Trhala fialky dynamitem (1992)

Viděl jsem poprvé a naposled jako 6leté dítě a týden jsem z toho v dobrém slova smyslu nevyšel z úžasu. No a jak to tak bývá, věci, které se mi trochu líbily v dětství, považuju dnes za velmi dobré, a věci, které se mi líbily, považuju za vynikající (např. Sám doma, 6 medvědů s Cibulkou apod.). Takže ano, tenhle film je špatný a ne není to z mé strany trolling, ale jako 6letému fakanovi se mi to prostě líbilo, takže bych tomu tak ty 4 hvězdy asi dal. ;) P.S. Nezapomenutelná je ta scéna, když se jde Růžička junior vysrat do lesa. To se mi moc líbilo a smál jsem se tomu ještě týden. ;)

Wolverine (2013)

Strašně jsem se na ten film těšil a myslím, že jsem se po většinu filmu bavil asi tak, jak jsem předpokládal, ale ten konec to prostě celé zkazil. Jinak Hugh je super, ačkoliv už je na něm vidět, že stárne. :D

Zaklínač (2019) (seriál)

První (velmi neuspořádané) dojmy - seriál se snaží poměrně dost držet knižní předlohy, což jako Sapkowského fanoušek jednoznačně vítám. Držení se knižní předlohy s sebou však nese jeden zásadní problém - knihy o Zaklínačovi tvoří mnoho (časově neuspořádaných) povídek a pak zaklínačskou pentalogii (kde se i více objeví Ciri). Aby mohl seriál čerpat z příběhů všech klíčových postav rovnoměrně, musí být porušována dost značně časová osa - tzn. v jednom díle postava zemře, v dalším žije, nebo i v rámci jednoho dílu se přechází z příběhu jedné postavy na druhou a při tom dochází ke změně časové roviny (kdy mohou některé postavy ještě žít, ač ve stejném díle ale v jiné rovině už jsou mrtvé). To může být pro diváky, kteří Zaklínače nečetli velmi zmatečné. Mně osobně to nevadilo, protože jsem celého knižního Zaklínače četl dvakrát a příběhy dobře znám, ale myslím, že třeba pro mou mámu by to byl jeden velký guláš.----- Seriál se velmi podrobně věnuje Yennefer, dokonce bych řekl, že v detailech i víc než Geraltovi. Místy jsem měl pocit, že Yenna je hlavní postava.----- Herecké obsazení zdařilé. Cavill jako Geralt super. Jediná výtka by z mé strany směřovala na paruku (aspoň mi to přišlo, že má paruku), kdyby si ještě nechal narůst dlouhé vlasy a nabarvil je, tak vrním blahem. Anya Chalotra jako Yennefer také výborná. Hlavně jako hunchback Yennefer. Zbytek OK. Osobně bych prohodil herce, co hraje Cahira s tím, co hraje Vilgefortze. Vilgefortz na mě působil až moc obyčejně. Jo, a Cahir taky mohl mít pořádnou helmu s křídly.----- Co mě trochu zklamalo, byly počítačové efekty. V roce 2019 bych čekal něco lepšího, byť jde o seriálovou produkci internetové TV. Příšery tak vypadají poměrně lacině, ještě ty nekrofágy na konci bych toleroval, ale s draky si mohli pohrát lépe. Striga se mi ale docela líbila, tady ji imho zvládli lépe než herní CD Projekt. Rovněž kvalita oblečení postav nebyla tak u půlky postav na dostatečné úrovni (s čímž jsem ale už počítal, potom co jsem viděl Nilfgaarďany v prvním traileru). Čest výjimkám, třeba Yennefer střídala zajímavé šaty, Geraltovi obleček taky docela slušel. Ciri taky v poho. Zbytek ale povětšinou vypadal docela lacině.----- Jinak je to netflix, takže čekejte černochy, občas asiaty u postav, kde bych to nečekal a samozřejmě mnoho komentářů proti mužům, kteří se vždy chovají jako svině a zotročují svět. Btw. černého elfa jsem teda fakt nečekal. Ale ne že by mi to nějak trhalo prdel, jen mě pobavil.----- Jiank ale doufám, že natočí druhou sérii a nalifrují do toho aspoň 2x tolik peněz. Věřím, že s lepšími rekvizitami a CGI by to mohlo být fakt super.

Zmizení (2013)

Emotivní jak blázen, ještě teďka 10 minut po projekci se chvěju... skvělý Hugh Jackman. Asi nejlepší projekce, na které jsem byl.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

První půlka filmu je top, spousta vtipků správně za hranou, dělající si srandu z židů a arabů. Závěr slabší, protože už se to dost opakuje. I tak je to pořád jedna z mých nejoblíbenšjích "sandlerovek".

Životní trefa (2022)

Zbytečný film. Prakticky jedno klišé za druhým.