Maradona režie Kusturica (2008)

ujetý názory fotbalisty a asi i režiséra - no dobrá. kdyby to bylo aspoň dobře natočený - to ale není. je to utahaný, prázdný, vteřiny trvaj celý hodiny. před chvílí jsem to dokoukal. seděl jsem u toho snad pět let!

MR 73 (2008)

pro mě lepší než válka policajtů. atmosféra našlapaná k neuvěření. ani jsem nedýchal. ve svém žánru maximum!

Muž na laně (2008)

jde to, ono to prostě všechno jde. i tak bláznivá věc jako chodit na špagátu mezi dvěma barákame. je to fotogenický, je to inspirující, je to...

Ochrana státu (2008)

velmi dobře natočený špionážní film. a ejhle: já tomu celou dobu rozuměl!!! hurá!!! já jen teda prostě jako opravdu musím říct, že už nějak toho je moc tohodle všeho... prostě se netočej filmy normálně jako ze života? musej tam bejt špióni, vrazi, atpatp? dobře jsem se bavil. stopa nula.

On je fakt boží! (2008)

no jo no.... tak prostě film v pracovní době, no. takže proto dávám o jednu hvezdičku navíc.... ale vlastně... dyť to bylo docela dobrý!

Planina v ohni (2008)

emoce na pochodu... zpočátku nesourodý shluk scén se začíná rozplétat a urovnávat a konec je zcela odzbrojující.

Pokrevní bratři (2008)

takhle přesně si představuji onu banalitu zla. veškerá hrůza se odehrává jakoby mimoděk.

Rachel se vdává (2008)

není to velký film. je to spíš pokus o "pitvu" jedné rodiny... a to velmi působivě a zdařile vy vedený. nuda? ani náhodou, všechny ty vztahy tam jsou obnažené až na kost! pomalé tempo? vůbec ne - v každé chvíli se děje něco důležitého. trapné výkony? ale ne, výkony byly civilní jak jen to bylo možné, dál o mnoho jít nejde. bylo to opravdu neholyvůdské, to je pravda - kamera jakoby od někoho z rodiny, hraní nehraní jakoby tam to opravdu všichni žili. civilní, působivý, upřímný film!! jen houštěji! často mi je hodnocení ostatních opravdu jedno, ale u tohoto filmu tomu vážně nerozumím:o(

Smrt čeká všude (2008)

podle mě jde opravdu o zdařilé převedení "reality" na plátno. prostě autenticita nezabalená filmovými zvyklostmi (no tak tam není nosnej příběh - no a co?)

Synecdoche, New York (2008)

kaufman má v sobě kouzlo. prostě to opravdu umí. v tomto případě ale byly tahranice mezi "představením" a realitou tak neostré, nejasné a navíc opravdu ale opravdu užvaněné, že už jsem se koukal v kině na hodinky. posledních dvacet minut se vleklo v trapných životních moudrech... ale herecké výkony vynikající!! za ně ty tři hvězdy, jinak by to byly maximálně dvě.