• Krátkometrážní

L. A. - Přísně tajné (1997)

"Off the record, on the QT, and very hush-hush." Výborné herecké výkony snad všech aktérů dávají tomuto snímku šmrnc, který se podařil Curtisu Hansonovi výborně ukočírovat. "I'm talking about the gas chamber, and you haven't even asked me what this is about. You've got a big "guilty" sign around your neck."

Lepší už to nebude (1997)

Nemůžu si pomoct..As good as it gets je pro mě jemnozrnná romantická komedie, ve které svým hereckým výkonem září Jack Nicholson a dojímá Helen Hunt. Ti dva spolu fungují dokonale, Nicholson a jeho stavy jsou šílené..ale když začne hrát na klavír 'Always look on the bright side of life', tak je vám hned jasné, že vše se začíná k lepšímu obracet. :)

Lolita (1997)

3/4 filmu jsem byl nadšen. Rychlý začátek následován svižnými příběhovými zvraty, ale..! Ale ten konec! :( Přiznám se, že jsem knižní předlohu Vladimira Nabokova nečetl, ale předpokládám, že závěr nevyznívá tak unáhleně a hekticky. Jinak se jedná o příjemnou podívanou..a řekněme si to upřímně..komu by se nelíbila krásná Melanie Griffith. :)

Městečko South Park (1997) (seriál)

Naprosto dokonale nastavené zrcadlo americké společnosti.

Muži v černém (1997)

:D Tommy Lee Jones s Willem Smithem jsou skvělí, stejně jako tahle komedie, opravdu jsem se nasmál.

Na ostří nože (1997)

Komentář obsahuje miniSPOILERy! Nadprůměrný thriller s výborným ústředním duem (Baldwina sice moc nemusím, ale svině mu jdou:)). Škoda jen těch některých hloupostí a nelogičností - o určování severu pomocí jehly Charles ví, ale že Slunce vychází na východě ne? A pár dalších takových blbostí (kabátek z medvěda), které mi trochu kazí dojem z jinak velice dobrého filmu. Ovšem scény s medvědem (Bart je nejlepší) jsou na jedničku!

Pidilidi (1997)

Bože, to já se za ty tvůrce a zkrachovalé herce někdy tak stydím..

Pings (1997) (amatérský film)

Chápu toho tučňáka, ale nechápu význam tohoto kraťasu. Bez nápadu. Možná šlo v tom '97 o animaci - ta není špatná.

Pokémon (1997) (seriál)

Ve 12 letech jsem viděl asi 20 dílů - potom jsem asi vyspěl, nebo co.. :P "Squirtle!"

Princezna Mononoke (1997)

První dva filmy, které jsem od režiséra Hayaoa Miyazakiho viděl, byly Sen to Chihiro no kamikakushi a Hauru no ugoku shiro. Jednalo se o nádherné kousky, a proto jsem se nemohl dočkat na Mononoke-hime. Musím říct, že si mě režisér rozmlsal a já už se nemůžu dočkat na nějaké další anime z jeho kuchyně. :P Příběhy které vypráví jsou tak poutavé, že žánru anime dodávají pohádkový podtón okořeněný špetkou brutality..šílená kombinace?! Ano, ale zatraceně šmrncovní. ;)