Narcos: Mexiko (2018) (seriál)

Človek si po troch úspešných sériách o narko-barónoch pomyslí: "Čo lepšie mi môže dať ďaľšia séria?" Zase raz omyl. Áno, môže dať lepšie - a to prostredie mexico, príbeh, ktorý naväzuje na Pabla a jeho kariéru, kúsok od Cali, akciu a dávku erotiky :D Jedoducho štvrtá séria sa u mňa vyrovnala ostatným. Mexico nieje síce Kolumbia, ale má čo ponúknuť a to vo veľkom štýle. Odporúčam !

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Filmom som bol užasnutý a milo prekvapený... Podľa hodnotení som už bol dopredu pripravený na nejakú BOMBU, aj som sa jej dočkal. Spielberg je proste vizionár a čakať od neho môžme po tomto filme aj nemožné. "Starý dedko" vedel spráskať film takých rozmerov, ktorý pohladil dušu a srdce každého hráča / nehráča rôznych hier, ktoré boli vo filme načrtnuté. Film sa prakticky točil okolo "nádejnej budúcnosti" nášho sveta, presne tak, ako si ho vykresluje naša prítomnosť práve teraz. Tak trochu som sa tomu i zasmial, pretože Virtual reality je dnes módny hit, no predstaviť si ho na všetkých generáciách je tak trochu odvážne :D No boh vie, čoho sa mi už nedočkáme, ale niekedy bude reálne. Nápad za milión => svet virtuálnej reality, kde je každému lepšie, pretože ten skutočný svet nestojí za nič. Vo veľa prípadoch pravda, no v mnohých bullshit. Vezmite si to ako chcete, no film je veľmi kontroverzný a nie každý ho bude hodnotiť pozitívne. Je určený skôr pre mladšiu generáciu a hlavne chlapcov, ktorý hrajú počítačové hry. [videné v kine]

Marťan (2015)

Tohto roku obrovské prekvapenie, ktoré som zase raz dlhšie odkladal, ale pozeranie niečoho tak úchvatného fakt stojí za to. Naposledy som videl niečo podobné so S. Bullock / Gravitácia. Ja niesom ten typ na sci-fi filmy, ale mám ten pocit, že asi začnem byť, lebo je sa fakt na čo pozerať. V tomto prípade dva krát tak viac :)

Interstellar (2014)

Impozantný a nápaditý nový film, ktorý mi priniesol niečo nové, na čo sa nepozerám každý deň. Matthew McConaughey priniesol Interstellaru dobrodružné tempo, hviezdnu tvár a emotívný výstup. Tieto tri hlavné body zasiahli stred terča úspechu. Samozrejme recept na úspech predpokladal Christopher Nolan - o tom niet pochýb. Každopádne, musím prízvukovať, že čoraz viac ma v poslednej dobe začínajú baviť vesmírne filmy, ani sám síce neviem prečo, ale Gravitácia a Interstellar dali laťku veľmi vysoko a neviem, či v blízkej dobe uvidím niečo tomu obdobné. Už na začiatku filmu sa črtali momenty, ktoré napovedali dobrodružstvo a emócie (pre mňa veľmi dôležité spojenie a keď tam je ešte neprehnané fantasy je to skvelé). SPOILER - Keď sa začali scénky so zmenou času kvôli gravitácii, to bol fakt "nářez". Priznám sa, že takto som nad vesmírom ešte nikdy neuvažoval, ale je to relatívne asi aj možné - bohvie. Existuje planéta, kde za pozemskú hodinu zostarneš o 7 rokov ?! Myšlienka na takú skutočnosť sa mi zdá veľmi nepravdepodobná, ale to nikto nevie. Film si treba určite pozrieť a vytvoriť si vlastný názor. Veľmi zaujímavý kúsok, hodnotím pozitívne !

Velká šestka (2014)

Tak a zas sme sa prekopali k veľkolepému animáku, kde som už dopredu tušil, že nesklame. Od začiatku Vás nakopne zaujímavý a pútavý príbeh, kde sa človek nestihne nudiť a so záujmom pozerá na obrazovku plnú akcie, emócií a spleti japonsko amerických scénok a postavičiek. Spoločnosť Disney, tak ako Pixar a DW Vás proste nevedia sklamať a toho sa držím už niekoľko rokov. Típci, čo animujú a vymýšlajú príbehy vedia, na aké body treba zatlačiť, aby to diváka bavilo, rozosmievalo a zároveň chytalo za srdce v rôznych okamihoch. Tak, ako to v dobrom animáku býva, vždy na konci býva "plač" a na koniec sa všetko v dobré obráti. I tu sa potvrdil koncept, ktorý vyšperkoval Disney do detajlu. Myslím, že keby koniec zostane v negatívnom znení, veľa divákov by ten film sklamal, preto spoločnosť neriskovala a zakončila to predsa len pozitívne. Som maximálne spokojný, 3D vizuál mi vôbec nechýbal, ozvučenie na jednotku, príbeh veľkolepý, animácie vydarené, humor ako vždy správne načasovaný a hudba ani nehovorím. Som rád, že som obetoval peniažky na kino. :)

