The Grand Tour - Velký lov (2020) (epizoda)

Slabší, tak jako první Seamen, ale dokud kluci budou mít mezi sebou tuhle chemii a bude z toho plynout i ten humor, kterej zrovna nebyl ve scénáři, bude to pro mě špička. Já už prostě nečekám, že to bude mít nějakej smysl, nebo že to "příběhově" bude někam směřovat. Hlavně ať mi ukážou pěkný obrázky, šílený nápady a tahle tři paka a maj mě ;-) Mimochodem, krásná narážka na brexit :-D

3Bobule (2020)

Nechal jsem to v sobě nějakou dobu uzrát a teď už mám celkem jasno. Bobule dospěly. Jednička byla zjevení a, navzdory kravinám vinařským i jiným, je to pořád příjemná letní komedie. Dvojka se musí vidět kvůli komplexnosti, jinak je to karikatura jedničky, pitvoření a pseudovinařský moudra na sílu přesáhly únosnost, dvojku nemám moc rád. Ovšem trojka už není moc komedie, je to dospělé uzavření příběhu. A musím říct, že je to uzavření důstojný. Tereza je tam skoro na vážno. A vůbec se všichni o dost míň šklebí. U Langmajera je to samozřejmě nutnost, ale taky se celkem drží. Vinařských kravin výrazně ubylo a ani pro Moraváka není přílišné utrpění sledovat děj i místa natáčení. Já jsem spokojen. Už to ale stačí, čtverku nechci :-)

Einstein - Případy nesnesitelného génia (2020) (seriál)

Příšernost! Celý to vypadá, jakoby to napsali lidi, kteří o podobných věcech jen četli nebo něco takovýho zaslechli a nedošlo jim, že si z nich udělali srandu. Nevím ani kde začít, tak to rovnou vzdám. Od práce s počítači, jejich možnostech, práci policie a tak podobně. Bohužel nemůžu zhodnotit smysluplnost těch vzorečků, který neustále lítaj kolem Kotka, ale vsadil bych se, že jsou to podobný kraviny. Ano, chápu, že to má být zábava a na realitu se hledět nemusí, ale co je moc, to je moc... :-( Takže nejdřív jsem se těšil, už kvůli obsazení, ale jen kvůli obsazení tomu dám ještě další šanci, jestli se to ale nezlepší, tak na to kašlu. Zatím to vypadá strašlivě...

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Do konce života tuhle mánii nepochopím. Z povinnosti jsem všechny SW filmy dokoukal, abych byl objektivní, ale ne, to se nedá. Dvě hvězdy za snahu.

České tajemno (2020) (seriál)

Několikrát provařené a různě zpracované teorie pana Vašíčka. Dokument stále hledá a pátrá, ale nic nenachází a nevypátrá. Pro důkazy a názory se nejčastěji chodí právě k Vašíčkovi, který se zde důsledně oslovuje doktor (fakticky nic proti tomu), a názory se získávají třeba i od "tvůrců série Ďáblova lest", což je ovšem zase Vašíček, Dvořák a spol ;) Kruh informací se tu uzavírá i několikrát. Takové české záhadologické perpetuum mobile :) Doplňková fakta sem tam utrousí jiný odborník, ale často spíše podobný nadšenec jako je pan doktor V :) Spoustu témat jste už viděli ve Strážci duší, Ďáblově lsti, Ztracené bráně a podobně. Na druhou stranu je hezké, že pan Vašíček nemění názory a je příjemně konzistentní ;) Závěrem ale musím dodat, že ho mám jako tvůrce rád, rád ho čtu, koukám na jeho výtvory a že i tohle dokumentární mámení si vychutnám, protože je to alespoň takové naše :) Ohvězdičkuju jako průměr, už jen z nostalgie a sympatie.

Uvězněni v čase (2007)

Strašná kravina. Vše se děje účelově. Jen aby to zapadalo do představy autorů. VŠECHNY postavy se chovají nepřirozeně a tohle slovo zdaleka nevystihuje chaos, kterej se děje. Paradoxů je od začátku do konce bambilion. Hlavní aktér je protivnej idiot. Český distribuční název je volovina, nikdo není uvězněn v čase, natož aby jich bylo víc. Cestování v čase mám nakoukáno a načteno a to ne jen uměleckou tvorbu, ale i naučnou literaturu, ale to, co se děje tady je pouze maglajz bez logiky, nic víc. Nejvíc mě štvalo to umělý ohýbání děje a naprosto debilní chování postav. Tohle fakt ne. Jednu hvězdičku za snahu.

Pán času - Série 12 (2020) (série)

Příšrný. Chudák Jodie...snažila se, mohla být dobrá, ale scénář jí to překazil. Končím s DW, na tohle už se nedá koukat. Pro mě DW skončil 10 sérií.

Poslední aristokratka (2019)

Tohle je tak zbytečnej a nezvládnutej film! :( Velká škoda. Z knižní předlohy si to vyzobalo jen motivy a to ani ta knížka není žádný veledílo. Duch knížky ve filmu je ovšem ten tam. Naprosto selhává vyprávění příběhu. Od toho v jaké době se to odehrává až třeba po to, že jsou to Američani. Tohle si musí divák jen jaksi odvodit z kontextu. A proč se film jmenuje "Poslední aristokratka"? Proč se ptáte? To přece není podstatné, klidně se to může jmenovat "Zelená broskev" a bude to asi tak stejně vypovídající. Postavy se chovají divněji, než v knížce a tam se chovají fakt divně a nereálně. Realita je vůbec to, co tomuhle dílu chybí. Samozřejmě u určitých typů filmů to nevadí, ale tady to nějak bije do očí. Ne. Těšil jsem se, ale ne, tohle ne :(

Den poté (2004)

Máme rok 2020... Už to nevypadá až tak moc sci-fi, co? ;-) Někde jsem četl, že si ten film až tak moc nevymejšlel, jen se v něm všechno událo přehnaně rychle, aby to bylo dramatičtější. I když to pořád není žádná pecka, tak ten film zraje jak víno a mrazí z něj čímdál víc!

Předvánoční večer (2019)

Hodně amerických vánoc, hodně cukrdlátek, kopec ťuťuňuňu, středověk jak z fungl novýho a naleštěnýho lega, žádný drama, žádný komplikace...jde se přímo k věci, chemie nefunguje. Potenciálně problematické situace se "vyřeší" úsměvem. Herci jinak fajn. Příběh proteče jak voda brčkem, úzkým pramínkem bez jakýchkoliv odbočení nebo narušení. Jako kulisa ke zdobení stromku, pečení cukroví nebo operaci mozku je to ale v pohodě.