Pedro Morales

okres Brno
Nepřítel happy-endů

<< předchozí 1 2 3
    • 18.5.2013  22:07
    Dr. Horrible's Sing-Along Blog (TV seriál) (2008)

Neil Patrick Harris, který hravě strčil do kapsy všechny své předešlé role. Perfektní Nathan Fillion, podle mě jeden z nejvíce nedoceněných herců součanosti. Pro mě neznámá Felicia Day, která je v roli Penny jednoduše úžasná. A především jasný důkaz, že pokud má vzniknout něco opravdu originálního, jedinečného a nezapomenutelného, pak to nesmí vznikat v Hollywoodu, ale musí to být nezávislý projekt. Dr. Horrible's Sing-Along Blog je přesně takový, je vtipný, přitom plný emocí a hlavně s neskutečnou lehkostí a nadhledem vypráví příběh, který se vám dostane pod kůži tak hluboko jako máloco.

• 5.3.2013  11:44
    Hornblower II - Vzpoura (TV film) (2001)

Oproti první řadě je zde znatelný krok kupředu. Ač jsem proti předchozím suchozemským dílům neměl vážnější výhrady, návrat na moře Hornblowerovi výrazně pomohl, stejně jako očividně navýšený rozpočet. A tak ze sice zábavné, ale pořád televizně a mnohdy hodně lacině vypadající podívané se vyklubalo skutečně zajímavé drama.

• 4.3.2013  22:01
    Zaslaná pošta (TV film) (2010)

Filmová podoba mé snad nejoblíbenějí knížky od Terry Pratchetta? Těšil jsem se neskutečně, tři hodiny uběhly jako voda a já mám přes celý obličej blažený úsměv a až na pár maličkostí si nedokážu představit, jak se to dalo udělat líp. Hlavně slečna Srdénková (zamiloval jsem se jak do její knižní verze, tak i teď při sledování filmu), představoval jsem si ji přesně takhle a její scény společně s Vlahošem Rosretem jsou k nezaplacení.

• 28.2.2013  11:28
    V Bruggách (2008)

Martin McDonagh nejspíš musel nakoukat Tarantina, říct si "ok, líbí se mi to, ale udělám to po svým." A mě se do vkusu trefil parádně. Vtipné, melancholické, kruté a absurdní. "Fucking Bruges!"

• 28.2.2013  11:17
    Dlouhá cesta (TV seriál) (2004)

Od té doby, co jsem to viděl, si chci koupit motorku a s nejlepším kámošem objet svět. Jasně, vždycky když dokoukám kterejkoliv díl Hvězdných válek, tak chci být Jedi a po Kokosech na sněhu jsem zase chtěl být černej bobista, ale to mě po chvíli pokaždé přejde. Jenže sen koupit si motorku a objet na ní svět se mě drží už pěkně dlouho. A jen díky Ewanu McGregorovi a Charlie Boormanovi. Dík chlapi, jste frajeři.

• 28.2.2013  11:09

Nejspíš nejlepší parodie, co jsem kdy viděl, je to dokonce lepší než první díl. Jasně, pár vtípků je docela trapných a nevkusných, ale naprostá většina je neskutčně vtipná. A můžete to vidět třeba stokrát, ale stejně po stoprvé se budete smát jako když jste to viděli poprvé a stejně objevíte nějakou další narážku, která vám před tím uteka.

• 28.2.2013  10:44
    Robot Chicken: Star Wars (TV film) (2007)

Čím lépe Star Wars znáte a čím bližší k nim máte vztah, tím víc si tuto půlhodinovou nálož šílených scének užijete. A já si to užil měrou vrchovatou, jasných pět hvězd.

• 26.2.2013  23:58

Totální úlet, ale chechtal jsem se od začátku až do konce.

• 26.2.2013  23:55
    Firefly (TV seriál) (2002)

Prapodivný mix sci-fi a westernu, který na mě však platí na 100 %. Excelující Nathan Fillion v roli kapitána Malcolma Reynoldse, obklopen mnoha skvělými a výborně zahraným postavami, to vše v kombinaci se zajímavým scénářem, plným výborného humoru a perfektně namixovanou dávkou akce a napětí. Víc dodávat nemá smysl, to se musí vidět.

