Bílá nemoc (1937)

Snad že jsem to prvně viděl jako teenager, nevím, co tomuto filmu lze vůbec vytknout. Hugo Haas ve své největší filmové roli, snad jediné charakterní a vážné, dokázal, že je velký herec. Navíc film i režíroval, a to na dobu vzniku naprosto skvěle. Zdeněk Štěpánek nepotřebuje žádného komentáře. Pro mě jeden z největších zážitků z čekého filmu vůbec.

Tři muži ve sněhu (1936)

Snad bych dal i 4*, ale to jen z mého nadšení nad brutálním kapitalistou Haasem a nebylo by to fér. Film je plný výborných hlášek (to je nějakýho vrtění...) a scén, ovšem jako celek drží pohromadě jen silou divákovy vůle.

Velbloud uchem jehly (1936)

Přesný případ filmu, který se dá vidět jedině díky výkonu Hugo Haase. Ostatní statují, celkově je to blbost, ale Pan Herec povyšuje i tonto kousek výrazně nad odpad.

Jedenácté přikázání (1935)

Tohle nezachránila ani Eližběta Vaňousová. Milá pitominka, slaďounká Jiřina Štěpničková, Haas opět nezklamal, ale celkově o něco méně, než 60%.

Načeradec král kibiců (1932)

Chyba. Po mužích v offsidu se tohle už točit nemělo. Jedna z nejslabších věcí Hugo Haase.

Muži v offsidu (1931)

Trochu s odřenýma ušima, protože kniha je jednoznačně mnohem lepší. Ovšem na druhou stranu - Eman je pašáááák!

Světla velkoměsta (1931)

Naprosto neuvěřitelný Chaplinův přechod od němého filmu ke zvukovému. Tohle se snad nepodařilo nikomu dalšímu. Hodnotím přes 90%.

C. a k. polní maršálek (1930)

Tento kousek je pro mě jedním z nejslabších filmů Vlasty Buriana. Kdyby tam nehrál Čeněk Šlégl, snad bych jednu dokonce i ubral. Nedokážu pochopit, jak je možné, že popularita tohoto kousku vedla ještě k natočení samostatné polské verze, s totožným dějem v totožných kulisách... Přiblblý prvoplánový humor korunovaný nebetyčně pitomou postavou pucfleka Cepla.

Frigo na mašině (1926)

Má nejoblíbenější Keatonovka. Vychytané, vymazlené, nesmírně vtipné i po těch desetiletích.

Zlaté opojení (1925)

Neuvěřitelná scéna vaření boty a obírání floků, stejně jako "proměna" Charlieho v kuře a jeho nahánění... Tohle jsem jako dítě miloval naprosto nekriticky a kdyby chtěl tento film opět někdo uvést v kině na velkém plátně, snad bych si udělal cestu i do jiného městysu, než je Praha.