• Krátkometrážní

Tetra Vaal (2004)

Příjemná reklama :), už se těším na celovečerák.

The Punisher: Dirty Laundry (2012)

Má to pro mě jednu malou nevýhodu. Hudbu. Ona by se sem asi i hodila, ale prostě mě to hodně na začátku vytrhlo z děje. Ještě jsem to pro jistotu v tu chvíli zastavila, abych zjistila, jestli mi nehraje někde něco jiného. Ale zbytek je naprosto strhující, Jack Daniels je smrtící a krátká forma tomu moc sluší.

Třetí hvězda (2010)

Poezie. Ale taková prozaická. Jeden z mála filmů, které ve mně vyvolali smích v jednom momentu a hned v tom následujícím velký smutek. Závěr je předvídatelný. Ale to provedení a dovedení diváka až k němu je jednoduše krásné.

Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

Tak tohle je smutné. Já se celou dobu na Twilight dívala s tím, že se u toho budu smát těm pitomostem, a oni mi udělali až moc dobrý film na to, abych si z něj tropila srandu. Rozumějte, není to až tak dobrý film, ale v porovnání se zbytkem je tohle tak na výši, že mě to i skoro bavilo. Prvních dvacet minut určitě, tam bylo pěkně vidět, jak si tvůrci tropí srandu sami ze sebe. Následovala unylá hodinka, kde se nic moc nedělo, závěrečná bitva se mi svou pointou líbila. Ne tolik zpracováním, je faktem, že snaha o závěrečnou bitvu působí směšně, když je jich tam všeho všudy 20, ale ten závěr je dobrý. Pro mě tedy určitě nejlepší díl Twilightu, co se kvalit týče. Nejhorší, co se mých původních úmyslů s ním týče.

U Konce světa (2013)

Díky FFF! The World's End je sice o něco horší, než Hot Fuz (v mých očích aspoň), o něco lepší než zombie (vmých očích aspoň), je to parádní podívaná, za kterou stálo si do té Prahy dojet (nemám to sice nijak daleko, ale když já jsem stihlá tou leností...). Výborné výkony a spousta další chvály (příběh, scénář - dialogy, vizuál...). Simon Pegg je žhavým kandidátem na TOP10, jen až vymyslím, kdo půjde ven. Pěkně mimochodem udělané odkazy na minulé filmy (ploty, cornetto). Nu zkrátka, 8/10.

Umělec (2011)

Hm, nějak mi u tohoto díla došla slova. Výborní herci, hudba, nápady, psi i černobílý němý formát. Neuvěřitelné. Update: Při zpětném prohlížení sice v podstatě trvám na tom, co jsem napsala, nicméně se asi vnitřní pocit změnil a těch 5* to není. To aby můj komentář aspoň trochu k hodnocení sedl.

Útěk z MS-1 (2012)

Dost dobré béčko s přehršlí wtf momentů ale i skvělých hlášek. Nevěřila bych, že by se mi to mohlo líbit. Rozhodně mi to ale stálo za těch 90 minut života. Já se nenudila.

Válečný kůň (2011)

Huh, kýč. Ovšem na rozdíl od jiných kýčů, na které nedám dopustit, mě tenhle vůbec neoslovil. Mělo to pár skvělých okamžiků (převážně těch, kde nebyl kůň hlavní postavou), ale celé to na mě působilo hrozně nesouvisle. Co mě ale nejvíc odpudilo, byla hudba, tak perfektně pasující a předvídatelná, až to bylo protivné. A to mám Williamse v oblíbených. Na rozdíl od spousty lidí se mi ovšem naopak líbily "humorné" vložky, tam jsem se zasmála absurdnosti vkládat něco takového do filmu, který se snaží brát sám sebe vážně. A tím, že ukázal, že se tak vážně nebere si u mě vysloužil minimálně hvězdičku navíc.