NON-STOP (2014)

Liame, Liame. Já tě mám prostě jako herce rád a vlastně obdivuju, že v tomhle věku ty filmy, kde hraješ něco, co by v reálu nedal ani třicátník, hraješ tak, že člověk s trochou tolerance a dvojkou v krvi tomu může i uvěřit (no jasně, zase barvili vlasy a makeupu padlo asi tak půl tuny, takže to o pár let stáhli). Ale kruci, proč ten scénář píše taky někdo sjetej, resp. na začátku si šlehnul, bylo to fajn, ale pak to šlo všechno do háje. Začátek ušel a říkal jsem si, že dobrý, že to celkem ujde. Pak se to začalo točit v kruhu no a uklidnit lidi tak debilním proslovem.... No, taky je tu možnost, že amíci jsou prostě jiný a tohle je u nich normální, to by vysvětlovalo, proč většina filmů, kde je nějakej duchaplnej proslov, dopadne vždycky takhle. Ale nakonec jo, přežil jsem to a vlastně jsem se docela i bavil, takže lepší 3 hvězdy.

Thor: Temný svět (2013)

Tohle nemohlo být myšleno vážně a nadsázka to nebyla. Tak co to sakra bylo... Nevím. Asi kvůli teenagerům tam musí být vždycky nějaká slepice v pletený čepici, která je ale náhodou ohromně inteligentní (ehm). Natalie se pořád ještě nenaučila hrát. No a že tam lítal nahatý Stellan, to už musel vymyslet úplnej magor. Chjo, prostě se to nepovedlo. Tak jsem jen zvědav, jestli podle legendy v posledním díle Thor opravdu padne, to je asi tak jediné, proč se asi podívám i na poslední díl (jasně, že kvůli prachům musí být rozdělené na dva).

Avengers: Age of Ultron (2015)

Tak docela mě překvapuje poměrně vysoké hodnocení tohoto filmu. No jasně, měli prachy, tak ty efekty za to stojí. Ale film samotný byl celkem o ničem, tuna rádoby filozofických keců, asi 40 minut úplně hluchých, když byli všichni na oslavě a chvíli poté. Jo, byly tam asi 4 relativně povedené vtípky, ale jinak průměr. Škoda, mělo to celkem potenciál. Evidentně cílem bylo uvést výměnu "Avengers" v týmu.

Noční běžec (2015)

Tak jasně, že Liamovi už moc nejde věřit, že všechno zvládne bez škrábnutí. Na druhou stranu oproti třetímu dílu 96 hodin je to pořád ještě v normě a navíc neměl tak hrozného kadeřníka. Navíc jsem se docela bavil, když moc nemluvili, tak to bylo dobré. 3.5

Hříšníci a svatí (2010)

Překvapivě slušné. Jasně, klaďas přežije všechno, ale tak nějak vo tom to je... V rámci žánru dávám 4 hvězdy, hlavně proto, že jsem se prostě bavil.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

U něčeho, co trvá dvě a půl hodiny bych čekal, že se tam stane alespoň něco nebo to o něčem bude. Nestalo se vůbec nic a nebylo to o ničem. Vyjma pěkného efektu z města, za který dávám tu jednu hvězdu, je tento film naprosto zbytečný.

Želvy Ninja (2014)

Takhle. Šlo to udělat podstatně lépe. Ale upřímně jsem čekal větší průšvih. Škoda jen, že tam nebylo víc hlášek, zasmál jsem se asi 2x - jízda výtahem a výběh z poza rohu proti kupě nepřátel. A to je škoda, mohlo toho být podstatně více. Pokud jste chtěli jako já omládnout do roku 87, tak jste čekali marně, ale úplný průšvih to taky nebyl. Prostě Transformers :-)

Jupiter vychází (2015)

