Zakletý v čase (2009)

Zajímavý a romantický. Tak nějak má romantický film vypadat. Muž, který cestuje časem - tato myšlenka už kolikrát zpracována byla taky rozvětvena do zajímavých detailů (ať už nahota při cestách časem, nemožnost ovládat tuto poruchu, návraty do známých míst v jiných časových pásmech, či dítě, které dědí tuto genetickou poruchu, ale tak nějak si už s ní umí poradit). Zajímavé a překvapivé. Doporučuji ke shlédnutí.

Zapomenutý ostrov (2008)

Velká škoda ztraceného námětu a všeho. Sice Jodie Foster bývá naprosto skvělá skoro vždy, zde svou úžasnou ženskost a vtipný šarm neuplatnila. Film mě nějak nebavil.

Zase ona! (2010)

Tak to byl dobrý filmový guláš. Ale zase na horký den a nicnedělání dobré. Jen je to film, na který za chvíli zapomenu.

Zatím spolu, zatím živi (2010)

Přemýšlela jsem, tři hvězdičky nebo čtyři. Ale musím říci Cameron Diaz se svým výrazem a očima je pro mne úchvatná. Nadsazená komedie se spoustou absurdních blbinek, ale prostě jsem se bavila. Někdy i smála a říkala si, proč ne, už jsem se dlouho nedívala na něco tak hloupě zábavného .

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

Vtipné, vtipné, vtipné ... do dnes mě občas napadá tlouci paličkou na maso do prkýnka, aby sousedi věděli, že mám řízky :-))

Žabí princ (1991)

Další pohádka Juraje Herze - tato snad nejhorší, možná pro německou koprodukci. To se nikdy moc nepovedlo, nějak to nešlo sladit německá tvrdost výrazu a pohádky. Ale velké plus za žábu a snahu Lindy Rybové.

Železní andělé (1987)

No, chvíli jsem přemýšlela, zda se nejedná o parodii. Ale nejedná, oni to fakticky mysleli vážně. A další mé překvapení, na ČSFD v červených číslech. Pro mne - NE, tohle se opravdu nepovedlo.

Život po životě (2010)

Pro skvělý film s myšlenkou. Zajímavá linie střetu tří životů a tří osudových setkání se smrtí.

101 dalmatinů (1961)

Stejně dobře zpracovaná Disney pohádka jako jiné. Ale nevím proč, prostě ji nemám ráda. Neumím to vysvětlit, prostě mě nebavila.