Wrestler (2008)

Po žádném filmu jsem neměl silnější pocit, že žiju jen jednou...

CoMyJenVíme!? (2004) odpad!

Přátelé, vidět tento "dokument" dva dny po zkoušce z (nejen) kvantové fyziky je vskutku nadpozemský zážitek. Chápu, co se tvůrci snažili říci, a souhlasím s nimi. Chápu, že kvantová fyzika a mechanika obrátily determinismus vzhůru nohama a teorii chaosu natrhly sako, a tím pádem mohla dokonale posloužit jako vysvětlující prostředek chvályhodného myšlenkového výstupu. Nechápu však, že veškerý účinek obrazu i slova zde presentovaných je přesto veskrze negativní. Položit celé pseudovědecké dílo na výstupech spiritualistů, kteří o vědě nemají ani ánunk, to je opravdu majstrštyk.

Zeitgeist: The Movie (2007)

Aneb jak lamentováním o slepých ovcích dělat z lidí slepé ovce. Gratuluji tvůrcům. Jedna hvězda je za již kultovní věhlas této báchorky o zlém židovi, muži za oponou a plošném čipování lidí ještěřími lidmi (ála Vesmírní lidé) a dalších konin jež netřeba zmiňovat.

Rande s celebritou (2004)

Pubertální úsměvy a ruměné culení mě skutečně k extázi dovést nedokážou. Nenašel jsem ani vtip ani romantiku, přestože mi byly jisté napodobeniny podsouvány.

Osudový dotek (2004)

Přestože logika příběhu není po krátkém zamyšlení zas tak pevná, jak se tváří, svižné tempo a obrovské momenty překvapení Vás nenechají o ničem takovém přemýšlet. Famózní herecké výkony a težba z nápadu až na samou hranici zvyku; podobná výtěžnost múzní rudy je k vidění jen vzácně. Drsné, svižné, nevyzpztatelné; stejně jako motýlí efekt.