• Krátkometrážní

Kaňon samé zlato (1970)

Tento krátkometrážní film vypadá spíš jako zkouška toho, zda lze ve "východních" podmínkách natočit western. Vypadá spíš jako studentský film na toto téma. Atmosféra se zpočátku stupňuje poměrně dobře, ovšem dialogy (a je jich málo) a pointa snímek lehce srážejí na kolena.

Chodník přes Dunaj (1989)

Další z mnoha filmů, které byly natočeny před revolucí, ale bez většího povšimnutí se odpromítaly až po ní. Je dobře, že se dramaturgie některých filmových festivalů rozhodne je zařadit do programu. Příběh z Protektorátu Čechy a Morava je silný a nabízí nám pokus útěk Slováka Viktora a českého Žida Ticháčka přes Slovensko do Maďarska (s plánem dostat se až na Blízký Východ). I když to Viktor odmítá, jejich pouto je větší než by se mohlo zdát.

Kalamita (1980)

Bolek, Chytilová, vlaky a Jizerky.. příjemná zábava.

Přežít svůj život (2010)

Řekl bych typický Švankmajer. Bavil jsem se skvěle, drobné etudy Freuda a Junga byly pak zvláště vypečené. Výtvarně rozhodně unikátní dílko, ale na to jsme u pana režiséra již zvyklí, že? :)

Osmdesát dopisů (2010)

Nejde ani o děj, jako spíš o pocity. Já se s hlavním hrdinou ztotožnil v tom slova smyslu, že znám ten pocit, kdy jako dítě čekáte na některého z rodičů, který něco vyřizuje apod. A v tomhle případě mi zpětné vyvolání těchto pocitů stačilo. Jinak chápu to, že pro autora tohoto autobiografického snímku se jednalo o jakousi výpověď, ale co se týká linie snahy o vycestování z tehdejší republiky - nijak zvlášť se mě to nedotklo.

Autopohádky (2011)

Spojující příběh s Ondřejem Vetchým stojí za starou bačkoru, ústřední píseň je nezajímavá, první animovaný příběh nekvalitní.. kvalita a originalita příběhů se naštěstí stupňuje a především ten o rybáři je naprosto dokonalý. Je však třeba brát zřetel, že tento film je určen především dětem, tak proč ne. :)

Obřad (2011)

Hrozný blábol plný nudných blábolů o Bohu a Ďáblu.

Kluci nepláčou (1999)

Dokonalá práce! Hilary Swank po právu získala Oscara za hlavní herecký výkon, protože role Brandona (respektive Teeny) se zhostila úplně odzbrojujícím způsobem. Emocemi nabitý snímek pak prohlubuje jeho / její vztah s Lanou (Chloë Sevigny). Spolu totiž tvoří pár, mezi kterým to opravdu jiskří. Navíc se mi hrozně pod kůži dostala píseň "Bluest eyes in Texas", kterou Lana s kamarádkami zpívají na karaoke.