Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Animovaný
  • Dobrodružný

Recenze (2 901)

Láska a příšery (2020)

Velmi příjemná sci-fi žánrovka. V hromadě věcí naprosto originální. Vtipné. Romantické, ale stále nohama na zemi. Fakt překvapilo a potěšilo.

plakát

Winx Saga: Osud (2021) (TV seriál)

Špatné určitě ne. Dokonce z tohoto trendu, kdy jsou všechny tyto seriály opravdu úplně stejné, jen si tam navlečou malinko jiné prostředí, jde o nadprůměr. Ale je to pořád a pořád a pořád to samé a dokola. Nevím. Asi je to tím Netflixem, který si myslím, že hlavní sledující jsou prostě děcka 12-17 let. Škoda, protože Netflix stojí peníze a my, co to platíme máme někdy problém najít seriál, který by se tomuto trendy aspoň trochu vymykal. Ale to jsem si jen trochu postesknul. Prima hlavní postava, jinak jedno obrovské klišé.

plakát

Prokletá (2020) (TV seriál)

Trailer byl super, úvodní znělka perfektní Kostýmy, to nádherní prostředí a řada neokoukaných tváří - to jsou hlavní plusy. A teď tedy hlavní mínusy? Prima příběh, i když žádná pecka, ale největší omyl je si vzít už milionkrát zpracovanou legendu a naprosto ji zprznit. Po prvním dílu jsem si ještě naivně myslel, že se příběh Nimue stočí správným směrem, ale díl co díl jsem jen viděl, jak použili známí jméno a zničili mu podstatu. Hrozná škoda, protože kdyby k příběhu Nimue patřil Merlin a hromada méně známých postav, proč ne. Ale tmavej Artuš? Jeho sestra (!!!) Morgana? Lancelot víla? Ne ne ne, všechno špatně a tento trend by se měl okamžitě zarazit. Zklamání určitě ne, ale výrazně nedotažený příběh přispěl hlavně k tomu, že znovu už ne. A fakt hlavně lítost.

plakát

Noční můry z temnot (2019)

Očekával jsem trapný a už milionkrát natočený horor. Spletl jsem se. Mělo to svoje kouzlo, chyběla mi tam klasická naprostá nelogičnost v uvažování všech postav. Sympatické obličeje, pěkný příběh, solidní konec. Několik dost povedených scén a atmosféra moc fajn. Za mě palec nahoru :)

Cesta do lesa (2012)

Za mě velmi milé překvapení. Zvláštní slátanina ale v tom dobrém slova smyslu. Sympatické obsazení, krásná A. Kameníková a pohodová zábava.

Baki (2018) (TV seriál)

Neznám originál, dostal jsem se pouze k této verzi na Netflixu, a byť mám anime opravdu rád, zde jsem malinko zklamaný. Sice je suprově stavěný příběh a animace nemá chybu, ale nějak mi prostě nešlo se ztotožnit s hlavní postavou, což mi docela vadí. Jinak marně hledám zápory.

plakát

Ledová archa (2020) (TV seriál)

Nápad super, v čele s J. Connelly i kvalitní obsazení, ale pro hvězdičku tomu asi chyběla větší propracovanost příběhu. Na mě asi moc moc jednotvárné, přímé. Ale tím nechci říct, že by se mi to nelíbilo. Naopak. Originální a dobře zpracované.

plakát

Absurdní planeta (2020) (TV seriál)

Nevidím to tak kriticky. Ano, je to víc trapné než vtipné, víc ubohé než obohacující, ale... záběry krásné, takže jak tu kdosi psal, bez zvuku to rozhodně nebude vadit :). Za mě beru jako pokus, opravdu jen pokus o malinko originální a poutavou formu dokumentu, jak zaujmout mladé. Což si myslím, by právě úspěch mít mohlo. Doporučil bych učitelům na prvním max druhém stupni ZŠ a třeba uspějí.

plakát

Pozdravy ze spermabanky (2013)

Moc fajnový a originální nápad + výborná volba herců = pohodová komedie. Za mě super, bavil jsem se a i když to snad ani z malé části není možné, líbilo se mi to.

Hubieho Halloween (2020)

3* ode mě asi akorát. Od této party jsem čekal sračku, kde se bude blít, kadit a onanovat. Ne vždycky to tak je, to nechci, aby tak vyznělo.... každopádně spokojen, bylo to těsně na hraně s nechutnou kravinou, ale vtipné, veselé, docela originální.