Melvin Udall je nepříjemný muž, který se nesnese s žádným člověkem ve své blízkosti. Jeho soused homosexuál Simon je umělec, který má rád život a žije se svým pejskem Verdelem. Když Verdel proběhl Simonovi na chodbu a vyčůral se nedaleko Melvinových dveří, tak ho Melvin vyhodil odpadovou šachtou. Melvin trpí psychickou nemocí, kvůli níž se chová tak nepřátelsky k ostatním živým tvorům a neustále je častuje hrubými výrazy. Během boje s touto nemocí pokročil tak daleko, že je schopen denně vstoupit do jedné restaurace, kde si dává snídani, ale jen za podmínky stravování u samostatného stolu, s vlastním umělohmotným příborem a obsluhy pouze servírky Carol, s níž se baví i o jejím nemocném synovi, Spencerovi. Simon je ve svém bytě napaden, odvezen do nemocnice a Simonův kamarád Frank, jenž vystavuje Simonova díla, vnutí Melvinovi Verdela s tím, že tak může odčinit své hrubé chování.  Problém Melvinovi nastane, když Carol není v práci a on se dozví, že už asi nikdy nepřijde, jelikož se Spencerova nemoc zhoršila. Melvin se nechce nechat obsloužit jinou servírkou a dožaduje se stále Carol. Majitel restaurace ho vyhodí, Melvin si sežene Carolinu adresu a navštíví jí v jejím bytě. Chce, aby se vrátila do práce, ale svým chováním Carol naštve a ta ho vyhodí. Melvin potřebuje Carol v restauraci, tudíž se rozhodne požádat specialistu, aby Spencera vyšetřil. Po několika vyšetřeních specialista zjistil příčinu Spencerovi nemoci a Carol, která je sice nadšená, se rozhodne navštívit Melvina, aby zjistila, co za to Melvin chce. Melvin jí řekne, že potřebuje, aby ho obsluhovala v restauraci, a o nic jiného nejde. Simon je propuštěn z nemocnice, vyzvedne si Verdela u Melvina, ale Melvinovi přirostl Verdel k srdci. Simon nemá zdravotní pojištění a účty za nemocnici se dostal do finanční tísně. Simonova hospodyně požádá Melvina, zda by mohl Verdela venčit, což Melvin velmi rád přijme. Melvin si se Simonem začnou rozumět, a když Frank požádá Melvina, aby Simona odvezl k jeho rodičům, Melvin to na radu Carol přijme. Melvin požádá Carol o doprovod, která po připomenutí vděčnosti nakonec souhlasí... (TV Prima)

flanker.27

"Moh sem bejt s nejlepší ženskou na světě a místo toho tu sedim s váma. Nic proti, ale debil, co prodává poslední legální drogu..." :)))))) Podíl psa na polidštění člověka. Tak tomuhle říkám FILM. Jinak k Melvinovi mám fakt duševně blízko, taky nesmlčim, když mě někdo sss - ehm, kaká. "Servírka Carol, teplouš Simon." ()

sportovec

Když se do lesa zavolá "dobrá komedie", ozvěny sice následují, je však jisté, že nebudou přemnoženy. LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE do této kategorie určitě patří. Způsob, jakým je pohotovou a ráznou ženu doslova rozebrán nerudný muž (je zřejmé, že se jdná o polovědomou masku, za kterou skrývá svá zranění), nadaný mimořádnou schopnosti nadělat si v libovolném čase neuvěřitelně velké množství nepřátel, je pozoruhodný, neboť neslevuje nic ani na kvalitě žánru, ani na poselství příběhu. Nicholson, který má ostatně více prostoru, i Huntová své nesnadné úlohy zvládají nejen s viditelným potěšením, ale i strhující bravurou. Náprava lidské duše se daří a spokojený divák nadšen odchází. Kéž by tomu tak bylo vždycky! ()

Dever

Soundtrack Hans Zimmer: 1. As Good as It Gets [1:25] ,2. Better Man [5:35] ,3. Humanity [6:25] ,4. Too Much Reality [6:06] ,5. 1.2.3.4.5 [3:54] ,6. Greatest Woman on Earth [7:48] ,7. Everything My Heart Desires - Danielle Brisebois [4:00] ,8. Under Stars - Phil Roy [3:32] ,9. My Only - Danielle Brisebois [1:47] ,10. For Sentimental Reasons - Nat King Cole [3:05] ,11. Hand on My Heart - Judith Owens [3:44] ,12. Climb on (A Back That's Strong) - Shawn Colvin [4:14] ,13. Always Look on the Bright Side - Art Garfunkel [2:39], ()

InJo

Opovrženíhodný mrzout, nejúžasnější ženská na světě a příběh jejich sbližování. Snad v žádné jiné romantické komedii (i když místy to má mnohem blíže k psychologickému dramatu) nefunguje tohle klišé tak masivně jako zde. Důvod, proč obecně příliš nevyhledávám romantické komedie, je ten, že většinou je u nich předem jasné, jak přesně skončí (a díky tomu mě pak moc nebaví ani jejich průběh) a protože mi často nijak zvlášť neimponuje ani jeden z představitelů titulní dvojice. LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE víceméně absentuje obě tyto subjektivní výtky. Vlastně ani nevím, co mám na tom filmu raději - zda mistrovské výkony Nicholsona a Hunt (ale i Kinneara a dalších) nebo dokonalý scénář o několika dějových liniích (všechny jsou skvělé a žádná nepůsobí nadbytečně, naopak), s nulovým procentem hluchých míst a celou řadou vtipných a srdcervoucích dialogů. Inteligentní zábava, která má určitě i nějaký ten přesah. Takových filmů je třeba si vážit. 90 % ()

Hakha

Nádherný film s vynikající výpravou, která nám pomalinku ukazuje změnu chování Melvina, jež neskutečně elegantně zahrál Jack Nicholson s též výborným výkonem Helen Hunt a Gregora Kinneara. Scénář a hudba mistrovské, a horko těžko se zde nachází nějaké chyby, které by film podkopávali nohy. Tohle dílo se řadí mezi moje nejoblíbenější a nejlepší romantické komedie, které jsem kdy viděl, a právem dostává silných 5 hvězdiček… ()

• Betty White, známá zvířecí aktivistka, se měla objevit ve filmu v roli Beverly (Shirley Knight), ale odmítla ji, když se dozvěděla, jak bude zacházeno se psy. (don corleone)