Panna a netvor (1978)

Pamatuji si ten film od dětství. Chvílemi jsem byla překvapená, hodně fandila krásce a bála se, že netvor umře. Ale hlavně vše jsem jim věřila. Zdena Studenková byla pro mě obrovská kráska, o kterou jsem se bála a netvor se postupně stával čím dál snesitelnější až jsem ho měla ráda . Ano - Juraj Herz a jeho fantazie a zpracování - skvělé.

Nemocnice na kraji města (1977) (seriál)

Skvělí herci v klasickém českém seriále. V té době, kdo by neznal primáře Sovu, doktora Blažeje a jiné postavy. Dodnes mi nevadí repríza tohoto seriálu, ráda si sednu a podívám se. Ne možná na všechny díly, ale určitě na vybrané epizody ano.

Parta hic (1976) odpad!

Naprostá agitační slátanina. Pijte mléko !

Případ mrtvých spolužáků (1976)

Podívat se - nezapamatovat. Nic jiného. Tendenční film tehdejší doby - špioni a hrátky na špiony. Dvě vraždy a jeden dávný případ udavačství , následně pak jeden vyhoštěný skorošpion.

Traja chrobáci (1976) (TV film)

Klasika, kterou jsem jako dítě milovala. Stále příjemná, zábavná a koukatelná. Vždy se se na ní ráda podívám. Pobavím se.

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Vtipné, vtipné, vtipné ... do dnes mě občas napadá tlouci paličkou na maso do prkýnka, aby sousedi věděli, že mám řízky :-))

Čelisti (1975)

Samozřejmě první shlédnutí na mě zanechalo následky. Jako menší dítě jsem tento film viděla a od té doby se bála hlubších vod. (taky se divíte, že mi tento film rodiče dovolili ? já bych si jej určitě zakázala. Ale nějak si nevzpomínám, zda jsem jej přeci jen neviděla tajně, když byli někde pryč ). Kdo taky ne, když se venku dokáže prohánět taková příšera. Skvěle natočené, na svou dobu skvělé triky. Strašidelné scény, které gradují v lekavé vyjeknutí. A kdo by nevyjekl, když ta příšera vystrčí najednou čumák z vody ( i když to samozřejmě člověk čeká).

Vůně cibule (1975)

Vždy jako dítě jsem přemýšlela, jak ten chlap dokáže být ve voze plném cibule. A panejo, jak dokáže vypít skleničku cibulové šťávy. No taková klasika z doby mého dětství.