Transcendence (2014)

Ach Johnny, Johnny, Johnny, co mi to děláš? Nenechala jsem se ovlivnit zdejšími negativními hodnoceními a s chutí se pustila do filmu, na který jsem se těšila od prvního uvedení traileru. Po zhlédnutí filmu mi na mysli vytanulo slovo "nezúčastněnost". Za celý film jsem si nebyla schopná vybudovat vztah ani k jedné z postav. Johnny tam byl jen na skok a zbytek hereckého obsazení byl tak nesmírně otravný, že Kate Mara by si rozhodně zasloužila nějaké ocenění za nejprotivnější herečku všech dob. Myšlenka děje mě nadchla, ale film byl uchopen přinejmenším prapodivně. Špatní technofobové na začátku, kteří bez skrupulí hromadně zavraždí několik desítek lidí, jsou na konci filmu ti správní, přestože jejich stanovisko se nemění a hlavní "hrdina" (mělo to vůbec hlavního hrdinu?) dělá v podstatě stále tu samou dobrou věc? To vše ale zdaleka nebylo tak hrozné jako ta neustávající nuda, která provázela celé dvě hodiny filmu.

Thor: Temný svět (2013)

Nevím, jestli to bylo tím, že jsem po zdlouhavé, nudné jedničce od pokračování nic zvláštního neočekávala, ale Temný svět jsem si užila od začátku do konce. Film i přes svou skoro dvouhodinovou stopáž utekl rychle, svižný děj, perfektní Loki, Thor v metru, humor, nadsázka, nečekané zvraty - co víc bych si mohla přát! :)

Všemocný (2011)

Ačkoli Bradleyho Coopera nějak zvlášť nemusím, film byl výborný! Nápad a vizuální stránka (například rozdíl, kdy je člověk na droze a kdy ne) super. Co mi ale zkazilo celkový dojem, byla část s mafií. Člověk, který má možnost plně využívat mozek, udělá snad nejhloupější rozhodnutí a půjčí si peníze od mafie? Zbytečná a tuctová zápletka, bez které by se film velice jednoduše obešel, protože svým prvotním nápadem měl na mnohem víc.

Vyměřený čas (2011)

"Waste of my time" by byl mnohem příhodnější název pro tento snímek. Myšlenka placení časem je geniální, o zpracování filmu se to říct nedá. Nucené náhody, hloupost počinů hlavních postav je tak do očí bijící, že po prvních dvaceti minutách se moje zklamání vyšplhalo skoro k hranici nesnesitelnosti. Přibližně třetinu filmu jsem netušila, o co jim tam sakra jde! Chce pomstít svoji matku, nechce pomstít svoji matku? Pokud ji chce pomstít, proč na to jde tak hloupě a proč na to v průběhu filmu očividně zapomene? Dvě hvězdičky opravdu jen za nápad.

Death Note - Zápisník smrti (2006) (seriál)

Prvních patnáct dílů je seriál naprosto perfektní. L versus Kira je bitva hodná 5*, má mrazivé napětí, spád, komplikované intriky z obou stran - vše, co drží diváka u obrazovky. Od patnáctého dílu můj zájem lehce opadl, zbytečná překomplikovanost příběhu, nové postavy, u kterých člověk přemýšlí, proč tam vůbec jsou, aby nakonec zjistil, že vlastně zcela k ničemu. Po 25. díle dosledování seriálu byla spíše povinnost než radost, Near je postava tak protivná a Mello zas tak zbytečný, že se chvílemi Death Note stával utrpením. Každopádně první geniální polovina převážila útrpnou druhou část a výsledný dojem ze seriálu je 4*.

Odnikud někam (2010)

Žádná velká gesta, proslovy, dramatické zvraty - přirozenost je to, co dělá tento film výjimečným. Jako je tomu vždy u Sofie, každý záběr směřuje k myšlence, která není podávána křiklavě, ale přirozeně, nenásilně.