Rychle a zběsile 9 (2021) odpad!

Neskutečné. Neměl jsem příliš velká očekávání, ale i tak je to propadák na celé čáře. Z Rychle a zběsile se stala nudná mýdlová opera a další díl Ordinace a krom toho se řeší jen nesmyslný šmírovací gadget. Rychle a zběsile, to bývala rychlá auta a hezké ženské. Devítka je neskutečně vykastrovaná. Hezké holky tam prakticky nejsou, aut se tam mihne jen pár a spíš jako doplněk. Bojůvky se soukromou armádou, lidi kolem Doma, co střílí? Vyslání auta do vesmíru? Záhadný Torretův bratr? Oživení mrtvého Hana? Tentokrát jsem se nudil i u akčních scén, kterých je tam poskrovnu, a díval jsem se na hodinky, kdy to skončí, a dával za pravdu mámě, která vždy u akčních filmů říká, jaká je to slátanina. Tohle slátanina je a pořádná. Speciální supersilný magnet, co přitáhne mobil, ale ne peněženky s mincemi? Co přitáhne auto, ale nekosí lucernu? Co přitáhne auto padoucha, ale ty ostatní nechá v klidu? Za co, bože, za co?!

Tři přání pro Popelku (2021)

Nechat hrát mladičká a krásnou Popelku pyzdu se silným makeupem, co už má na čele vrásky, je fakt úlet. Snaží se být originální i ve zbytku a bohužel to nefunguje taky. Jediný nápad, co hodnotím zajímavě, je, že Popelčina nevlastní sestra vlastně není zlá a sune ji k tomu macecha.

Ava: Bez soucitu (2020)

Hlavní plus je, že film svižně odsýpá a celkem pohledná hrdinka. Ale tajná mezinárodní organizace zabijáků? Jako vážně? Motivace a jednání některých postav postrádá logiku a to v některých úsecích i těch hlavních. Trochu potunit dialogy nebo možná i jen líp sestříhat a mohl to být fakt dobrý film, až na tu nevěrohodnou chobotnici...

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

U tohohle filmu jsem rozpolcený. Námět měl super a užil jsem se ho víc než všemi adorovaného Jokera. Ale nějak nefuguje. Nemá napětí ani vtip a postavy jsou značně předvídatelné a sem tam to prostřídají chováním jak po lobotomii. K tomu ještě v současnosti módní feministická agitka, ale kdo chce vidět osvalenou holku mlátičku? To snad ani holky. 40% a 10% extra za tu bojovku v opuštěném lunaparku. Vidět znovu ale nepotřebuji.

Boratův navázaný telefilm (2020)

Podle mě daleko povedenější než jednička, která mě přišla jen nechutná! Tadyto je místy i vtipné. Avšak dojem kazí to, že se celý film tváří vážně a snaží se vydávat za dokument přitom je jasné, že vzhledem k 90 % záběrům kamery se jedná o sehrané scénky a ne napálení skrz skrytou kameru. Na závěr je povedená parodie na původ COVIDu...

Cesta kolem světa (2020) odpad!

Spoiler Alert! Fake dokudrama, co se tváří vážně a myslí si, jak je hrozně vtipné. Hodina čtyřicet koncentrované a trapné nudy. Proč ze sebe musí Lukáš dělat takového vola?!

Cesta za Slobodou s M&M - Po stopách Radka vo Vietname (2020) (seriál)

Své přívržence si to jistě najde. Jsem nadšený cestovatel, avšak k motorkám mám daleko. To klidně veřejně přiznávám. Těšil jsem se na Marka a Marka a jak budou hledat Radka. Místo toho jsem nafasoval nesympatický ansábl zarostlých dřevorubců a Marek působí jako motivace "nežer". Normálně mě při pohledu na něj přešla chuť na připravené brambůrky. Radek se tam zničehonic objeví a pak asi zase vysublimuje. K tomu z Vietnamu jsem tam moc neviděl - jeden uzavřený akvapark a jednu khmérskou stavbu. To je celkem málo. K tomu Dračí most v Da Nangu strčili do Hoi Anu, který je aspoň třicet kilometrů jižně. Jinak hezká roadmovie, ale od Marka jsem čekal něco, no, něco lepšího. Být to od někoho jiného, 60%, ale takto je to 40%. Nenaplnilo očekávání.

Coronation (2020)

Mně tento dokument působivý nepřipadá. Je to splácané páté přes deváté. Nenavazuje to. Hrozně se tam kecá. Aspoň čtvrt hodiny v kuse se tam fakt nezáživným způsobem jen nadává na KSČ. Nuda. Čekal jsem tam zajímavé záběry na začátky pandemie. Něco, co jsem neviděl v televizi, nějaké skandální odhalení, politické zákulisí nebo že ta stopáž aspoň rychle uteče. Zdálo se to ale aspoň jako 10 hodin.

Čundr v Africe (2020) (seriál)

Upřímně, nevím, co si o tom myslet. Nejlíp to asi vystihne, že je to hezký pokus o dokument, ale sklouzává to spíš k domácímu videu. Nepotřebuji vědět, kdo si co udělal k večeři nebo kdo se jak ožral. Chtěl jsem vidět něco zajímavého z Afriky. Toho jsem moc neviděl. Většinou spíš záběry na členy expedice, které bych nenazval za zrovna fotogenické. Příště ať s sebou vezmou nějakou playmate a dávají záběry s ní. Co se týče cestováního stylu tak ten osciluje od totálního lowcostu ke špatně skrývanému masňákovi (inscenované tradiční ceremonie).

Emily in Paris (2020) (seriál)

Tak banální a s každou sérii to víc a víc připomíná venezuelskou telenovelu. Standardní Netflix quality. Zajímavě provedené mají propojení s děním na displejích. Plus ve všech okolo jen zvyšuje už taky vysoké nerealistické očekávání o Paříži.