• Romantický

Incantesimo - Okouzlení I (1998) (série)

Okouzlení je nejlepší letní seriál všech dob! nádherné interiéry, velmi krásná príroda a inspirace ke spletitosti partnerského vztahu.

Síla lásky (2009)

Vím, že kritika by měla být mířena k filmu, ovšem nelze se udržet. Pokud se někomu zdá, že příběh je uplakaný a že se velmi málo zabývá teorii o původu druhů a vůbec evolucí, má pravdu. V tom případě zájmu o vědu doporučuji, přečíst si publikaci a nečekat servírování evoluční teorie na stříbrném podnosu z filmu, o životě a trápení vyjímečného člověka, který si uvědomil vyjímečné věci. Síla lásky, jak praví český název filmu, je zde vyjádřena v několika rovinách. Lásky otce a dcery, manžela a manželky a v neposlední řadě, vědce a vědy. Jaké větší rozhodnutí může nastat, než zhodit celý životní smysl své milované osoby? Tenhle film nebyl o jen faktech a myšlenkách týkajících se evoluce. Byl to náhled do duše ztrápeného člověka balancujícího v křižovatkách a propastech situací. Neveřící člověk nebo člověk, jež nemá o víře ani potuchy, možná vztah mezi bohem a evoluční teorii nepochopí. Ale pokud se jedná o vztah k rodině, k dětem, k otci... o výčitky, o váhání v životních rozhodnutích a ztpčelou komunikaci nevyslovených emocí, pak se tenhle film jistě dotkl mnohých. Jak je zřejmé z některých komentářů s méně hvězdičkami, některých se dotkl až tolik, že bylo nutné jej shodit. Dle mého názoru nemohlo být hlavní břímě Darwinova života, ať už z leckterých ohledů, vyjádřeno lépe.