Sám doma (1990)

No přiznejte se, kdo si nepřál být v 10 letech dalším Kevinem?! Tato komedie se v mém dětství stala pro mne snad tou nejoblíbenější. Výborný příběh, Maculay Culkin se předvedl dobře, ale stále nic nemá na tu potrhlou dvojku "morkejch zlodějů". J. Pesci a hlavně D. Stern odvedli skvělou práci a jejich hlášky se staly legendárními. "Harry, jdu do baráku!"

Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (1992)

Dvojka se už jedničce nemůže rovnat. To, že je děj jako přes kopírák mi nevadí, co s tim taky měli dělat jinýho.....Stále to má ale dost zábavnejch momentů, a i když není závěrečná "bitva" mezi Kevinem a zloději tak vtipná jako v jedničce, film tak nějak patří k těm nostalgickejm z mého dětství. Dvojice J. Pesci a D. Stern je prostě nezapomenutelná.

Prci, prci, prcičky 3: Svatba (2003)

Po lehce pokulhávající, ale stále kvalitní, dvojce sem vrazila skvělá trojka. Tahle partička v čele se Stiflerem prostě nenudí.....scéna se psím hovnem nemá konkurenci. Prcičky si tak furt udržujou, alespoň pro mě, dobrou kvalitu a jako teen komedie mýho mládí vždycky pobavěj. Škoda zmršenejch dílů 4,5,6, který se snažej parazitovat na úspěchu prvních třech, kde na to mladej Stifler prostě nemá. Dost se těšim na Reunion!

Kurýr 2 (2005)

Škoda, škoda! Statham je jako akční herec skvělej a fimy s nim mě bavěj. Příběh ujde, herci taky, ale proč tam sakra dávaj tak zhovadilý scény jako sestřelenej vrtulník uzinou, utrhlá bomba při saltu autem, apod.......a přitom by to fakt nebyl špatnej film...

Zoufalci (2009)

Zoufalý film se zoufalými herci a zoufalým příběhem. Co dodat....Tvůrci se snažili postavit děj na "vyděděncích" společnosti, ale nezvládli je jak popsat, tak pospojit dohdromady. Děj je překotný, skáče z místa a času na místo a čas a dohromady to je jen netvárná modelína se spoustou prázdných míst.

Drákula (1979)

Obstojně natočená verze románu Brama Stokera. Frank Langella mi do hlavní role pasoval výborně a hudba neměla chybu. Kdyby se autoři nesnažili vymyslet jednodušší formu příběhu, zasloužil by si film 4 hvězdy. Takto jen 3. Stále ale čekám na zfilmování Drákuly, které by mne posadilo na zadek, jelikož je to jedna z mých nejoblíbenejších knih. Bohužel jen čekám...

Eddie Vedder – Water on the Road (2011)

Konečně další z mála super akustickej koncertů. Vedder zraje s věkem jako víno. Rok od roku se mi alba Pearl Jam líbí víc a víc, protože se do nich přidávají songy typu Unthought Known nebo Come Back, přestože skalní fanoušci grungeových Pearl Jam jim to mají spíše za zlé. Soundtrack k filmu Into the Wild a album Ukulele Songs jsou výborným doplněním toho, jak dává Eddie na povrch svoje vnitřní pocity a přiznává, že přece jen z mladého grungeového chuligána vyrostl v chlapa s velkým hudebním rozhledem. Pravda, že mohl Eddie přidat trochu víc písní z Ukulele Songs, ale i tak má koncert úžasnou atmosféru a ne každému se prostě zvuk ukulele líbí. Škoda, že se takových koncertů u nás v republice asi nikdy nedočkáme. Milovníkům podobných akustických koncertů doporučuji např: http://www.csfd.cz/film/264181-foo-fighters-skin-and-bones/