Planeta pokladů (2002)

Disneyovská variace na legendu Poklad na ostrově. Nechci je za práci hanit. Animace vypadá jako vždy skvěle a dětem se to bude líbit bezpochyby. Ale to neustále Disneyovské kopírování... Měli by zaměřit energi krapánek jiným směrem.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Mladší bratříček o něco víc komediálního Podfu(c)ku. Přesto geniální.

Lesní duch (1981)

Koukat se na to da, ale myslim si, ze to co drzi tenhle snimek celou dobu nad vodou neni atmosfera, ale silena smes vybuchujicich gejziru hnusu, ktery vam pripomene brain dead. Takova zabava to ale rozhodne neni. Nektere reakce vsech postav jsou navic dokonale stupidni :) enjoy

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Nebylo to nic extra, ale zase obcas jsem se solidne nasmal. I kdyz to bude spis zasluha kecu z knizky, nez filmu.

Skaut má holá kolena (2005)

Nehodnotím tu ideje bývalých skautů. Hodnotím jakýsi divný pokus o dokument, který se v mých očích pokusil o křivárnu na skautském vůdci. Mimoto je to celé plytké, můžu vzít 15 let staré videozáznamy z našich táborů, sestříhat je, a vydávat za lepší dokument, než je toto. Junáci si zaslouží lepší dokument, který by česká televize mohla pouštět na svatého Jiří.

Krakonoš a lyžníci (1980)

Ale, že je na světě krásně... :) hlavně v Krkonoších v zimě.

Skrytá identita (2006)

Perfektni herecke vykony, zvlast Nicholson znovu ukazuje, ze jeste nehodla jit do staryho zeleza. Na filmu me jen trosku vadi konec. Ne ze by nebyl dobry, ale neco ve me chtelo, aby kladny hrdina prece jen prezil.

Šimon a Matouš (1975)

Na to, že to Neni Terrence a Bud, tak docela vali a hlavne se dokazi ztrapnit o neco vic, nez je u tech dvou obvykle :)

Howlův kráčející hrad (2004)

Jako "západnímu" divákovi mi pár věcí na Miyazakiho filmech často nesedne, nebo je nepochopím. Nejinak je tomu i s tímhle filmem. Příběh vás ničím nepřekvapí, i přes to, že nikdy nevíte, co číhá za dalším rohem. A dovede vás dokonale vtáhnout do děje, ať už si myslíte cokoliv. Bravo, pro mě osobně spolu s Princeznou Mononoke to nejlepší z anime.

Naušika z Větrného údolí (1984)

Opět parádní atmosféra a slušná - ne vinikající hudba. Jen postava prince, který se tam jaksi "vetřel" mi vůbec nesedla.