Dokonalý trik (2006)

Složitý, nesmírně složitý film na pochopení. Velké množství všelijakých odboček, vsuvek a narážek, které všechny dostanou smysl až v posledních minutách. Tohle budu muset kouknout ještě aspoň jednou, abych zjistil, co všechno mi ještě uteklo. Geniální rozuzlení. Zajímavá role Davida Bowieho.

Sedm (1995)

Skvělá temná klasika, propršená a depresivní. Film s nejdokonalejším koncem ze všech co znám. Super herci, super atmosféra, Spacey jako naprostej slizoun dokonalý...

Její případ (2005)

Nářez. Sice jsem chlap a chvílema mi příjemně nebylo, ale film jsem si užil a prožil. Trochu pohádka o tom, jak dobro nakonec zvítězí, ale krásně natočená pohádka s výtečnými herci, která v sobě obsahuje snad všechny druhy emocí, který člověk může prožít. Perfektní film ze syrového prostředí.

Pevné pouto (2009)

Neuvěřitelný kýč. Ale tak nádherně neuvěřitelný. Božský vizuál, neskutečná hudba, ve své podstatě nádherný a laskavý příběh ( i přes to, že primárně jde o vraždu dítěte ). No, pochrochtal jsem si docela blahem a tohle si ještě někdy pustím. Jen trochu zamrzí, že scény z nebe jsou částečně okopírovány z Gladiátora, chvilkama mi to tak přišlo, ale na závadu to není. Jedna z raných rolí neskutečné herečky Sur-šu Ronan..

Brooklyn (2015)

Velmi velmi příjemná červená knihovna, která pro mne má dvě ohromná plus.Tím prvním je opět úžasná Saiorse Ronan a tím druhým konečně jednou romantika, která citově nevydírá. Krásně popsaná změna uťápnutého irského káčete v dámu z města, která ale přitom neztratí své kouzlo. A dilema nakonec. No, chudáka Jima mi bylo docela líto.

Pořád jsem to já (2014)

Kéž bych měla rakovinu... Několik slov vyřčených Alicí, kterou perfektně zahrála Julianne Moore, ve chvílích, kdy ještě její mysl byla jasná. A jen sledujeme rozpad silné a chytré osobnosti, nemilosrdně a navzdory vší lásce celé její rodiny. Naštěstí je tento rozpad vcelku včas utnutý a film končí v docela milosrdný čas. Hrůzostrašný příběh toho, co čeká i některé z nás, natočený ale lidsky a s citem.

Štěstí na dosah (2006)

Pomalu plynoucí a naprostou většinu času velice smutný film o zoufalém otci, který se moc snaží zajistit sobě a malému synovi aspoň trošku lepší život. A stále znovu a znovu ho dolů sráží nepřízeň osudu. Skvělý a naprosto uvěřitelný herecký výkon Willa Smithe, který velmi věrně ukazuje všechny polohy utrápeného člověka.

Zimní příběh (2014)

Překrásná a laskavá pohádka o ... Vlastně pořádně nevím o čem, o lidství, o osudu, o dobru a zlu. O tom, co jeden pro druhého může znamenat? Co je na filmu dobře. 1. PŘÍBĚH - krásné a laskavé poselství o dobru a zlu 2. HUDBA - neuvěřitelně podmanivá a nádherná hudba Hanse Zimmera 3.) KAMERA - úchvatně nasnímaný pohádkový svět 4.) HERCI - jedna herecká hvězda vedle druhé a je vidět, že se opravdu hodně snaží. Co je na filmu špatně - JEHO DÉLKA, je příliš krátký, touhle pohádkou a její atmosférou bych se klidně nechal unášet mnohem, mnohem déle. Tak krásný pocit na duši a na srdci jsem po skončení nějakého filmu už dlouho neměl.

Vzpomínky na lásku (2004)

Nádherný a nesmírně krutý příběh o tom asi nejhorším, co může člověka potkat, o něčem, co ho zbaví lidskosti. Natočeno s úžasným citem a při otázce, zde je toto nebe, ze mne tekly potoky slz, složil jsem se jak malé děcko, a že jsem se tomu snažil hodně bránit. Na to, jak krutý osud dvojici život přichystal, je konec utnutý milosrdně. Moje asi první setkání s jihokorejskou filmařinou skončilo příjemným překvapením. A vím jen jedno, až tohle jednou potká mne, nechci už dál žít.

Sedm životů (2008)

Nádherný lidský příběh, který je sice naprosto neuvěřitelný a nereálný, ale je krásné snít o tom, že by se třeba někdy někde něco takového mohlo stát. Přítomnost mých oblíbenců Woodyho a Willa pozvedá dílo ještě výše a rovněž představitelka hlavní ženské role má super úroveň. Jo, u poslední scény jsem brečel.