Adamova jablka (2005)

Nejlepší dárek k vánocům pro milovníky toho nejabsurdnějšího humoru.

Hooligans (2005)

Jako né, dík. Vždyť tam nic nehrálo, teda kromě fotbalu. Vykonstruovanej blábol, kde se ani za pokus o mord neukáže fízl jak je film dlouhej. Uslintaný dvě za Hunnamovu chůzi, Chelsea a Londýn.

Nebezpečná setkání (2005) (seriál)

Že je ten chlápek trochu magor, na tom se asi shodnem:) Jeho posedlost nebezpečím a zvířaty, ze kterých by si běžný franta domácího mazlíčka fakt neudělal, je zjevná a zábavná. Adrenalin na mě z obrazovky přímo stříká, když se zadaří objevit a pomazlit se s bezva krokodýlem nebo prima šestimetrovou krajtou. Tak a ještě změřit, zvážit a jede se dál:)

Pýcha a předsudek (2005)

Neskromná a ambiciózní napodobenina Rozumu a citu, kterému nesahá ani po kotníky. Keira nepřekvapila, na dva diblíkovský ksichty film neutáhne. Jako vždy skvělá Judi Dench jako zlá a panovačná poručnice a slizskej Tom Hollander jako pan Collins jsou jediný dva opravdu dobrý herecký výkony filmu. Je tu trochu citu, trocha kýče, celkem běžná zápletka a očekávenej hepáč. Takže těžkej průměr.

Revolver (2005)

Co to, proboha, bylo? Jsem tak blbá a musim si to pustit znova, nebo tady někomu hráblo a nedává to smysl ani za mák? Nebo herák? Příběh hodnotit nelze, ten snad jen formu a aspoň ta stála za to. Skvělá kamera, střih i použitá muzika, černej humor a starej dobrej Statham. Ale ten je obsah. No ale tady je to jedno.

Rodina podle plánu (2005) (TV film)

Zřejmě jsem masochista, zvládla jsem celejch 40 minut, ale třikrát mezitim usnula. Hvězdička za komediální talent Kali Rocha.

Svěrací kazajka (2005)

Keira Kneightly je talentem nepostižená, hezká tvářička, kterou bych postavila leda tak do muzea plastovejch figurín. Tou věčně otevřenou tlamičkou mi trochu připomíná naší hereckou hvězdu Agátu Hanychovou. Jako by řvala: okamžitě mi ho tam vraž, polykání v ceně! Zkazila celej film, kterej měl jinak docela našlápnuto. Snažila jsem se, ale nemohla jsem to brát vážně.

Welkeom tu Dongmakgol (2005)

Asijská kinematografie je plná překvapení. Za scénu s vybuchlym granátem v chýši s jídlem a scénu s divokym prasetem bych směle nominovala tenhle film na Oscara na komedii roku. Film plnej paradoxů, na kterej se špatně zapomíná a zároveň uvidíte 100% naplnění kategorie "komediální drama".

Amazonia vertical (2004)

Bravo, takhle nějak si představuju kvalitní dokument. Jedna hvězdička dolů za horší kvalitu obrazu - dost možná neoprávněně, možná jsem viděla blbou kopii.

Crash (2004)

Nádhera! Naprosto nechápu, jak mi taková pecka mohla tak dlouho unikat. Dodatek: nemůžu kvůli tomu filmu už hodinu usnout, možná ho začnu nesnášet.