Banánová slupka (1963)

Pro mne až dosud neznámý film. Ale taky velmi milé překvapení. Belmonda mám tak nějak nostalgicky ráda, ale kombinace Moreau - Belmondo - moc pěkný pár. Jemné vystupování, jemný humor, svižný běh, zajímavé podvůdky i zápletky. Moc mě bavil.

Sběratel kostí (1999)

Film se nechytl - ale doporučuji knihu Jeffery Deaver : Sběratel kostí . Ta mě bavila - škoda, že některé dobré knihy jsou pak následně tak špatnou předlohou pro film.

Saltová (2010)

Jeden, dva, tři - my jsme braťja ... pořád to samé - naprosto úžasná sexy špionka, která schytá nespočítaně a pořád je svěží i bez použití Rexony. Chce to nápad, chce to myšlenku - bohužel Salt ji nemá.

Tajnosti (2007)

Pro mě velké překvapení. Tento film je prostě takovým hereckým koncertem Ivy Bittové. Nádherné jednotné scény - ať už je to scéna v hudebním krámku, či scéna na křižovatce - ano ta mě uchvátila - nevím proč, ale znovu jsem si ji přetočila). Nakonec celý film mě prostě posadil na zadek. Gratuluji.

Dokonalý svět (2010) (seriál)

S každý dalším dílem se bavím. Sice mě dějová linie nijak neuchvacuje - ale jednotlivé scény to ano. Vidět svět s naprostým nadhledem ženských očí a ženské mysli. Chápu, že budou vykřikovat něco o povrchních ženských paničkách aj. , ale proč ne? Musím tleskat Jitce Čvančarové - její Michell je naprosto dokonalá ( scéna s novou kabelkou - jak vyšitá z některých ženských srdcí ):-)) Prostě se bavím - někdy více, někdy méně - ale kupodivu první seriál, kdy čekám na další díl a čekám u TV a ne že se podívám až někdy.

Na hraně (2009)

Film o sportu jako každý jiný. Pořád jsem měla pocit, že tu všechno už bylo - jeden skvělý a nadutý sportovec a proti němu postaven kladný začátečník. Oba jsou dobří , ale kdo vyhraje na extremních závodech. Že kladný hrdina ? Bingo :-) A aaa .. ještě tu máme lásku - samozřejmě dívka zprvu propadne kouzlu záporáka a pak pochopí, že vlastně celý život milovala toho dobrého. Mimo pěkné scény s ukázkami vodního lyžování a akrobacie na vodních lyžích, bych na tento film zcela zapomněla. Když chcete vidět něco obdobného máte v nabídkách filmoték spousty Ledových ostří - podobnost čistě náhodná .

Popelka (1950)

Popelka a Sněhurka - pro mě dvě klasické disney pohádky. Podle prozatím nebyly překonány.

101 dalmatinů (1961)

Stejně dobře zpracovaná Disney pohádka jako jiné. Ale nevím proč, prostě ji nemám ráda. Neumím to vysvětlit, prostě mě nebavila.

Kniha džunglí (1967)

Můj první dětský film v kině. Dodnes si jej pamatuji Klasický Disney - a kvůli té dětské vzpomínce - pět hvězdiček.

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937)

Naprostá senzace. Takto má vypadat pohádka - milá a pohádková. Naprostá KLASIKA. Pro malé i seniory . Sedím vždy u TV a usmívám se a držím palce prizncezně a naprosto nesnáším královnu.