt nevím, jak tenhle filmek zkousnou malé děti - ale tohle je první animák a čtvrtý film, který mě dokázal dojmout k slzám. Chci pubertální dvojku.

• 21.11.2015  12:53
    Zari (2015)

Tady je něco velice špatně - a podle mě je to režisér. Kamera, herci atd. funguje, jenže na plátně se tak nějak nic neděje. Nejsem natolik artově založený člověk, abych potřeboval 5 minut zírat na blikající kontrolku, jak si sebe sama prohlíží v zrcadle.

• 21.9.2014  14:16

It was baaaad. it was ssoooo baaaad. Akce nudná, nebo počítačově nechutná, krev trapná, příběh tupý, hlavní hrdina nezáživný a ty uberpatetický kecy byly moc i na mě a to se mi líbil Pearl Harbor. Jediné, co na filmu stojí za to, je Eva Green.

• 6.11.2015  22:55
    Agresivní virus (TV seriál) (2014)

1. série: **** Pěknej náběh, super gore momenty, zcela nesympatičtí hrdinové, které jsem si časem zamiloval. Mírně repetetivní akce, zajímavej příběh. Hodně fajn pojetí upírské legendy, takhle to mám rád. 2. série: *** Dostavuje se rozplizlost (hlavně v druhé polovině série), stupidita i nelogičnost, ale příběh se vyvíjí, pomalu, ale vyvíjí. Od scénáristů jsem čekal víc. Atmosféru si to udrželo dobrou, některé díly jsou hodně super a já si nemůžu pomoci, než se těšit na třetí řadu.

• 21.5.2015  22:46

To-byla-pičovina! Po předešlých dvou dílech, které sice nejsou žádný skvost, ale mají úroveň, je tohle bezmála urážka, která nehraje na nic než na efekt (rozuměj, skvělá animace), rádoby drsné hlášky a elektronickou hudbu. Ale ten příběh - jednoduchá blbost, nelogičnost, dialogy nedávající smysl, laciná citová vykrádačka... ten film mě prostě nasral.

• 15.3.2015  10:39
    Babadook (2014)

Jeden z nejlepších hororů, jaký jsem měl to štěstí vidět. Všem "geniálním" komentátorům, kteří si stěžují na nedotaženost monstra, doporučuji zamyslet se nad ním jenom jako nad metaforou nad matčiným psychickým stavem. Skvělý herci, geniální zvuk, úžasně budované napětí. Love it!

• 21.11.2015  12:56

Vtipná absurdní jednohubka. Typ humoru, jaký známe z American Pie (o kozách, ale v tomto případě bez koz), příběh pracující s lidskou stupiditou rozhodnutou lovit ryby granátem.

• 21.11.2015  12:35

Jednoduché, milé, za mě perfektní.

• 21.6.2015  21:55
    Penny Dreadful (TV seriál) (2014)

Dějově prach a bída, postavy se potácejí od ničeho k nule. Ale herci dokonalí, dialogy dokonalé, zvraty dokanlé a ta atmosféra, atmosféra! ATMOSFÉRA! Pro fanoušky Stokerova Draculy nejlepší matroš současnosti.

• 21.11.2015  12:51
    Prospect (2014)

Luxus! Ten filmeček není bez chyb (první polovina by si zasloužil prokrátit), ale dojem, který ve mě zanechal... LUXUS! Kamera, která působí profesionálně, jednoduchý děj, který si vystačí s náznaky, fungující vztah otce a dcery, uvěřitelné herecké výkony, perfektní atmosféra, a když se věci začnou komplikovat, já se nakláním v sedačce čím dál blíž k filmovému plátnu a držím té holčině palce. LUXUS!

• 26.10.2014  11:10

Primitivnost. Ve všech směrech. Působivé, jak někdo může změnit nejoriginálnější vizuál posledního desetiletí, v nudnou matlanici. První Sin City bylo nejenom originální, ale mělo i silný a provázaný příběh. Druhé Sin City příběh prakticky nemá. Tam, kde má šokovat, působí trapně. Choreografie je nulová. Nač plýtvat slovy...

• 21.6.2015  22:02

Přesně ten druh nadhledu, který u filmů miluji. Třeskutá zábava to není, ale k pomilování to je. Snad jediný Marvelácký snímek, na který se s chutí podívám podruhé, potřetí, po desáté.

