Setanta

okres Brno

2 body

1 2 3 4 následující >>
    • 27.8.2012  23:28

Film o snech a film o dospívání zobrazený v nádherné metafoře, která se ve své dokonalé kráse vyloupne až v samotném závěru. A pak i ten šílený prolog začne dávat smysl. Nádherná hudba. Perfektní herci. Chytrý příběh. Rozhodně to není film por každého. Musíte přistoupit na šílenství postav a absurdity v těsném waltzu s naprostou normalitou života. To je ten děsivý svět mezi dětstvím a dospělostí, o němž se tu mluví.

• 24.6.2012  21:06
    Akira (1988)

Původně jsem chtěl dát za 5, potom za 4 a ke konci zůstávám u 3 *. Zpočátku slibný začátek, dobrá akce, záporáci na pozici hrdinů (teroristé a náctiletí adolescenti) - charaktery sice hlouběji neprokreslené, ale člověk se do těch archetypů dobře vžije - spousta otázek, které napnou a připoutají. Jenomže s odpovědmi i s vývojem děje jako u Lost - je to neuspokojivé, zmatené, překombinované a samotný závěr je tak brutálně přepálený, až mi to film zkazilo. Zůstalo jen parádně animované scífko, se skvělou atmosférou a absentující myšlenkou (alespoň já jsem nenašel žádnou, snad kromě spidermanovského "velká moc vyžaduje velkou zodpovědnost"). Skoro mám chuť otevřít mangu, abych si v tom udělal pořádek, ale na to mě film dostatečně neoslovil. P.S.: Málem bych zapomněl, film má přece jen dva důležité klady. Jednak psychedelické výjevy při Tetsuově "růstu" jsou pastva a jednak zobrazená psychologie davu celkem sedla (až na výjimky).

• 5.7.2015  22:41
    Hlad (1983)

Upíři mají styl. Atmosféra krásná. Herci paráda. Ale ten styl vyprávění... Kdo je hlavní hrdina příběhu? Jednoznačně Miriam (Deneuve). Tak proč půlku filmu ztratíme s Johnem a druhou se Sárou? Zcela nezvládnuté vyprávění. Art? Jděte se bodnout, i art si zaslouží trochu poctivého řemesla.

• 13.1.2014  18:32
    The Hobbit (TV film) (1977)

Mix mezi Hobitem a Sněhurkou a sedmi trpaslíky. V dobrém i špatném. Anime je dětinská, obludy jsou pitoreskní, hrdinové jsou směšní... je to pro děti. Velice pozitivně hodnotím schopnost vyprávět několik věcí najednou, krásné zhudebnění básní (i když ten věčně se opakující motiv cesty za dobrodružstvím mi ve třech čtvrtinách už vážně lezl na nervy). Bohužel zrychlení je takové, že spoustu krásných scén z knihy je z filmu vystřihnuto. Navíc - nejsem si jistý, jestli ten, kdo nečetl knihu, má šanci pochopit, co se děje. Tento film je ale knížce mnohem bližší než Jacksonův spektákl a po všech směrech mi udělal velkou radost. Na druhou stranu - teprve díky němu jsem si byl schopen uvědomit Jacksonovu svébytnost a připustit, že i nová trilogie má špetku svého kouzla.

1 2 3 4 následující >>