• Krátkometrážní

Spadla z nebe (1978) (seriál)

Slovenský "sci-fi" seriál, ve kterém do obce Čabovce přistála Majka z Gurunu a všichni z toho byli na větvi. :D Komanči zkrátka chtěli "světu" ukázat, že i u nás máme svůj Roswell. Navíc je Majka v prvních dvou třetinách seriálu opravdu na facku. :P

Spalovač mrtvol (1968)

Můžu s klidným srdcem říct, že Rudolf Hrušínský dává tomuto psychologickému hororu něco, co by se nikomu jinému nikdy nepodařilo! Jak se z morbidního spalovače duší stane fanatický "osvoboditel" postupně Lakmé neboli Nebeské, Miliho, jeho vlastních přátel a spolupracovníků..jediný optimismus si můžeme do žil vlít pouze my..a to tím, že přesvědčíme sami sebe, že Zina čili Líbezná Kopfrkinglovi ve výsledné podobě nacismu unikne! Můžeme se jen domnívat, zda Juraj Herz natočil tento film jako metaforu na dobový stav, či nikoli, ale jedno je jasné..Hrušínského "one man show" je jeden z nejlepších (ne-li nejlepší) hereckých výkonů české kinematografie.

Speed Racer (2008)

Jasně, já to beru, že to je podle anime/manga v komiksech a následně seriálech. A taky chápu, že těmto původním výtvorům chtěli nějak vzdát hold, ale holt ne každý z toho musí být úplně odvařený... a já teda nebyl. Místy to bylo zábavné, to uznávám, ale místy jsem měl pocit, že sleduju nějakou trapnou komedii z počátku 90. let a občas jsem se docela i nudil. Kdyby to bylo originál japonské, asi by to vyznívalo jinak, ale tohle mi přišlo jako průstřel kulky mozkem...

Spheres (1969)

Úchvatné - dovedu si to představit na velkém plátně ve 3D.

Spider-Man (2002)

Pro mě je Spider-man velice příjemným pokoukáním. Vždy se mi u superhrdinů líbilo osvojování si schopností, první rozpaky a jejich následné rozvíjení. Občas se režisér až moc snaží o to, aby vás rozesmál, ale jinak je to vážně podívaná. A to nemluvím o Kirsten Dunst.. ;)

Spider-Man 2 (2004)

Druhý díl Spider-mana je delší, epičtější, rozpočtově náročnější, efektnější, rozmáchlejší..a američtější. Sam Raimi to trochu přehnal (vlastně nic proti němu, nejspíš to dostal příkazem..), prakticky polovina New Yorku vidí Parkerovu tvář, ale nikoho to nijak zvlášť nedrásá..a najednou žádní fotografové, kteří by ji zachytili. Ale v kině si ty efekty rozhodně vychutnáte. :)

Spider-Man 3 (2007)

Co říci? Více amerických vlajek na pozadí.. to vše za podpory blbečkovských emo-účesů (oh, pardon.. on chtěl asi Raimi tímto 'nenásilným trikem' udělat jednoduše z Tobeyho drsňáka..).

Spiklenci slasti (1996)

Nemůžu si pomoct..i když mi místy bylo "blivno", většinu času stráveného v kině jsem se smál. Komu to vadí, ať jde z kina pryč..na scénu přichází Jan Švankmajer a jeho druhé já, morbidita! :)