Chataři ze Švihova - Epizoda 1 (2024) (epizoda) odpad!

Ježišikriste co to bylo?! :-O Tohle dílo je nedůstojný kohokoliv, kdo tam hraje. A to někteří nikdy důstojní nebyli. Celý tohle chápu jen jako snahu se spojit v bitvě o prachy na složenky...nic víc :-( Zdá se mi to jako kreslenej film, včetně jeho zákonitostí, jen to v podání živých lidí působí trapně a divně. Možná kdyby to celý bylo obsazený neznámými herci, kteří na tenhle typ humoru mají talent...nevím...

Problém tří těles - Soudný den (2024) (epizoda)

Pořád se mi čínská verze líbí víc. Knížku jsem četl a považuju ji spíš za fajn příběh, ovšem nijak excelentní. Nechápu tu adoraci díla. Se znalostí knížky ovšem líp chápu tuhle vykostěnou verzi příběhu, takže jsem rád, že jsem ji četl :-) Díky tomu nejsem tak udiven jako tady kolega Matrix ;-) Trochu to bylo naznačeno, ale asi ne tak důsledně. Oni jsou prostě emzáci jiní...nedokážou lhát, fabulovat, intrikovat...neví, co to je...Rozřezání lodi je jak v knize, tak v čínské verzi lépe vysvětleno, tedy ve vztahu k tomu, že bylo nutné zachránit ta Evansova data a proč bylo tohle lepší, než útok nějakýho komanda. Líp to pak dávalo smysl...i když i tak mi to celý přijde strašně přitažený za vlasy. Ovšem co já vím že? Za pár let... ;-) Samotné provedení "na plátně" mi zde připadalo o fous drsnější než v čínské verzi...ty děti...docela drsný...CGI pak asi tak na stejné úrovni :-O

Argylle: Tajný agent (2024)

Kdybych nevěděl, že to natočil Vaughn, tak bych si myslel, že to natočil Zdeněk Troška. Tady je špatně úplně všechno. Obsazení slabota (až překvapivě příliš tučná Bryce), akce trapná, humor žádnej... S vypětím všech sil jsem to dokoukal, ale repete už nikdy neplánuju. Dvě hvězdy nedám, prostě to nedokážu :-(

To se vysvětlí, soudruzi! - Ostře sledované UFO (2024) (epizoda)

Tak prozatím průměr. Nenadchlo, neurazilo :-) Zdá se mi, že to bude další retro seriál střílící si z totalitních praktik, případně satirující "dobové nešvary, které dnes už prakticky vymizely" ;-) Myslím, že jsem najel na tu správnou vlnu a s příběhem si budeme rozumět. Nemám důvod hned s prvním dílem sejmout celý seriál, třeba ještě překvapí. V tuto chvíli to vypadá na hravé dílko, s trochou vtipování a s trochou hry na tajemno :-) Detektivka, thriller, komedie, parodie nebo nedejbože "naše Akta X", bych to teda vůbec nenazýval. Uvidíme, kam se to rozvine. Spousta děl je skvělých už jen pro to, jak jsou zahrané nebo zrežírované...zatím nic nezazářilo, ale nechme se překvapit a neplivejme hned na startu :-)

MacGyver (1985) (seriál)

Nedám míň než maximální hodnocení. Tenhle seriál mě formoval víc než cokoliv jiného. Dodnes se nikam nehnu bez švýcaráku a stylem "co okolí dá" jsem opravil nespočet věcí. Hrozně mi to otevřelo hlavu! Jestli je možné nekriticky uctívat televizní sérii, tak já budu uctívat tuhle :-)

Přišla v noci (2023)

Skvělý, skvělý, skvělý...a pak najednou pád :-( Ve chvíli, kdy bylo nejlepší řešení prostě zkroutit ruku cizímu narušiteli a vyhodit ho i s naprosto nemateřskou matkou z bytu, vyměnit vložky a oddechnout si, se začalo rozvíjet drámo naprosto nelogicky a nereálně. Dal bych 4 hvězdičky, ale po tomhle zlomu jsem to stěží dokoukal :-(

The Grand Tour - Dovádění v písku (2024) (epizoda)

Musím tu trochu zlepšit průměr hodnocení... Stěžovat si nebo se divit, že je to o ničem a nuda a že je vidět jak je všechno připravený (sehraný) po všech těch letech s Top Gearem, kdy přesně tohle bylo postupně přiznáváno a stávalo se součástí zábavy, je - pardon my french - tupost. No ano, ono už se toho moc vymyslet nedá, pokud se nemá zásadně změnit formát, a to my fandové přece nechceme ;-) My naopak chceme znovu a znovu to samý v jinejch barvách! ;-) Top Gear i Grand Tour byly a jsou už teď ve finále o tom, že se trio zábavných a fajnových borců jede někam, něčím, nějak zdánlivě komplikovaně pobavit a rozbíjí u toho spoustu věcí tak, aby jsme se s nima bavili i my...a my to všechno chápem, berem tu hru a užíváme si ji jak malý Jardi ;-) Ano, už to asi musí skončit, chápu jejich únavu a koneckonců se s nima ještě neloučíme...jen už pomalu končí tahle jedna parádní jízda ve třech :-) Takže za mě je Sand Job klasika jako každá jiná a budu se k ní vracet a bude mě pořád bavit, dokud neumřu :-) Pokud to někoho nudí, tak ho lituju.

I.S.S. (2023) odpad!

Odpady moc nerozdávám, ale tady v tomto případě mě moje ztráta času tak naštvala, že musím. Ten námět se dal i lacino vytěžit mnohem víc... Eeeeeeh...nevím, co na to říct. Prostě je to kravina, nudná blbost s dějem, kterej by se dal shrnout do jedné věty rozvité. Dlouhé scény s nulovým dějem a dva setinové záblesky scén, který by mohly bejt zajímavý... No nic. Tohle si nechte, ani jste to nemuseli točit :-(