Strážci vesmíru - Crystal of Nightmares (1994) (epizoda)

Goldar se s pomocí krystalů nabourá do snů rangerů a sebere jim jejich sebevědomí.. Opět jedna z těch hodně zrecyklovaných epizod. Ve snech jsou záběry z epizod 10, 12, 18, 23 a 31. Závěrečná bitva je z epizody 20. Žádné nové monstrum se neobjeví..

Živí mrtví - Série 6 (2015) (série)

88%.. Oblíbené postavy: Daryl, Michonne, Carol - Začátek opět skvělý. Rick a jeho skupina si postupně osvojují Alexandrii. Výrazně u mě stoupla Carol, naopak Morgan mi lezl na nervy. Výborná část se soubojem s Vlky, zajímavá nová postava Ježíše a představení Spasitelů. Finalový díl? 3/4 nic moc, posledních 10min (Negan) TOP..

Živí mrtví - Série 5 (2014) (série)

90% Oblíbené postavy: Michonne, Daryl, Rick - Tady na to tvůrci vlítli pěkně zhurta už od prvního dílu (jeden z nejlepších vůbec). Pár následujících dílů bylo soustředěných spíš na menší skupinky postav. Přišel jeden, zásadní a pro mě nejsmutnější odchod postavy a přišlo mi, že byly víc než kdy jindy znát rozdíly mezi jednotlivými režiséry - např. epizoda s Tyresem se povedla.. Příchod do Alexandrie odstartoval zase novou éru seriálu.. Jo a Sasha = první postava v TWD, které jsem opravdu přál pořádnej kousanec...

Živí mrtví - Série 4 (2013) (série)

75%.. SPOILERY.. Oblíbené postavy: Daryl, Michonne, Beth - Tady to bylo jako na houpačce. Rozjezd opatrnější. Největší hrozbou pro hrdiny nebyli ani "chodci" ani lidé, ale zákeřná infekce.. S návratem Guvernéra to nabralo na obrátkách a souboj o vězení byl bomba! Pak zas menší zbrzdění cestou Terminusu, jeden hodně emotivní reunion a peckovej konec. Z nových postav mě zaujala Tara, naopak Eugene je hroznej. :D Celkově slabší série, ale bavit mě to rozhodně nepřestalo..

Živí mrtví - Série 3 (2012) (série)

98%.. Oblíbené postavy: Daryl, Michonne, Rick - Začalo to pěkně zostra. Převzetí vězení, do toho "samurajka" Michonne a pak městečko Woodbury. To všechno slibovalo pořádnou dávku akce. A ta také přišla! S postavami už jsem byl sžitý, takže přibyly i emoce (zvlášť jedno úmrtí u mě šlo přes slzy). Počet dílů opět narostl. U jedné nebo dvou epizod jsem si říkal, že jde o takové utahané oddalování finále. To je ale jen malinké mínus v jinak úžasné sérii..

Živí mrtví - Série 2 (2011) (série)

90%.. Oblíbené postavy: Daryl, Rick, Meggie - Dvojnásobek epizod, nové postavy. Už se objevovali i některá hluchá místa, ale bylo jich minimum.. První půlku série zabrala zápletka, při jejímž vyústění jsem upřímně brečel. A to se hodně počítá! Poslední dva díly pro mě stoprocentní..

Živí mrtví - Série 1 (2010) (série)

95%.. Oblíbené postavy: Rick, Glenn, Lori - Krátká, ale výživná série.. 2 úvodní díly boží. V těch dalších se sice víc kecalo, ale bez vývoje postav a jejich vztahů by to přece nešlo.. Velká spokojenost!

Superúčetní (1986)

Fantozzi č.5 aneb největší světový smolař v průběhu věků.. Originální pojetí, ale tentokrát bohužel méně povedených gagů.. 2,5*

Maléry pana účetního 2 (1983)

Fantozzi č.4.. Ano, celkově to není tak zábavné jako předchozí díl, ale zase lepší než první dva.. Najdeme zde několik super památných momentů (dovolená na skládce, atletika).. A že se Mariangele zastavil cyklus? No tak se jí rozbilo kolo no.. 😃 3,5*

Maléry pana účetního (1980)

Fantozzi č.3 = nejlepší Fantozzi.. Ačkoliv série už trochu začala vykrádat sama sebe (odtučňovací kúru už jsme viděli v jedničce), tady je to ale jaksi upgradované, lepší a odpouštím to.. Pína a pekař, dcera/opička, výlet na lodi a hlavně cyklozávod - to je pro mě klasika, která nezklame..

Časové pásmo bylo změněno