Na hraně zítřka (2014)

Jasná páka - tento film mal určite vytipovaný nejeden človek, stým, že vedel do čoho ide a že si ide po absolútnu bombu. Odhadujem, že mnoho ľudí si za Cruiseom išlo do kina, aby si túto čerešničku na torte pozreli v tej najväčšej kvalitke. No,... neoľutovali, zjavne. Tento film je len ďalším plus do portfólia T. Cruise. On si proste vie vybrať film, kde si zahrá. Veľmi zaujímavý námet (scenár), akcia na jednotku, mierna erotičnosť dodaná E. Blunt. Aký by to bol film bez ženy, nie ?! Jednoducho na Edge of Tomorrow som sa tešil a vedel som, že nenarazím rypák do steny, keď vsadím kartu na Toma. Už teraz sa teším na ďalší jeho film ....5*

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Tak, absolvované 3 hodiny v cinemacity (akoby to bola len polohodina, ani to nie...) (Hobbit: The Desolation of Smaug). Naposledny som odchádzal z kina taký dojatý a plný emócií v r.2009 na Avatar (J.Cameron). Neskonalá fantázia P.Jacksona naplnila moje očakávania na 300% a ešte viac. Hudba, animácie, počítačové spracovanie, príbeh (mierne nadchádzajúci už aj do Pána Prsteňov), kostými, herecké výkony, akcia, anglický dabing (CZ by to proste nešlo a vo viacerých prípadoch ani nejde) a mnoho iného. Je už takmer koniec roka a určite je to najsilnejší kandidát na film roku 2013. Už od počiatku ma druhá časť klepkala po pleci a šepkala mi, že P. Jackson siahol oveľa hlbšie do kapsy a umocnil svoju fantáziu naplno, resp. oveľa viac než v prvej časti. Od scénky pred Temným lesom, scénky so sudmi až po scénku a dialógy s drakom Smaughom sa mi chvelo telo a vedel som, že som dostal po čo som si aj prišiel a tak napäto čakal celý čas pokým sa to dostalo do kín. Scénka s trpaslíkmi pri tajnom vchode bola asi najlepšia z celej druhej časti, včetne scénky so sudmi. Ďakujem za očarujúcu druhú časť a taktiež veľká poklona Howardovi Shorovi za skvelý hudobný doprovod, bez ktorého by Hobbit nebol Hobbitom...5*- najlepší film r. 2013

Ledové království (2013)

Malý darček občas poteší i keď si ho dá človek sám pre seba .. Nemohol som vynechať ani túto rozprávku, tak som si skočil a pozrel som si ju na striebornom plátne. Krásna a podarená, ako vždy Od Tvorcov "Tangled" sa inak ani nič iné nedalo očakávať už s predstihom a dosť veľkou laťkou rozbehli predošlý animák (Tangled), no tu nahradili Pascala Olafom (snehuliak) a koníka Maximusa sobom Svenom :) Inak tradične skvelé animácie, hudba a aj slovenský dabing. 5*

Lásky čas (2013)

S filmom som bol absolútne spokojný a tiež som zase raz dostal pochvalu od kamarátov, že som vybral dobrý film do kina :) Spoliehal som sa na extra príbeh, ktorý by nemal sklamať ani toho najväčšieho kritika a tiež som vsádzal na to, že film nieje len o romantike, (na ktorú sa chlapci veľmi nehrnú a zvlášť nie do kina) ale aj o humore, zápletke, manželstve a smrti, ktorá príbeh dokonalo dochutí, pretože sa z toho razom nestáva klišé ale výborný večerný film ako pre páry tak i jednotlivcov. Dokážem si predstaviť pozrieť si ten film ešte raz a ešte raz a verím tomu, že by som dostal stále to, prečo som si aj sadol pred strieborné plátno. Film sme sledovali v orig. znení (AJ) a inak by som si ho ani nepozrel. Hneď ako som vyšiel z kina som poznamenal, že by bola hanba vložiť tým postavám dabing do úst. No neteším sa naň a chvalabohu si ho ani nepozriem. Tí ľudia, ktorí pozerajú výraznejšie filmy v originále pochopia, že niečo proste dabing nepotrebuje a tento film je toho príkladom tak isto ako aj mnoho iných, ktoré boli natočené :) Dávam "sladkých" 5*

Univerzita pro příšerky (2013)

Druhý diel prečkal moje očakávania a to vo vysokej miere. Mal som menšie očakávania ale milo ma prekvapilo to, že si tvorcovia dali dosť záležať na prepracovaní animáku po tej stránke, že divákom ukázali líniu od dospievania až po profi kariéru našich strašidiel v strašiarni. Bol som veľmi a milo prekvapený dobrodružnou stránkou filmu a súťažou, ktorú usporiadali strašidlá na MU. Animák mi nalial do pohára veľkú dávku spokojnosti a z kina som odchádzal nad mieru spokojný. Vrelo odporúčam tento animák od Pixaru, ktorý ponúka širokú škálu zábavy, dobrodružstva, humoru ale i emócií. 5*