• 19.2.2013  00:09

X-Meni patří k mé nejoblíbenější filmové sérii od Marvela a First Class stojí jenoznačně na vrcholu této celkově povedené série. McAvoy a Fassbender jsou absolutní castingová výhra a já si nemohl pomoct, ale snad z každé vteřiny, kdy ti dva byli spolu na plátně, na mě úplně dýchala osudovost jejich vzájemného vztahu. Ale i všichni ostatní herci, scénář, kamera, vlastně cokoliv si vymyslíte, v tomto filmu je to na výbornou.

• 14.1.2013  14:17

Obtížně se mi hledá něco, co bych tomu vytkl. Jacksonovi se podařilo zachovat ten úchvatný a dechberoucí pocit Středozemě, jaký známe už z jeho Pána Prstenů, zároveň se mu však (namátkou např. scénou s trpaslíky a nádobím, nebo králem skřetů) podařilo do filmu dostat ten odlehčenější a pohádkovější nádech, jaký má knižní Hobit. Od první scény v Hobitíně až po velkolepé finále film prakticky nemá slabší chvilku, mnohé scény jsou vskutku geniální (hádanky ve tmě všemu jasně kralují), casting je skvělý, hudba výborná a nesčetněkrát zmiňované kamerové digitální orgie jsou skutečně bombastické. Ač tedy moje obavy, že na tři pořádné filmy v původní předloze prostě dost materiálu není, stále nebyly úplně zažehnány, po prvním díle trilogie nadšeně tleskám a těším se za rok na Šmaka.

• 28.12.2012  14:07

Romantické komedie opravdu nejsou můj šálek anglického čaje, ale všichni pořád o Love Actually mluvili a tvářili se na mě jako na debila, že jsem to ještě neviděl, tak jsem, když byly ty Vánoce, neodolal a dal tomu šanci. A úplně mě to dostalo. Několik různých příběhů, každý svým způsobem jiný, a přitom všechny hrozně podobné, z nichž snad v každém se člověk aspoň někde sám najde. Linka s Hugh Grantem mě bavila nejvíc, ale i všechny další byly jednoduše skvělé a vždy, když se nějaká dělší dobu neobjevila, už mi chyběla a těšil jsem se až se znovu objeví. Romantická komedie s perfektně dávkovým humorem, citlivě dávkovanou romantikou a plejádou nejrůznějších hvězd, kterou zkrátka musíte vidět.

• 28.12.2012  13:58

Chvíli to trvalo, než si ke mě film našel cestu, zpočátku na mě působil tak nějak chladně a odtažitě. Někdy od druhé poloviny už mě měl pevně ve své moci, i když svým způsobem chladně na mě působila Králova řeč po celou dobu. Všichni herci byli úžasní, mám pocit jako by jim ty role snad musely být šity na míru. Colin Firth a Geoffrey Rush táhnou film neskutečným způsobem, ale nikdo z dalších nezůstává nijak pozadu, H. B. Carter jsem si zamiloval snad v první minutě a s každým dalším záběrem mě dostával ještě víc a víc. Závěrečná řeč je svým způsobem skutečně monumentální, ale nemůžu si pomoct, nejlepší scéna podle mě stejně byla, když ke konci filmu přišla Myrtle domů dřív než měla.

• 28.12.2012  13:47
    Luther (TV seriál) (2010)

Tenhle detektivní seriál vlastně vůbec není o detektivní práci a o vyšetřování zločinů. Je o Johnu Lutherovi. O tom, jak se každý den snaží vyrovnat sám se sebou, se svým životem, minulostí. O tom, jak se u to spíše nedaří než daří. Kriminální zápletky jsou však i přesto poměrně originální a dokáží člověka zaujmout. Neskutečně temná atmosférická pecka, kdy po téměř každém díle zůstanete sedět v křesle s otevřenou pusou.

