Zkažená úča (2011)

Pri sledovaní som si kládol otázku: Má Cameron Diaz v úlohe preafektovanej učiteľky aj nejakú školu vyštudovanú, alebo je v juesej možné, aby učil kadekto, napríklad aj totoálny absentér akýchkoľvek vedomostí? Znôška umelo vyvolávaných kvázivtipných scén, zavŕšená antipatiou snáď k celému ponúknutému obrazu amerického vzdelávania. A nás, východoeurópske národy, budú mať za sprostákov? Drevené výkony aktérov podčiarkované bezduchými rozhovormi a zháňaním peňazí na umelé chuchvalce pod trikom, znegovali na podpriemernú úroveň celý film.

Přijde letos Ježíšek? (2013)

2* - jedna za Prahu a druhá za Prahu. Nechápem, ako sa dobrí herci mohli takto herecky spľundriť. Film bol sklamaním na celej čiare.

Láska na vlásku (2014)

Konečne niečo pozerateľné zo slovenskej rozprávkovej tvorby. K výkonom Celestíny bakingemovej a Sama S sa vyjadrovať nebudem, no mohlo to byť aj horšie. Klasicky spracovaný rozprávkový príbeh, v skvelých kulisách Oravského podzámku a Zuberca dotváral kolorit pohodovej, popoludňajšej telekukandy.

Jurský park 3 (2001)

U tohto dielu sa dokážem povzniesť nad viaceré "ozubené kolieska nelogickosti", no nedokážem prijať jačiacu, hysterickú (i keď niet sa čo čudovať) estrádu kriku Tei Leoni.

Duch spisovatele (2007) odpad!

Úplne nezvládnutý film, od prvého písmena v scenári až po vyumelkované kvázivygradovanie dejovej línie. Odhliadnuc od naivne nepremyslených detailov, ktoré defacto robia dej dejom, je tento výtvor poľutovaniahodný. Nedá sa uprieť isté herecké nadanie hlavného aktéra, ale to je to jediné pozitívum tohto filmu. Zopár drobných postrehov:1/ pán spisovateľ má jediný rukopis - nezmysel - a navyše ogebrený a správa sa k nemu priam trestuhodne. 2/ za celý čas nenapísal ani čiarku a všetky ceruzy sú nezastrúhané (nonsens) 3/ prvopis rukopisu je zanesený do vydavateľstva - na dosiaľ nepublikovaného autora sa všetci dívajú cez prsty, je teda viac než možné, že by takýto text nebol ihneď prijatý a ak tak, by musel byť excelentne napísaný, bez jedinej chyby, či už gramatickej alebo štylistickej. Nehovoriac o horibilnej sume za debut a okamžitej zmluve na ďalšie dva romány. Toľko k spisovateľovi. John - z naivného, milosrdenstvom voči úbohým troskám oplývajúceho muža sa odrazu stáva krvilačná beštia vyžívajúca sa v trýznení obete a aj po čine sa chová vyumelkovane a nadmieru nereálne. Vsuvky na začiatku filmu s "dámou" na toaletách boli priam absurdné. ˇ Nerád dávam filmu hodnotenie "odpad!", ale tento si ho zaslúži.

My všichni školou povinní (1984) (seriál)

Sledovať tento seriál je ako vrátiť sa v čase. Poskytuje ničím neprikrášlený pohľad na školu, no dovoľuje nahliadnuť do súkromia samotných učiteľov, ktoré bežný žiak nikdy zvlášť nevnímal. Od toho je len krôčik k tomu uvedomiť si, že aj učiteľ je len človek a problémy v súkromí sa ľahko môžu premietnuť do profesie, od ktorej závisí budúcnosť všetkých školopovinných. Vyvážené výkony hercov, mladých i starých, robia z tejto série ľahko stráviteľný únik do detstva a patrí k najlepším v danej problematike.

Sanitka 2 (2013) (seriál)

viz první díl: Jiráček, coby mladý Jandera : ,,Ale mami, rok jsem jedzil se sanitkou v Londýně. Tá práce se mi líbí..." Co u záchranky v milionovém Londýně dělal,když u výjezdu v Praze nezvládne situaci???

Vládci kouzel (1995) (seriál)

Klasický detský seriál z deväťdesiatych rokov. Ako dieťaťu mi nesmierne imponoval, bolo to niečo nové, napínavé a celkovo dokázal zaujať. Dnes sa dá nájsť na jutube, pri sledovaní príde nostalgia, ale zároveň nový pohľad, ktorý seriál značne stráca na svojej príťažlivosti, avšak stále je sledovateľný. Detaily, ktoré predtým detský divák ani nevníma, s odstupom rokov priam bijú do očí - tvorcovia si na tie absurdné kulisy a vybavenie mali dať sakramentský pozor. Zbych Trofimuik však podal chvályhodný výkon. Celkovo vzaté - koprodukčný poľsko austrálsky seriál bol z toho vydarenejšieho, čo "made in Poland" wyprodukoval.

Hotel Rwanda (2004)

"Povedzte o tom ludom , pomozu nam, niekto nam musí pomoct, ked uvidí, čo sa tu deje!" "Myslíte? Pozru si večerné správy, pomyslia si - Oh to je hrozne! a to je všetko. nikto nič neurobí!" Neviem, či ten rozhovor zaznel presne takto, ale těchto pár vet sa zabodlo priamo do čierneho. krutá pravda. Nezmyselné vraždenie nevinných ludí zachytila kamera tak presvedčivo, že nikto, kto dokáže precítit realitu, neostane při těchto zaberoch chladný.

Márnice (2005) odpad!

Stupídny scenár, príšerné herecké výkony, priam smiešne efekty... k tomuto filmu ani neexistuje výstižnejšie hodnotenie, jako odpad. Odpad odpadov.