Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008) odpad!

Prosím, už konec xtých dílů Indiana Jonese. Mám jej sice ráda, ale někdy co je moc - to je moc. A nevím, proč - nechci se dívat na kombinaci sci-fi a mimozemšťanů s kovbojským a dobrodružným podtéme všech Indianofilmů. Pro mě opravdu velké zklamání .

Jedovatý břečťan 4: Tajné společenství (2008) (TV film)

Docela obyčejný a ničím zvláštní film. Prostě nudný.Vše už někde bylo a žádná věc člověka nepřekvapila. Spíš bych řekla, že film se hodí jako televizní produkce. Do kina bych na něj určitě nešla. A podruhé vidět, to taky ne. Prostě jej nedoporučuji.

Jen na sex (2008)

Tak jo - nemáme stálé partnery. Ale máme celkem dost peněz. Tak si koupíme dva nezaměstnané chlapíky jako takové sexuální otroky. Dobré ne? Stačí stan u bazénu pro jejich spaní , pokud nejsou zrovna v našich postelích. Nemusí mluvit, nemusí cítit, nemusí vnímat. Dostanou peníze a nabízí sexuální služby, od učení po sadohrátky. Ale jak to bývá - začnou se do tohoto skvělého plánu míchat city. A začíná problém ....

Král Drozdí brada (2008) (TV film)

Vzhledem k tomu, že to je pohádka, tak dvě hvězdičky. Ale přeci jen mám raději tu koprodukční s Vaculíkem. :-)

Králova přízeň (2008)

Zajímalo mě filmové zpracování tohoto vztahu. Anna Boleynová a Jindřic VIII. - neb kdo s čím zachází ... Dobré - založeno spíš na příběhu a vztahu dvou sester Boleynových, než na boji Anny o přízeň krále a o moc. Natalie Portman opět skvělá a Scarlett Johansson se jí zde vyrovnává.

LOL (2008)

Francouzské zpracování teenegerské tématiky. Jiné než věčně americké královny plesu. Zajímavé téma, příjemná podívaná a to nejen z pohledu mladé Lol , tak i z pohledu její matky. Mimochodem velmi dobře vypadající Sophie Marceau. Prostě francouzské, milé, vtipné a šarmantní.

Mafiánka (2008) (TV film)

Zajímavé mafiánské téma - muži versus ženy. Rodina a "rodina" - co je víc? Kdo je víc. Co dokáže jedna žena, která se rozhodne postarat se o vlastní děti a ctí rodinu i "rodinu". Kdo má více morálky? Příjemný film, krásná hlavní hrdinka a pro mne i zajímavé téma.

Pod kontrolou (2008)

Střídání sytých barev a černobíla. Zajímavý film. Panoptikum figurek - sadističtí psychopati, sadističtí a frajerští neohrožený policajti, sjetá svědkyně a podivná holčička. A skvělá Julia Ormond. Zajímavý kousek.

Pohádkové počasí (2008) (TV film)

Umělé, jednoduché, jednotvárné. Nebarvité - bez smyslu a myšlenky. Prostě NE a NE.

Předčítač (2008)

Skvělý, skvělý, skvělý. Propracovaný, emoční a velmi překvapivý. Výkon Kate Winslet mi vyrazil dech, koukala jsem a nechávala se vtahovat do děje od prvního okamžiku. Láska a válka, vina a trest, vlastní svědomí a svědomí široké veřejnosti.