Nekonečná spravedlnost (2006)

Výborný film, který je zaměřen na rozplétání důvodů a provedení útoků z 11. září 2001. Již nesledujeme výkony charakterních a odvážných hasičů nebo mužů na palubě uneseného Boeingu, ale jednoho odvážného židovského novináře a jeho investigativní práci. Bylo skvělý vidět, jak americká mašinérie si za svůj problém může vlastně sama svou neokoloniální politikou, nečistými obchody a touhou po světovém míru. Při bližším pohledu na islámský teror také brzy zjistíte, že muslimský Džihád je podobný tomu americkému. Film také ukazuje, že Usáma s kalašnikovem v pákistánské jeskyni jen stěží mohl zorganizovat tak masivní operaci, a že tak za celou akcí stojí někdo jiný. Tak jako Waqar Islam. I běžný pěšák může nosit jméno svého padlého vůdce a tak dál šířit jeho misii. Muslimské celosvětové bratrstvo roste a kapitalismus se hroutí.

Nindža odplácí (1982)

Na tyhle filmy by měl existovat nějaký zákon. Nevadí mi, když se vykrádají hlášky nebo scény z jiných filmů (např. v parodiích), stejně ať se dělají remaky. Ale tyhle nechutnosti bych zažaloval. Vykrádat hudbu z filmů Bruce Leeho i z bondovky Goldfinger, vykrádat zvukovou stopu Bruce Leeho, používat jméno a kopírovat jeho styl jen pro vytvoření jakéhosi filmu, to snad ne. Nebo to asi byla parodie. Protože tak nemožný film jsem dlouho neviděl. Viděl jsem kdysi na VHS, dnes po 20 letech znovu. Jedna hvězda za akční souboje s ninjama a Bolo Yeunga, alespoň toto zůstalo originální. Zbytečná nahota provázela a degradovala celý film.

Ninja Academy (1989)

Před 15, 20 lety nevinná zábava, na kterou jsem si vzpomněl, protože jsem ji také kdysi měl ve sbírce VHS. Po dnešním shlédnutí abstrahuji od pubertální naivity, oproštěn od sentimentálních vzpomínek jsem se rozhodl dát dvě a půl. Celé mi to přišlo nějak divné. Nad některými postavami jsem zlomil hůl už tenkrát. Pominu-li smysl filmu, tak se mi nejvíc líbila Chibova dcera, militantní George, agent 00711 a trochu i ten nešika. Ještě jsem si vzpomněl na záběry z nudistické kolonie.

Ninja na poli smrti (1984)

Žánr ninja provází Godfreye Ho celou jeho kariéru. Otázkou zůstává, zda pro dobro nebo pro zlost diváků. Některé scény bojových soubojů nejsou tak špatné, zejména ty beze zbraní a s těmi nadpřirozenými nebo nadlidskými úkazy, ale co naplat, když i dobré akce jsou obaleny a vylouhovány v nudných pasážích sósu bez příchutě. Godfrey má smůlu a divák s ním.

Ninja She Devil (2009)

Také jsem se nechal zlákat názvem, ale amatérskost provedení se rychle předvedla v plné parádě. Jedna hvězda za hvězdu Yuma Asami. Souboje jsou tak sestříhané, že nikdo nikomu ránu ani nedá. Ostří meče zůstává čisté a lesklé. Opakem čistoty a lesku jsou erotické záběry.

Noční svět: Vznik života (1999) (TV film)

No už jsem dlouho nic nenapsal. Tak ju. Oh, Kanada, největší ze všech Kanad. Takový povedený díl Červeného trpaslíka i se všemi charaktery jeho postav. Myšlenka panspermie je rozhodně dobrá, ale Věci to ubralo dost horrorový potenciál. V televizní režii v devadesátkách s kanadským nadhledem a schopnostmi se mohlo zrodit něco obrazobornějšího až ikonoklasmičtějšího, ale Cronenberg měl také svoje Mouchy.

Not Cool (2014)

Když jsem přežil prvních pět minut, říkal jsem si, na jakou blbost se to zase budu dívat. Nakonec se z toho vyklubala příjemná "romantická" komedie plná *fuck*shit*ass*tits* slovních výronů, která mi připoměla filmy Kevina Smithe nebo filmy se Sethem Rogerem a spol. Je to po delší době zase taková moderní verze sladkobolných pokusů, náznaků a nevyřčených vět, jejichž tématy jsou láska, přátelství a sex. Shodou náhod shlédnuto dva dny po Dni díkůvzdání.

Obtížné a vražedné (1995)

Pro mě docela milé překvapení. Billy Blanks zde hraje agenta CIA s krycím jménem Quicksilver, který po eliminaci svými kolegy (Richard Norton) trpí amnézií a spolu se soukromým očkem (wrestlerem Roddy Piperem) se snaží celé věci přijít na kloub. Dobré souboje, vtipný hlášky, zápletka, i když celková kvalita filmu jako by z oka vypadla všem těm akčním krimi thrillerům z 90. let, kterých se točilo více než dost, ale to nevadí. Hodně známých tváří ve vedlejších rolí.

Ohnivá řeka (2008) (TV film)

Pokud chcete vidět film s 5 lidmi, přičemž jeden z nich je náš známý Ian Ziering, máte možnost. V tomto filmu má Ian na sobě záchranářský oděv s dýchací maskou, mluví odborně o vulkanologii a k tomu se snaží vychovávat své dvě děti a usmířit se s manželkou. Tedy něco, co v Beverly Hills neuvidíte. Je k vidění, jak střílí protilavinovou střelou do vodní přehrady, první ránu netrefí, druhou musí trefit jeho syn a Ian s vyceněnými zuby potvrdí znovu synovu střelu do téhož místa. Efekty nestály za nic (postupující láva, herci před fotografií přehrady). Jednou z věcí, které jsem nerozuměl byl sopečný popílek, který tloukl na dům a na auto jako kroupy (ale jen někdy) a druhou věcí byl hrozný dabing jeho dcery Emy. Hlášky jsou úžasný, proto doporučuji koukat se na film jako na zábavný film o tom, jak jedna psychicky labilní rodina zachraňuje město před erupcí podzemní sopky. Je dobře, že ostatní lidé nejsou vidět ...