• 28.12.2012  13:41

Shia LeBeouf, kterého nemám rád, hraje jako o život a já mu nemám co vytknout. Tom Hardy, kterého mám rád, tak ani nehraje, akorát pořád dělá obličeje, huhlá, mručí a občas něco zamumlá a jeho postava je přitom naprosto dokonalá a já si ji od prvního okamžiku neskutečně oblíbil. Guy Pearce jako hlavní záporák představuje přesně ten typ, který nemám ve filmech moc rád, ale tady mě naprosto dostal. I všichni ostatní herci jsou ve svých rolích perfektní a jako divákovi mi i na nich skutečně záleželo. V úžasném vizuálním zpracování se odehrává příběh, který si celou dobu tak nějak, snad až nenápadně, plyne, aby jednou za čas znenadání někoho podřízli a vy jste vdycky valili oči co se to sakra stalo. Vše směřuje do úžasného finále, kdy mě definitivně ovládl pocit, že jsem viděl jeden z nejlepších filmů roku 2012.

• 6.11.2012  13:18
    Kravaťáci (TV seriál) (2011)

Když pominu úvodní znělku, na kterou jsem si musel chvíli zvykat, tak mi Suits sedí líp, než Harveymu jeho na míru šité obleky. Skvěle napsané dialogy, úžasné postavy (miluju Donnu) a herci, kteří se pro své role snad narodili. Suits vás chytnou a nepustí, ať už se jedná o první řadu, kdy bez nějaké hlavní dějové linky sledujeme, jak na pozadí jednotlivých kauz probíhají vzájemné interakce a vyvíjí se vztahy mezi postavami, nebo o řadu druhou, jejímž ústředním motivem je boj o moc ve firmě.

• 26.10.2012  17:46

Sice ne dokonalé, ale po chvilce rozmýšlení (rozuměj vydýchávání se a vstřebávání té mohutné dávky adrenalinu) nakonec těch pět hvězd dám. Jediné dvě výtky směřují k takovému lehce nevýraznému, až nijakému konci, a k ultimátní závěrečné bitce, u níž jsem se ke konci nemohl ubránit dojmu, že je přecejen až trochu moc zdlouhavá a recykluje vše už v předešlých minutách viděné. Jinak se ale jedná o totální meganářez, plný zběsile natočené a sestříhané, ale přitom dokonale přehledné, intenzivní a enormně brutální akce s neskutečnou a nápaditou choreografií.

• 25.10.2012  15:33
    Le Mans (1971)

Tohle není fim o závodění. Ten film prostě JE závodění. Nedočkáte se žádných na posledních metrech slavně vítězících outsiderů, ani žádných záporných postav, tajně poškozujících vozy svých soupeřů. Jen správných chlapů, toužících po vítězství. Troufám si tvrdit, že každý, kdo někdy aspoň trochu načichl k automobilovým závodům, tak si bude připadat jako v sedmém nebi, protože tvůrcům se podařilo naprosto bezkonklurenčně zobrazit a vystihnout vše, co je s tímto spojeno. Film si s tím vystačí s takřka minimalistickým scénářem, s nevelkým počtem dialogů ale zato s perfektně vybudovanou atmosférou a totálně dechberoucími scénami závodění samotného.

• 16.10.2012  14:32

Celou dobu jsem se nemohl ubránit pocitu, že tomu prostě někde něco chybí a možná to budou právě i ony vnitřní monology Bruce Waynea, které podle zdejších komentářů jsou docela významnou součástí původního comicsu. Jinak ale nemám co vytknout. Naprosto úžasná animace společně s dechberoucím hudebním doprovodem vytváří perfektně temnou atmosféru pro vyprávění příběhu o návratu stárnoucího a nežádaného (anti)hrdiny a jeho boji nejen s padouchy ovládajícími město. Tleskám a nedočkavě vyhlížím pokračování.

• 14.6.2012  12:50

Troufám si tvrdit, že tento dokument ukazuje, proč se válku v Afghánistánu nedá prakticky vyhrát, mnohem lépe, než cokoliv jiného co jsem dosud na dané téma viděl. Necelých 90 minut se skládá z rozhovorů s velitelem celé operace, s několika vojáky a s pár místními, společně se záběry přímo z přestřelek a z každodenních činností a starostí vojáků v bojové zóně. Emocionálně asi slabší než třeba Restrepo, ale zato mnohem více vypovídající o celkovém kontextu tamní situace.

