Jako malé děti (2006)

Začíná i končí na dětském hřišti...tohle se klidně mohlo stát a díky rozuzlení uvěřitelné opravdu až do konce. Postava "exhibicionisty" zajímavá a v jednu chvíli až mrazivě realistická, tři slípky z dětského hřiště opravdu solidně kvokaly...po všech stránkách dobrej film, nechá stopu jako málokterej. Miluju filmy, kde vynechají happy end a přesto je dotáhnou do konce.

Prázdniny (2006)

Mile překvapilo, čekala jsem nemožnej slaďák, kterej si zasouží leda tak po pár minutách vypnout, ale nekonalo se. Díky Revolutionary Road budu asi už navždycky mít ráda Kate Winslet, takže nelze než pochválit. Příběh ve svojí podstatě naivní, ale pěkně natočený a sem tam vtipná pasáž vám to "drama" příjemně odlehčí (telefonát sbratrem i Amandou najednou...). Happy end po americku, ne úplně tuctový,ale trošinku tím zavání, takže proto "jen" tři hvězdy. Doporučuju jako fajn relax při únavě nebo přepracování, při tomhle zkrátka vypnete.

Kluci jsou zpět (2009)

Hodnocení jsem nakonec zvedla o hvězdičku a to díky trochu nečeknému, ale o to přirozenějšímu rozuzlení. Mám ráda filmy, u kterých si můžu říct "jo, tak takhle nějak by se to klidně mohlo stát". Nepřeslazeno i díky "pánské domácnosti", která má v filmu specifické a osobité kouzlo. Nádherná kamera a světlo, je v ní i trochu symboliky: Austrálie slunečná a teplá, Británie šedivá a chladná. Milý, odpočinkový, vtáhne do děje - byť ze začátku se trošinku vleče.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

V hodnocení jsem trochu váhala: celkově se mi to líbilo, ale mám v knižní předloze pár oblíbených scén, který nedostaly tolik prostoru, kolik bych si představovala - proto jednu hvězdu ubírám. Určitě doporučuju jít na originální otitulkovanou verzi, ta u Half Blood Prince strašlivě chyběla. Nenudila jsem se ani trochu a některý scény vyloženě braly za srdce (Harry a Hermiona tančící ve stanu), Dobby nemá chybu, z Bathildy Bagshot mrazí v zádech přesně jak to má být...Chybělo mi pár scén "odjinud": umírající Mad Eye - z doslechu, situace v Bradavicích - z doslechu, nevíme nic o tom jak moc se Harrymu stýská po Ginny, živoření ústřední trojice během jejich života v lesích - v knížce jeden z hlavních důvodů Ronova dočasného odchodu (hlad) - ve filmu ani zmínka... Záběry mořského břehu na konci a exteriéry vůbec se mi moc líbily, "exkurze do bristkých lesů" (jak tu někdo taky píše) mi ani trochu nevadila , naopak: moc příjemná.

Seriózní muž (2009)

Výborná sonda do života americké židovské rodiny, vtipně podaná. Milé, krásně se u toho odpočívá - ostatně to u cizích problémů skoro vždycky. Scénka ze synagogy s pozvedáváním Tóry , kde její váhu dotyčný komentuje slovy "Jesus Christ!"----přesně ukazuje na "stav" současného amerického židovstva.

Red (2010)

Hodnocení jsem nakonec podstatně snížila, protože mě tahle "komedie" celkově zklamala, doufala jsem, že to nebude naivní akční vyvražďovačka,ale bohužel ...Trošku to zachránili Bruce Willis a Morgan Freeman - druhý jmenovaný pro mě bývá zárukou vyšší kvality filmu, takže dost dobře nechápu, jak je možný, že se upsal něčemu takovýmu. Blonďatá Lady byla tak drsná, až to bylo trapný a naivňoučká Bruceova "láska" jakbysmet. Jedna hvězdička za pár lepších momentů - ale ty by se opravdu spočetly na prstech jedný ruky. Tohle byly vyhozený peníze.

Cesta (2009)

Tomuhle filmu dávám plný počet, protože ve mně nechal stopu jako v poslední době málokterý a často se k němu vracím. Líbí se mi sci-fi filmy, kde si můžu říct „jo, tak tohle by se klidně mohlo států - tím provokativnější pro mě jsou. Místy vyloženě depresivní , ale pořád reálný, při leckterých scénách zamrazí. Konec napůl otevřený, což zrovna nemusím, ale u tohohle filmu to jinak snad ani nešlo. Inspiroval mě k přečtení knihy, o níž jsem předtím ani netušila, že existuje.

Občanský průkaz (2010)

Čekala jsem komedii, nakonec se z toho vyklubalo spíš drama, místy až smutný, při některých scénách jsem si vyloženě povzdechla a napadlo mě jaká hrozná doba to byla. Na film jsme šli v partě a vyprovokoval nás k debatě na téma „jak bych se v tý době zachoval/a já“ – a ,musím říct, že tohle je film, o kterým budete přemýšlet a možná se na něj vydáte znovu. Pár věcí sice přitažených za vlasy, např. superkladná paní učitelka (ale našel se mezi námi někdo, kdo prý takovou sám zažil…). Výborná Anna Geislerová, tam si člověk říká „jo, tak tohle je moje máma…“. Obušková scéna přímo neuvěřitelná. Z týhle doby už si moc nepamatuju, tím lepší, že něco takovýho vzniklo. No a „mobilní stany mongolských soudruhů“ neměly chybu.

Habermannův mlýn (2010)

Čekala jsem zpracování tématu trochu víc do hloubky,spousta věcí je jen naznačená. I tak se na něj dobře koukalo. Pár idejí je dost naivních a jsou tam věci, který by se ve skutečnosti nikdy stát emohly (např. deportace poloviční Židovky a její návrat spolu s dcerou. Ve skutečnosti by dceru vůbec nedeportovali, byla by chráněná německým otcem, matka sama by byla chráněná jednak německým manželem, který se s ní nerozvedl, jednak tím, že je poloviční…Tohle zrovna by Herz měl vědět), což je něco, co u filmů stavějících na historických událostech nemám ráda. Vadil mi dabing u některých scén a titulky u jiných, nechápu, proč jazyky neodpovídají skutečnosti – holt by se čeští herci naučili pár odstavců v němčině a naopak, aspoň by to přidalo na reálnosti. Ale přidávám hvězdu za Karla Rodena.