• 29.6.2013  23:05

Teda, místama mi to dost připomínalo Evangelion :D Režisérsky se mi to zdá nezvládnuté, střídají se silné momenty se slabými, tempo je nevyrovnané, film místy nudí atd. Na druhou stranu, animace skvělá, temná, až kulervoucí - což ovšem není všechno. S láskou vzpomínám na seriál - a přesto tuhle filmovou trilogii vítám. Protože doufám, že bude mít úspěch a doufám, že otevře možnost zfilmování celé, nebo alespoň části mangy, která nabízí jeden z nejsilnějších příběhů, jaký znám. Vyserte se na Hru o trůnu. Berserk je stokrát lepší! (teda aspoň manga)

• 21.2.2016  21:32
    Da Vinciho démoni (TV seriál) (2013)

Perfektní námět, který strašlivým způsobem dojíždí na scénáristickou stupiditu. První série, rozhodně ne dokonalá, ale přinejmenším zajímavá, je nakonec tím nejlepším z celého seriálu. Druhá se ztratí kdesi v hledání Ameriky, třetí zase doplácí na nezvládnutou snahu o epičnost a neúnosnou míru nelogičností. Lorenzova linka je od 2. série zcela zbytečná, neboť na vývoj čehokoliv, co se děje na plátně, nemá ve výsledku nejmenší vliv. Zrovna tak spoustu z toho, co dělá Leonardo, nemá žádný smysl a hrabě Riario, jakkoliv je to zajímavá postava, je natolik nestálý charakter, až se zdá, že si s ním scénáristé dělají, co se jim zrovna hodí. Velice pozitivně ale hodnotím vývoj vztahů mezi jednotlivými postavami, sympatickou brutalitu, která ovládá celou třetí sérii, humor, Vlada Draculu, který je k pomilování creepy, vrážení kudel do zad i celkovou atmosféru. Jen bych si přál, aby Leonardo nikdy neopustil Florencii (dobře, možná Florencii a Řím) a kdyby se místo epičnosti soustředili spíše na politiku, detektivku a hravost.

• 12.1.2014  00:42

Disneyovský trend jedničky pokračuje a graduje a ano, je to zábavné a je to fajn a v kině to stojí za to vidět, protože je to eskapáda na eskapádu. Ale tohle pro mě není Hobit. Není to ta kouzelná rozprávka a tam, kde by mohla být, protože předloha je takových míst plná, má Jackson neukojitelnou potřebu udělat z toho kabaret. A to je něco, co mu jako velký fanoušek předlohy nedokážu odpustit a taky důvod, proč ten film nikdy nebudu moct mít rád.

• 29.11.2014  10:39

Filmy sice nekonzistentní, ale sršící tak úžasnými nápady, že mu rád všechno odpustím. Za mě stokrát lepší než americké "hurónské" animáky.

• 4.4.2015  17:57

Tohle dílko vnímám v jasném kontrastu k tolik populárnímu Kigsmanovi, který ze zabíjení dělá zábavný lunapark. Tady je zabíjení vážné a bolí. Matty přirovnává styl vyprávění příběhu videoherní estetice. Nevím, možná, mě to nepřišlo. Ale možná bych si přál více podobných videoher... kde zabíjení nebude bráno na lehkou váhu.

• 22.2.2014  21:51

Spíše roztomilé než vtipné, v rámci animáků originální, hoooodně písniček (lepších i horších). Má to pár chvilek, které mě úplně netěší, ale má to i severské trolly a ty mě těší dvojnásobně. Na vlásku v bledě modrém, ale protože Na vlásku bylo super, těším se na další podobné kousky.

• 22.2.2014  21:55

Díky té zuřivé béčkovosti a očividnému "take it ease, bro" - taky protože jsem to sledoval v letadle s 30hodinovým spacím deficitem, mizerným zvukem, na malé obrazovce a nic lepšího nebylo k dispozici - se mi to líbilo mnohem víc než jednička. Střeva a vrtulník rulez. Těším se na trojku a to jsem dvojku vůbec nechtěl vidět. A Rodrigueze je magor. Už chápu, že se mají s Tarantinem rádi.

• 24.3.2014  23:15
    Mý věci (2013)

Maslowova pyramida funguje! Jak závratní zjištění. Jo a taky potřebuješ ženskou, jinak nebudeš šťastnej. Zajímavý nápad, který se rozplizne do... povrchnosti. Naštěstí má perfektní kameru, je fajne sestříhanej a vtipnej (byť místy poněkud trapným způsobem). Jsem rád, že jsem ten film viděl, ale že by mi to něco přineslo...

<< předchozí 1 2 3 4