Terminator Genisys (2015) odpad!

Na Terminátora Genisys jsem se fakt těšil a o to víc jsem byl z něj zklamaný. Teď budu trochu sprostý a víc než trochu spoilerovat. Pokud chcete vidět nudnou sentimentální sračku, kde první půl hodina je nudná nastavovaná polívka už známého, kde je celý film Arnold jako robotatínek a pořád se mládí s rozpadajícím slizounem, který je v předchozí části poslední záchranou lidstva a kde Sara a Kyle se téměř ani nepolíbí a časové paradoxy mlátí rovnou do očí, tak směle do toho. Větší a hůže natočenou blbost jsem už dlouho neviděl. Je to za dlouhou dobu první akční/sci-fi film, co nemůžu ani cítit. Hodnotím jako odpadní nastavovanou kaši bez nápadu s plnou logických trhlin. Jediné dobré na tomto filmu jsou efekty. Ale asi všechny kompletně digitální. Nejlepší z celého filmu je asi honička ve vrtulnících, ale ke konci už působí jako jedno velké neuvěřitelné CGI.

Welcome Back (2015)

Hindsky s anglickými titulky se to téměř nedalo sledovat v kombinaci se řvoucími motory letadla. Nestíhal jsem sledovat, kdo co mluví a už vůbec jsem nechápal pointu filmu o svatbách poindicku.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Vizuálně dobré, hezky natočené, super hudba, ale sterilní a dějově prázdné. 3/4 filmu romantická linka, která je před koncem totálně rozdupána jen, aby byl tvůrce originální. Navíc super logika během závěru - nedostane ani masáž srdce, jen nad ní brečí.

Bang Bang! (2014)

Bang Bamg mě velmi příjemně překvapilo. I navzdory své monumentální stopáži stále drží tvar i tempo. Příběh, ačkoliv se na první pohled může zdát plytký, mě zaujal svou košatostí, udržením napětí až do konce a svou ne-prvoplánovitostí. Až dokonce jsem netušil, jak to skončí. To se mi u EU/USA filmu dlouho nestalo. U bollywoodského filmu mě už klasicky dostala kombinace angličtiny a hindštiny a přecházení z jedné do druhé i v rámci jedné věty. Jako bonus pár hezkých záběrů z Prahy. Pro Indy to musí být exotika... Abych jen nechválil - na hlavního hrdinu nemá ani Simír Gerchán - neskutečně rychlý, krásný, vydrží mlácení železnou tyčí, pak doběhne jedoucí auto a nemá ani modřinu. Asi indický Chuck Norris. I přesto je to za mě 90% a když bude příležitost rád se na film podívám znovu.

Birdman (2014)

Šíleně dlouhé, šíleně utahané a na to, že je to komedie jsem se ani jednou nezasmál. Po 80 minutách přemýšlím, jestli to dám celé. Jinak chápu, co na tom ty z vyšinuté kritiky z Ameriky bere - proniknutí do jejich pokřiveného světa polopravd.

Cena slávy (2014)

Videl jsem v kine Lucerna na Festivalu francouzskeho filmu. Film ma tizivou atmosferu, dobrou hudbu, presto se na to snazi jit zlehka. ALE v zadnem pripade bych hoani z casti neoznacoval za komedii. Podarilo se mi u nej na chvili usnout (to prosim odocatemu v nedeli odpoledne), tak proto jen 3 hvezdicky.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014) odpad!

Z tohoto filmu mám nekonečně rozporuplné pocity. Vtip jsem tam nepotkal, jen absurditu nad absurditu. A je buď strašně zamotaný nebo prostě příšerně natočený. Po jeho půlce už na něj nemám nervy.

Den blbec (2014)

Vtipné, místy trapné a úmorné dlouhé. Řada scén velmi nereálná, ale zabaví.

Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Velmi stručný dojem: Pustil jsem si to večer před spaním, začínalo se mi chtít spát, ale řekl jsem si "pauznu to, až skončí ta trapná bitva". Čekal jsem dost dlouho, pak kouknu na časomíru a dvě hodiny pryč, zbývá dalších 10 minut, tak to dokoukám. Plus, že jsem při tom neusnul, mínus za naprostou prázdnotu a monotónnost. V knížce to může být sebehezčí, ale tady je to nuda na 144 minutách filmu, co by se vešel do jedné 22 minutové epizody seriálu včetně znělky a závěrečných titulků. Navíc tu vynikají malicherné roztržky a nelogické chování postav.

Kdyby byly ryby (2014) (TV film) odpad!

Naprostý odpad - takovou sra*ku jsem už hodně dlouho neviděl. Scénář musel psát někdo slabomyslný. Celá pohádka pro spokojené sledování vyžaduje buď mentálně retardované dítě nebo dospělého po lobotomii. Naprosté zklamání nevytahují ani PC zvuky při používání kouzelné hůlky nebo rybo-/prasodlak. Má i nezáviděníhodné prvenství - už po prvních 15 minutách jsem se netrpělivě díval na hodinky a čekal, kdy ta blbina skončí - připadal jsem si jako po dvouhodinovém filmu. Postavy jsou povrchní, děj mají bohatější a propracovanějšíé i filmy s Bruce Leem. Dialogy jsou asi nejslabší stránkou - tak neskonale nudí, že toho, kdo je napsal, bych je nechal za odměnu poslouchat dokola několik dní, aby ho to nutkání psát takové věci napříště přešlo.