Stříbrný blesk (1993)

Moc pěkný příběh z kouzelné australské divočiny. R. Crowe v malé ale už tehdy silné roli. On konflikt člověk s přírodou dřív byl perfektní námět. Dnes už se to moc netočí. Líbila se mi verze vyprávění příběhu. Naivita mladé dívky. A těmto dívkám v tomto věku byl film taky asi hlavně věnován. Za mě super. Možná malinko míň infantilních mouder, ale dřív to k tomu prostě patřilo.

Po stopách zabijáka (2007)

Jako opravdu povedenější B-čko a méně povedený "brácha" Anakondy s JLo.... Za mě teda. Solidní obsazení. Fajné africké záběry i mi seděla hudba. Nejde úplně o animal-horor, ale dost se to blíží. Velké mínus je navlečení příběhu na skutečné události a naprosté nevyužití potenciálu. Naopak se z toho udělá americká blbárna... to mě asi mrzelo nejvíc. No a uřvaný krokodýl je kapitola sama pro sebe... jinak ty efekty nebyly tak zlé ...

Zlý časy v El Royale (2018)

Za mě hoooodně povedená konverzačka. Jasně, ten Tarantinův styl z toho cítit je. Ale jde si to svou cestou a mně to sedí. Luxusní obsazení všech významných postav. Užíval jsem si to. Škoda, že J. Hamm nedostal více prostoru, toho chlapa fakt žeru. Jinak ve stoje tleskám soundtracku.

Slečna Julie (2014)

Všichni tři skvělí. Celé je to postavené na vynikajících hereckých výkonech. Hra má své kvality, ale měla by zůstat hrou. Na film je to prostě hrozně slabé. A ani ty hvězdné obličeje to neutáhnou, byť byli všichni opravdu výborní. Věřím, že v divadle bych si to užil. Takto to prostě nebylo ono.

Život Adèle (2013)

Jako nemám moc slov.... chybělo fakt malinko, abych těch 5* dal... vadila mi fránina, ale to nebude chyba filmu, když byl francouzský ... L. Seydoux se mi nelíbí, ale tady neměla být taky žádný sex-symbol... To k záporům... Adele Ex. naprosto skvělá. Svým způsobem nádherná.... A od režie, přes scénář, bez chyby.... Jako fakt nadšení, velké. Děsila mě stopáž, uteklo to ale šíleně... Stojí za to!!

Země z ptačí perspektivy (2011) (seriál)

Ptáčkům se amatérsky trochu věnuji, dokumentů už viděl hodně. Ale tohle? Parádní práce!! Víc nemá smysl psát, to se musí vidět! A super ten poslední díl, kdy se vysvětluje a ukazuje, jak podobné filmy vůbec vznikají.

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců (2013)

Moc bych chtěl těch hvězd nahodit víc, ale nemůžu. Věnuji se přírodě a hmyzu dost na to, abych některé věci nekousl. A že je to pro děti? No právě! Líbí se mi, jak je to animované a vím, že jde dnes už o kultovní seriál. Jasné. Zvuky pominu, bez těch by to nešlo. Ale mrzí mě hrozně moc, že se to netvořilo po vzoru pana Sekory třeba. Když už na to ty děti koukají a koukají hodně, mohly by prostě být některé věci správně! Jakože se z vajíčka vylíhne malá beruška? Mně to prostě vadí. Místo toho, aby už malinké děti viděli, jak se to ve skutečnosti děje, což fakt není problém, cpe se jim do hlavy opak. Hrozná škoda a za mě obrovské mínus celého projektu.

Climax (2018)

Tohle je přesně to, co na G. Noém žeru. Je schopen nás nechat dějem natolik pohltit, že měl člověk pocit, že tam paří s nimi. To první nekonečné taneční číslo bylo opravdu dokonalé, pak už se divák jen veze na vlně naprostého psychedelického stavu, kdy neví co je a co není realita. Super herecké výkony, i ty taneční. Podmanivá hudební kulisa, která ve chvíli, kdy začne, končí až závěrem titulků. Divoká jízda... a jak to ve skutečnosti bylo... to asi ani nikdo nikdy nezjistí.

Nebezpečné pokušení (2015)

Koukám, že svým kladným hodnocením zde lehce trčím z davu. Já jsem nadšený. Nechybělo mi vůbec nic, naopak. Ani jsem nečekal takovou pecku pro mě. Lehce komický nádech to pro mě mělo, kdy vidím, co zkusil K. Reeves mezi Wickem 1 a 2 :). Ne, vážně se mi to líbilo. Kočky neskutečný. A. de Armas nádherná a L. Izzo krom krásné ještě ve své roli perfektní. Dobře se koukalo na ně a tím na celý film. Postavě Evana jsem vůbec nezáviděl, bylo to brzo fakt peklo. Konec už hodně vyhrocený, asi možná i chybělo, co se dělo další hodinu pro návratu rodinky. Ale možná taky ne. Za mě super.

Patema vzhůru nohama (2013)

Za mě jedno z nejlepších anime, co jsem vůbec viděl. Silný příběh, originální prostředí naprosto. Dostalo mě to. Mohlo to být o minut delší. Takto jde opravdu o rychlou anime jednohubku. Krásná hudba, fakt skvělý příběh. Mně to sedlo naprosto.