• 5.1.2012  22:41
    Přepadení (2010)

Film už dávno skončil a srdce mi stále buší jako o závod. V dokonalém vizuálním hávu se schovává snímek s pekelně hustou atmosférou, který, i přestože na akci dojde až v posledních několika minutách, vám po celou dobu nedovolí ani vydechnout, natožpak se snad podívat na hodinky či zapřemýšlet, co že to máte v plánu zítra večer.. A závěrečný přepad letadla? Ač trvá relativně krátce a místem kde k přestřelce došlo se jednalo o dost specifickou záležitost, podle mě je to jedna z nejintenzivnějších akčních scén poslední doby, krčil jsem se celou dobu v křesle co to šlo, abych náhodou jednu taky nekoupil. SPOILER ALERT! A pro ty z vás, kterým se zásah GIGN zdál jako celkem nepovedený či snad málem zpackaný - všichni rukojmí přežili, všichni zasahující policisté přežili, všichni teroristé mrtví. Já bych teda řekl hell of a good job

• 3.12.2011  11:59

Tady zkrátka nemám co vytknout. Počínaje skvělým scénářem, který i přes celkových 170 minut nemá žádná hluchá místa a nedovolí vám ani na chvíli vydechnout. Režie Michalea Manna je prostě dokonalá, akční scény vás usadí hluboko do křesla, napumpují vám do žil adrenalin v nebezpečnbě vysokých dávkách. Jsou natočeny ohromujícím způsobem a onu velkou přestřelku v ulicích L.A. bych se nezdráhal označit za jednu z nejlepších a nejintenzivnějších, jaké kdy byly natočeny. Hereckému ansámblu, prošpikovanému současnými a začínajícími hvězdami pak kraluje ústřední duo Al Pacino a Robert De Niro.

• 7.2.2011  11:50

Po pomalejším rozjezdu vše směřuje v velkému a parádnímu, byť snadno předvídatelnému, finále. Geniální adaptace Macbetha s perfektním Mifunem v hlavní roli, který ukazuje kam až člověk při touze po moci je ochoten zajít.

• 7.2.2011  11:43

Nic šílenějšího jsem snad nikdy neviděl. Je to neuvěřitelné, bizarní, úchylné, dekadentní a nevkusné. Ale hlavně naprosto originální a skvělé, při sledování tohoto díla jsem se opravdu parádně bavil. Dokonalý Tim Curry mě naprosto odrovnal. Celé to zřejmě postrádá nějaký smysl nebo děj, avšak je to plné úžasných songů doplněných o zábavné a zajímavé taneční kreace, Touch-A Touch-A Touch Me tomu jasně kraluje, vtipných dialogů a nečekaných momentů. S přibývajícími minutami se ale bohužel absence nějaké větší zápletky stále více ukazuje.

• 1.2.2011  23:11
    Spartakus (TV seriál) (2010)

Od prvních, dějově velmi plytkých a ve stylu 300 až otravně komiksově přestylizovaných epizod, se seriál postupně stále více soustředí na příběh a my tak (naštěstí) místo hektolitrů otravné digitální krve, podivných efektů a až přespříliš často využívaných zpomalených záběrů můžeme sledovat, jak se vyvíjí perfektní příběh, všichni aktéři se různě podvádí, lží si, kují pikle a osnují vraždy, zrady a podvody. Vše tak neúprosně směřuje k úžasnému vyvrcholení, v podobě naprosto dokonalé závěrečné epizody. Těžko lze v prostředí plném smrti a lží o některé z postav říct, že je vyloženě kladná, přesto si je pravděpodobně zamilujete. Herecké výkony jsou většinou skvělé (John Hannah snad musel v minulém životě být samotným Batiatem), občas trochu slabší (Lucy Lawless a Viva Bianca). Vše je doplněno opravdu strhující hudbou a já už se nemůžu dočkat druhé řady.

