• Krátkometrážní

Úřad (1966)

Bezmoc obyčejných lidí vůči "dobře" vymyšlené byrokracii.

Tramwaj (1966)

Krzysztof Kieślowski je výborný režisér a už z jeho krátkometrážních prvotin muselo být zřejmé, že bude mít ještě mnoho co říct.. tahle pětiminutová projížďka tramvají obsahovala tolik emocí, kolik se ani leckterému celovečernímu filmu nepovede předložit.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Obrovská plejáda hvězd, velký (sic americký) příběh o atentátu na RFK.. ale především ty malé, epizodní příběhy byly tím, co mě na filmu nejvíc překvapilo a dostalo. Pokud vás nezajímá politická tématika, dejte tomuto filmu přesto šanci.. krom "srdceryvného" projevu na konci filmu se o politiku prakticky nejedná. Jestliže to uděláte, dostane se vám zajímavých lidských příběhů.

Srpnová rapsodie (1991)

Je až překvapivé, s jakým nadhledem dokáže Kurosawa vyprávět tento příběh, jehož nosníkem jsou události v Nagasaki z roku 1945. Neodsuzuje, ba naopak nastavuje zrcadlo japonské společnosti - zrcadlo je sice kritické, ale ukazuje na japonské společnosti to dobré (děti, které mají zájem), ale i "zlé" (vypočítavost jejich rodičů, kteří raději zatají skon otce při onom osudovém dni, než aby riskovali, že se s nimi jejich bohatý vzdálený příbuzný nebude bavit). Velmi mě zaujala i role Richarda Gerea - zajímalo by mě, zda pro něj byla čest pracovat s Kurosawou, či jestli se jednalo o normální nabídku, kterou prostě přijal. I přes pachuť patosu, která jde místy cítit, nelze než tento snímek ohodnotit velmi kladně.. je třeba si uvědomit, že Japonci jsou zkrátka jiní a jejich kultura také.

Méďa Béďa (2010)

Tu hvězdičku dávám za 2,5 dobrého vtipu a za vzpomínku na původního Méďu Béďu. :) Tom Cavanagh v roli rangera Smithe naprosto odporný a nepříjemný.

Hellraiser (1987)

Zase jeden z těch kousků, které se mi podařilo zkouknout až mnoho let po jejich vzniku. A zub času na nich asi zapracoval v jejich neprospěch. Po všech těch Saw filmech, které už jsem viděl, už těžko budu překvapen z drsné smrti apod. Ovšem vzhled Cenobiteů je povedený a Pinhead je zkrátka kultovní hororová postava. :) Jinak ale stejně příjemná podívaná.

Scanners (1981)

Cronenberg je určitě zajímavý a originální režisér, ale Scanners mi přišli možná až moc ukecaní.. možná to je dobou, možná ne.. přesto se ale jedná o zajímavou podívanou, sic místy nudí.

Vstupní školení (2010)

Asi nejslabší ze tří bonusových kraťasů.. přesto stále vtipné. :)

Banán (2010)

K popukání.. pro mě, jakožto milovníka tohoto ovoce, ideální pohodička. :)