Poslední dobou mám nějak špatnou ruku na výběr filmu. Tak co se nepovedlo - ten výčet bude dlouhý, tak jen něco vypíchneme. Předně scénář musel psát někdo po dvou flaškách vodky. Odpustil bych i to, že neměl základní pojem o fungování Vesmíru, ale tak stupidní děj, stupidní dialogy a stupidní postavy, jsem už dlouho nezažil. Snažil jsem se alespoň něco logického objevit, ale marně. Děj, tedy pokud se tam dá vůbec něco takového najít, tak vůbec neplyne, je to takové "skokové". A jeden příklad za všechny - oni rozmlátí půlku města, kde se za celou dobu neobjeví ani noha, kromě asi dvou aut, autobusu a vlaku.... Pak tu máme obsazení - to do tak drahého filmu nesehnali nějaké herce? Pidlooká a protivná Mila Kunis, co navíc neumí hrát a její herecké umění se omezuje pouze na pohazování hlavou a vyděšený pohled. Když už by i někdo byl normální, tak ho zase naplácali maskami tak, že vypadal buď jak transka, nebo jako kretén. A k tomu většina z nich buď opět neumí hrát a ti co umí, tak zase nemají co. No, co se povedlo? Vizuální efekty. Za ty jedna hvězda a druhá za to, že tak drahý film a takový propadák si zkrátka zaslouží soucit. Jinak naprosto zbytečná záležitost.

96 hodin: Zúčtování (2014)

S tímto kouskem mám menší problém - je moc málo hvězd, aby podchytily správně hodnocení. U dvojky jsem dal 2, které byly hodně z milosti. Tohle bylo lepší, ale na 4 to ani náhodou není, ale oproti dvojce jsou tři zase málo. Napřed tedy pozitiva - Liamovi přestali konečně barvit vlasy úplně, jen ten rozcuch, co vypadá, jako kdyby stál před tím 3 hodiny u větráku, byl docela legrační. Překvapivě mě tu ani moc neotravovala Maggie Grace. No a film se tak nějak bere více s nadsázkou, takže jsem si vzpomněl na Expendables a začal tak k němu přistupovat. Takže dějově sice žádný zázrak, ale úplný průšvih to taky nebyl. Člověk i odpustí, že hlavní hrdina se sotva hýbe, ale trefit ho nikdo prostě nedokáže. No a nyní negativa. Jednak když ti táhne na 70, tak s tím nic nenaděláš. Takže hlavnímu hrdinovi už to prostě věřit nešlo, ať se člověk fakt snaží a člověk si říká, že "zvláštní soubor dovedností" potřebuje proto, aby natáčení přežil. Pak tam bylo ještě pár věcí, kvůli kterým to není trhák v počtu hodnocení, ale nejde nezmínit to, co tu už hodnotili přede mnou - ten, kdo dělá ten střih, to je fakt magor. Když během jednoho 20s telefonátu na golfu udělá 8 střihů, tak fakt není normální. Celkové hodnocení - kdyby tento film nevznikl (stejně jako dvojka), bylo by to dobře, ale byl o něco lepší než dvojka.

96 hodin: Odplata (2012)

Liame, Liame, můj oblíbenče, proč.... Dobře, tak já chápu, že druhý díl po úspěchu prvního musel přijít. Chápu i to, že vzhledem k pokročilému věku hlavního protagonisty má člověk z akčních scén kulový, protože se musí kamera komíhat jako zběsilá, aby nebylo nic vidět a zdárně se zamaskovalo, že za těch minutu a půl proběhly dva pohyby ruky, mezi kterými si museli dát kluci šlofíka. A ani jsem nečekal, že děj bude zkouškou doktorátu z kvantovky. ALE, tohle bylo fakt hrozný. Dialogy psal někdo s trojkou v žíle, ani nevím, jak to komentovat. K tomu z Liama udělali Arnolda v Terminátorovi, který pořád dokola mele "já se vrátím, já se vrátím". No, potěš koště, vrátil se. Maggie Grace byla opět hrozná, ani nevím, čím mě tak irituje, jestli tím, že má neustále pohled, jako by jí měla v příští vteřině explodovat hlava, nebo tím, že absolutně neumí hrát nebo zkrátka tím, že je neskutečně protivná - mně tedy už od Lost. Krom toho její postava dostala taky pěkně na frak. Taky mě dostalo, že napřed neumí ani zaparkovat v rychlosti 0.2 m/hod. na rovné silnici metr od kraje, ale chvíli na to driftuje v uličkách na každý straně 10 cm od zrcátek jen to fičí. A ty rádoby vtipné rodinné výlevy i s tím novým nabíječem Kim.... Ach jo, trapárna. Takže za co ty dvě hvězdy? Jednak za to, že Liamova maskérka/maskér použil jinou barvu na jeho vlasy než v jedničce (ale tam jsem hvězdu nesundal, ale tady tak nějak cítím, že to musím podpořit) a druhou prostě za Liama, kterého mám rád. No a taky za to, že i tak jsem to přežil.