Barbar Conan (1982)

Moje první setkání se Schwarzeneggerem, film přivezli Američané na filmový trh na MFF v Karlových Varech 1984. Proto to nadhohnocené ocenění, mám k němu trochu osobní a neobjektivní vztah...

Barbe-bleue (1972) (TV film)

V blíže neurčené době, ve smyšleném království, je Modrovous mnohem méně krutý než v legendě. Je obklopen praštěnými postavami, jako jsou pastýřky proměněné v princezny, improvizovaný alchymista, který je génius, a mrtví lidé, kteří jsou ve skutečnosti živí.... Nějaký špatný odkaz na herecké obsazení, protože ve francouzském muzikálu s hudbou J. Offenbacha Le Barbe -bleue Richard Burton a další uvedení vůbec nehrají (režie Denis Billon, hrají zde Jean Le PoulainMichel CaronMartine Surals),

Barevný vítr (1973)

V roce 1975 promítalo v Brně kino Družba v rámci Dnů mexického filmu.

Barikáda úsvitu (1978)

Během Pařížské komuny, 22. května 1871, byl v jedné malé ulici na Montmartru ještě klid. Bylo však oznámeno, že se blíží Versaillané (název, který dali komunardi vojákům pravidelné armády organizované Thiersem). Komunita se pustila do stavby barikády. Noc se nesla ve slavnostním duchu a Eugène Pottier (P. Noiret) byl vyzván, aby přednesl jednu ze svých básní. Ráno 23. května však byli Versaillané blízko, na střechách.

Barrandovské nocturno aneb Jak film zpíval a tančil (1984)

V té době (před 40 lety) nebylo mnoho jiných příležitostí, jak poznat blíže historii barandovských ateliérů (filmové dokumenty se skoro netočily a TV neměla o předválečnou kinematografii - kromě "Filmů pro pamětníky" - až takový zájem). Proto hodnotím jako vcelku užitečný počin .

Barry Seal: Nebeský gauner (2017)

Těžko mít Barrymu (výborný T. Cruise) za zlé že využil situace, do které ho vmanévrovala /natlačila CIA. Musel přeci živit svou stále početnější rodinu. Vývoj událostí se ovšem vymknul jeho kontrole na obou stranách - "dobra" i "zla" a tak se začal řítit do nevyhnutelného konfliktu s americkým establishmentem. Film mapuje sedm let turbulentního života Barry Sealse a mnohdy je setřený rozdíl mezi klaďasy a záporáky. Ale tak je to často i v reálném životě, no ne?

Batman (2022)

Tato nová verze je dobrým příběhem. Sice přetažený a příliš dlouhý film (nejdelší ze všech Batmanů), ale také pečlivě propracovaný a vzrušující. Je strhujícím, mrazivým , ale i svěžím pohledem na ikonického hrdinu DC . Zároveň film zpochybňuje povahu jeho hrdinství, protože Batman je zde více chybující, než tradiční superhrdinové a místy se nedokáže ovládat. Tím získává lidštější rysy než v Burtonově, Schumacherově či Nolanově předchozí verze. A obsazení Pattisona do hlavní role byla trefa do černého.

Beau Hunks (1931)

Komedie z vrcholného období Laurela a Hardyho. Promítáno v brněnském Ponrepu pod názvem "L a H v cizinecké legii"

Bébert et l'omnibus (1963)

Černobílá klasika, jeden z nejúspěšnějších francouzských návštěvnických hitů v kinech roku 1963.

Beetlejuice (1988)

Adam se ptá Beetlejuice: "Jakou máš kvalifikaci?" Beetlejuice: "No... Chodil jsem na Juilliard... Vystudoval jsem Harvardskou obchodní školu. Hodně cestuji. Zažil jsem černý mor a docela dobře jsem se při něm bavil. Vymítače ďábla jsem viděl asi stošedesátkrát a pokaždé mě baví víc a víc... A TO NEMLUVÍM O TOM, ŽE MLUVÍŠ S MRTVÝM CHLAPEM... Tak co ty na to? Myslíš, že jsem kvalifikovaný? "