Pravý rytíř (2016) (TV film)

Hezká, originální, povedená pohádka, která není infantilně uslintaná. Děj, triky, výprava, vtipné i tajemné. Po letech top! Vaculík parádní a Hanzlík každopádně vypadá jako zpěvák Peter Gabriel. ;)

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Par vtipnych scen, jinak tragedie. A ta priserna hudba, ktera musi fidlat v pozadi snad kazde sceny!? Tam, kde film zasluhuje v pozadi klid, tam neustale vrzuka nejaky motiv, navic jsou to hudebni motivy opravdu hrozne. Ten kdo tu hudbu napsal a kdo ji takto k tomu filmu priplacnul, proste neumetel.

Šmankote, babičko, čaruj! (1998)

Olowood - "Film režiséra Zdeňka Havlíčka Šmankote, babičko, čaruj! vznikl na objednávku soukromého podnikatele ve Filmovém studiu Olomouc."

Joker (2019)

Na jeden mrk ok.

Ad Astra (2019) odpad!

Podle výsledku 95 procent z rozpočtu muselo jít na plat Pitta a těch 5 procent na film. Levně vypadající, nudný příběh s nesympatickými postavami, který si fanoušek opravdových vesmírných sci-fi nijak neužije. Poslední novodobé opravdu dobré velkolepé vesmírné sci-fi filmy byly SUNSHINE, PROMETHEUS a INTERSTELLAR. Jinak slabší. Toto spíše připomíná film Eda Wooda, nechtěná komedie. Na Měsíci si ani nezajistí bezpečný koridor, kterým se dostat z jedné základny na druhou? Pokusit se tam dostat=nejspíše díky pirátům zemřít? Přitom tam lidí musí pracovat jako much a dopravovat se takto možná denně, aby tu raketovou základnu mohli udržovat. Pak na Marsu, jak se Pitt dostává ke startující raketě, ta vzlétá, motory na plné pecky, on si do té raketky leze, pak dají hned pokec s posádkou, neskutečné. Poté Pitt fakticky způsobí smrt oné posádky ale po návratu na zemi vše zapomenuto? ;) Dále jeho let vesmírem se štítem v rukou - WTF? ;) Jeho táta mrzout co vidí synka po xy letech se chová chladně, jako oslík, když ví, že za ním synek letěl přes půl vesmíru? Film plný až po strop podobných hovadin. Toto je opravdu komediální sci-fi jako z padesátých let, kde se s ničím moc nemazali. Tenkrát to jinak neuměli, ale dnes? Ubohost. Ani Pitt tady nijak skvěle nehraje a přitom umí, jak ostatně převedl ve FURY a v ONCE UPON A TIME IN HOLLYWOOD. Tam hrál jako bůh. Ad Astra je hnůj.

Český žurnál - Bratři Okamurovi (2019) (epizoda) odpad!

Dokument? Ne! Je to hezké dílo o dvou bratrech, ale manipulativní o třetím. Je z něj zřejmé, komu autor straní. Dva bratři se nám tu vykreslují jako pokorní kulturní sluníčkoví dobrodinci, když tito mluví, hraje v podkresu podmanivá melodie, pak tu máme oproti nim onu rovinu "zla", kterou zde ztotožňuje Tomio. Všimněte si, že u něj se v podkresu již nepouští žádná líbivá písnička, s ním se po Japonsku procházet nebudeme, nebudeme si více povídat o jeho osudu, abychom náhodou neukázali, že i on má duši. Tak to holt autor chtěl, na jednu stranu posadit dva "růžovoučké sluníčkové kluky" a na druhou "černou ovci". Autor "dokumentu" bratry zasadil do škatulek, onálepkoval a těch svých nálepek se držel. I příznivce Tomia nám tu podává jako neinteligentní burany, zatímco reálně za ním stojí i někteří vysokoškolští profesoři. Ti se ale do krámu nehodí. Kdysi byl veřejně známý z těchto bratrů jen Tomio, pak se někomu znelíbil, tak na veřejnost vytáhli i zbylé bratry, aby je vůči Tomiovi stavěli do kontrastu. V reálu nám až budoucnost ukáže, kdo tou černou ovcí pro náš národ opravdu byl a kdo ne. Pokud chcete vidět opravdu férový dokument i o Tomiovi, to si raději pusťte třeba jeho 13. komnatu. Ta je ještě z doby, než se Tomio sluníčkům znelíbil. Tento Remundův "dokument" je, co se týče pohledu na Tomia, docela sračkou. Počítám, že ho zaplatila sluníčková promigrační proislámská multikulti queer ČT, tedy povinně my všichni. Provokativně dávám ODPAD!

Jak si nepodělat život - Až budou krávy lítat (2019) (epizoda)

Škoda, že holky KREV A MLÍKO nejsou obecně mnohem více obsazovány. Kdo se má na ty "dokonalé" vychrtliny pořád dívat. I po filmové stránce povedené dílko. Eva Hacurová je každopádně kočka, která umí! Tak má ženská vypadat, tak má hrát.