Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Nejsem vodák. Nejsem tramp. Jsem obyčejnej papírovej romantik. To znamená, že se mi líbí pomyšlení na přesně takový zážitky, jaký je v tomhle seriálu prezentovány, ale nikdy se od slov k činům nedostanu. Proto jsem neskonale vděčen, když si můžu podobný věci v klidu vychutnat aspoň v televizi. Zpracování mi přislo naivní, ale v rámci TV tvorby ucházející. Herci fajn, děj fajn, příroda fajn...příběh naivní...ale koukám na to teď podruhé v zimě a letní příroda mě doslova nabíjí baterky! :-)

Deset malých černoušků (1965)

No nevím...možná je to rokem vydání nebo mojí značnou náročností, ale pro mě je tohle zpracování dost odfláknuté. Nějak jsem těm postavám ty pocity "nežral"... Prostě slabota. Navíc opravdu nesnesu, když film podle tak kvalitní předlohy mění děj tak zbytečně a radikálně. Těšil jsem se a zklamal jsem se. Ale pořád lepší než hřebíkem do oka ;-)

TRON: Legacy 3D (2010)

Vzhledem k tomu, že jsem hlavně očekával digitální orgie a primárně mě zajímalo vlastně jen jak to bude vypadat...tak jsem prostě naprosto spokojenej. První Tron byl, co do příběhu a do ztvárnění, určen podle mě hlavně pro teenagery. Dospělého to nemohlo příliš oslovit...takže tohle pokračování je pro tyto odrostlé fandy. Jsem jeden z nich a nestydím se za to ;-) Dokonce si ani moc nedovedu představit silnější příběh, naprosto jistě by byl na úkor efektivnosti a tenhle film je prostě natočen hlavně tak aby BYL superdigitální a kulervoucí ;-) Ovšem záporák Jeff mladší mohl být zákeřnější a nebezpečnější...měl jsem spíš pocit, že dělá jen to co se od něj ASI žádá...a moc ho to nebaví :-D Digitální omlazení tváře bylo nutné a z toho důvodu toto hodnotím shovívavě - tudíž...bravo! :-) Jinak jako celek...OK :-) Rozhodně lepší než kdyby tenhle kousek nevznikl a námět zůstal zbytečně ležet někde v šuplíku. Rozhodně chci trojku!! :-D