• 17.1.2011  11:14

Úžasný film. Morgan Freeman a Jack Nicholson se objevují v rolích, v jakých se objevili už nespočetněkrát předtím, Freeman jako moudrý dobrák a Nicholson jako nerudný protiva. Své role však hrají skvěle a je radost je sledovat. Ve filmu se objevují pasáže vtipné a uvolněné, které ve vás vyvolají široký úsměv, střídané s vážnějšími a dojemnějšími okamžiky. Velmi silný a dojemný je především závěr, opravdu si nepamatuji, kdy se filmařům naposledy podařilo vyvolat ve mě nějaké opravdu silnější emoce, jako se podařilo tvůrcům tohoto snímku.

• 13.1.2011  20:57

Mistrovský kousek od Stanley Kubricka. Skvělá výcviková část, která ve mě vyvolává pocity, že Vincent D'Onofrio musí být buď opravdu blázen, nebo podal jeden z nejlepších a nejpřesvědčivějších hereckých výkonů, jaký sem za hodně dlouhou dobu viděl. Část z Vietnamu se mi také velice líbila, ačkoliv občas při bojových scénách mám občas pocit, že Kubrick tak trochu tápe. Vše je ale přesto skvělé, navíc podpořeno úžasným soundtrackem. Jeden z nejlepších filmů s Vietnamskou tematikou a také si troufám říct, že jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Pro všechny příznivce žánru naprostá povinnost.

• 9.1.2011  22:09
    Restrepo (2010)

Jedním slovem: Strhující. Bez zbytečného patosu, či vnucování divákovi nějakého pohledu na válku v Afghánistánu. Pouze sestříhané záběry z ročního pobytu jedné vojenské jednotky v afghánském údolí Korangal a z rozhovorů s účastníky mise po jejich návratu domů. K tomuto také směřuje jediná moje výtka, v dokumentu totiž nebylo, nebo jsem to alespoň nepostřehl, nijak upřesněno o jakou jednotku se jedná a proč vlastně jsou tam, kde jsou. Dokument zobrazuje různorodé trávení volného času na základně, bojové operace, jednání s místními, či nutnost všech přítomných vyrovnat se se smrtí svých spolubojovníků a skuteční lidé a skutečné emoce dokáží nejen vyrovnat, ale také překonat dojem a emoce vyvolané většinou jiných válečných filmů.

• 3.1.2011  17:07

Příběh je na tom zhruba stejně, jako scénáře filmů, jimž Stallone tímto svým režijním počinem chtěl vzdát hold - je to děsná blbost. Jenže o ten tady opravdu nejde. Parádní herecké složení (jako mnoho dalších mě dostala především scéna v kostele - Sly, Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger) a výkony a spousta opravdu skvělé a oku lahodící akce, ať už se jedná o přestřelky, nebo o pěstní souboje, plné různých opravdu parádních prvků. Stallone na stará kolena ukazuje, že nebude až tak špatný režisér. Na jednu stranu byla škoda, že vedlější postavy nebyly více rozpracované, aby o nich člověk věděl alespoň něco, jenže na druhou stranu by tím zřejmě utrpělo takhle poměrně svižně nastavené tempo a většina by tu teď nadávala, jak se pořád jen žvaní a málo se střílí. Dlouho sem váhal jestli za 4 nebo 5, ale scéna v kostele a rychlopalná brokovnice mi nakonec nedali jinou možnost.

• 2.1.2011  18:36
    Surikaty (2008)

Úžasný dokumentární snímek o životě jedné surikatí rodinky a především jejího člena Kola. Skvělé africké rytmy doprovází velký počet krásných záběrů a to jak na africkou přírodu, tak těch zobrazujících nám život surikat. A některé záběry, které se autorům podařilo natočit, jsou až neuvěřitelné. Příběh ve vás nejspíš dokáže vyvolat více emocí, než většina dneších filmů. Závěr? Jak už se tu psalo, jako z hollywoodu, až na to že zde se nejelo podle scénáře.

<< předchozí 1 2 3