• Krátkometrážní

Enderova hra (2013)

Tak, co nejdřív se jdu vrhnout na knihu. Navzdory tomu, že se mi film líbil, bylo na něm vidět, že jsou některé věci nedořečeny a já je chci mít kompletní. Nemůžu se vyhnout srovnání s mnou viděnou včerejší Gravitací, Ender je totiž o něco méně o obrázcích (ač se na to koukalo výtečně) a o něco více o příběhu, což ho pro mě staví na přednější místo. Výborná hudební složka to jenom potvrzuje (minimálně se tu "neopisovalo"). A Asa má v mých očích našlápnuto slušným směrem, díky němu mi tak nějak nevadilo, že hlavní postava je vlastně dítě. 8,5/10 Update: Nemíním měnit hodnocení, jen si chci uchovat v paměti pocit, který jsem měla po zhlédnutí filmu s dalším povědomím o celém Enderovi (po čtyřech knížkách a dalších na řadě). A v mém případě to fungovalo, i když jsem vlastně věděla, co se děje. Možná právě proto. Asi teď spíš hodnotím knížky, které jsou vynikající (filmu stále dost chybí), ale film si mě napodruhé získal snad ještě víc, než poprvé. Toť vše.

Gravitace (2013)

Audiovizuální pochoutka. Připomínalo mi to dokumenty pro IMAX s trochu menším podílem dokumentarity a trochu větším podílem příběhu. Kterého tu moc není, ale na to si ani Gravity nehrálo. Hrálo si na pěkné obrázky, výborné herecké výkony a perfektní obrazové sdělení. Hodina a půl je perfektní formát a Price má výbornou hudbu (až na ten Time, který jsem tam stále slyšela...) 8/10

Macbeth (2013) (divadelní záznam)

Můj osobní odhad u této inscenace je, že to na místě muselo působit naprosto senzačně. Přece jenom sedět v kostele a koukat na okoloběhající herce má něco do sebe. To něco mi jistojistě promítání v kině vzalo. Nepovažuju se za nijak zdatného angličtináře, normální běžné moderní angličtině rozumím s občasnými výhradami, Macbeth na mě byl ale očividně velké sousto. Pro mě to ani české titulky nezachránily, neboť jsem pak neměla nic moc z obrazu. Tohle je ale pouze a jenom moje chyba, na niž řešení není. Možná by pomohlo, jak zmiňuje DaVID'82, pomalejší tempo. Člověk pak víc vstřebá, takhle mi pár důležitých pasáží uniklo. Ale herecké výkony dobré. Jaké taky jiné, při takovém obsazení a vedení. 7/10

Podfukáři (2013)

Vážně dobře se na to koukalo. Ale je to tak nějak hrozné osekané. Zajímaly by mě postavy kouzelníků, o kterých se nedovíte zhola nic. Proč to vůbec dělají...? A ten konec, ze kterého jsem sice hlavní myšlenku pochopila (nepřekvapila tolik, kolik by si člověk myslel, minimálně jeden podobný film jsem už stejně viděla), ale ta vedlejší, týkající se čtveřice "hlavních" mi zůstala utajena. No nevím. Nenudila jsem se. Za to 6/10.

Světová válka Z (2013)

Nemám ráda zombie. A tenhle film nic moc na tomto faktu nezměnil. Proč si tedy pouštím film, který je o nich? No, občas dám šanci něčemu nemilému si polepšit. Musím uznat jisté kvality, herecké, místy příběhové, ačkoli mi přijde, že se občas postavy chovají trochu tupě (minimálně nevyužití zvuku a potenciálu kamery - in game, ne meta), hudební, vůbec je to pěkně natočené, dobře se na efekty kouká. Ale prostě ne můj šálek čaje. 6.5/10

Spies of Warsaw (2013) (seriál)

Vůbec ne špatné špionážní drama. Akce tam sice moc není, každá je tak trochu odbytá, ale mně osobně to vůbec nevadí. Bavily mě konverzace mezi postavami, jejich vzájemné vztahy. Výborná atmosféra doladěná místy hypnotizující hudební vložkou jen přidávala na kvalitách. Forma dvou 90minutových dílů mi taky sedla délkou, stejně tak jako herecké výkony všech zůčastněných. Jazykové rozložení (němčina a "čeština" v originále, francouzština a polština [?] po anglicku) sice působí mírně prapodivně, na druhou stranu je to ale pochopitelné. Subjektivních 9/10, ale nějak nemůžu tu 5. hvězdičku dodat...

U Konce světa (2013)

Díky FFF! The World's End je sice o něco horší, než Hot Fuz (v mých očích aspoň), o něco lepší než zombie (vmých očích aspoň), je to parádní podívaná, za kterou stálo si do té Prahy dojet (nemám to sice nijak daleko, ale když já jsem stihlá tou leností...). Výborné výkony a spousta další chvály (příběh, scénář - dialogy, vizuál...). Simon Pegg je žhavým kandidátem na TOP10, jen až vymyslím, kdo půjde ven. Pěkně mimochodem udělané odkazy na minulé filmy (ploty, cornetto). Nu zkrátka, 8/10.

Žlutý (2006)

Další skvělá reklama :). Škoda jen toho, že nebylo dost prostoru na pořádný příběh.