Pád Země (2015) (TV film) odpad!

Fujtajbl! To je horší než odpad! :( Nejzbytečnějších 89 minut mýho života :(

Pán času - Série 12 (2020) (série)

Příšrný. Chudák Jodie...snažila se, mohla být dobrá, ale scénář jí to překazil. Končím s DW, na tohle už se nedá koukat. Pro mě DW skončil 10 sérií.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

TOHLE že natočila Nellis?? Do háje, tak to zírám... Polovinu filmu jsem se nudil a nechápal "kdy už to začne", třetinu jsem se bavil některým hláškám, který přicházely hodně nečekaně...a poslední třetinu filmu jsem to vzdal :( Ne, tohle se mi skutečně nelíbilo :( Rozebírat herecký výkony nebudu, nehodnotím čemu nerozumím...vím jen co jsem viděl...a nelíbilo se mi to :( Pro mě...tak 45-50% :(

Pod kupolí (2013) (seriál)

Nejdřív nadchlo, ale postupem času nudilo a otravovalo :-( Moc tomu nepřidají ani ty spousty WTF momentů a častý debilni chování postav.

Pompeje (2014)

Jediné slovo, které se mi už od poloviny filmu neustále vnucovalo bylo "Pomeje"...a to není dobré. Bezduchá slátanina, která pořádně neví, do kterého žánru zapadnout. Skoro jsem to nedokoukal. Carrie-Ann jen tak propluje a Kiefer je odpornej, ale nějak ne z důvodu odpornosti jeho role... Dialogy šustí papírem a jsou místy nechtěně směšný. Co teda musím uznat, je, že tenhle kousek se bude nádherně parodovat. Jinak nic. Lituju, že jsem to viděl a už vůbec bych to nechtěl vidět znovu. Odpad nedám jen proto, že to jistou práci dalo (hlavně na počítačích) a úplný Asylum to není ;-)

Poslední aristokratka (2019)

Tohle je tak zbytečnej a nezvládnutej film! :( Velká škoda. Z knižní předlohy si to vyzobalo jen motivy a to ani ta knížka není žádný veledílo. Duch knížky ve filmu je ovšem ten tam. Naprosto selhává vyprávění příběhu. Od toho v jaké době se to odehrává až třeba po to, že jsou to Američani. Tohle si musí divák jen jaksi odvodit z kontextu. A proč se film jmenuje "Poslední aristokratka"? Proč se ptáte? To přece není podstatné, klidně se to může jmenovat "Zelená broskev" a bude to asi tak stejně vypovídající. Postavy se chovají divněji, než v knížce a tam se chovají fakt divně a nereálně. Realita je vůbec to, co tomuhle dílu chybí. Samozřejmě u určitých typů filmů to nevadí, ale tady to nějak bije do očí. Ne. Těšil jsem se, ale ne, tohle ne :(

Poslední loď (2014) (seriál)

Páni! Začal jsem to sledovat jen z nudy a postupně jsem se šklebil víc a víc...patos, agitka a tak dále a tak dále...americká klasika podle šablony a na autopilota ;-) Jenže ke konci první série to najednou začalo fungovat a šlapat a u posledního dílu už jsem se nešklebil, ale nadšeně jásal! To je ono! Tohle je to pravý vořechový postapokalyptický drámo jak ho mám rád :-) Těším se na druhou sérii (a tentokrát si počkám na dabing) :-)

Problém tří těles - Soudný den (2024) (epizoda)

Pořád se mi čínská verze líbí víc. Knížku jsem četl a považuju ji spíš za fajn příběh, ovšem nijak excelentní. Nechápu tu adoraci díla. Se znalostí knížky ovšem líp chápu tuhle vykostěnou verzi příběhu, takže jsem rád, že jsem ji četl :-) Díky tomu nejsem tak udiven jako tady kolega Matrix ;-) Trochu to bylo naznačeno, ale asi ne tak důsledně. Oni jsou prostě emzáci jiní...nedokážou lhát, fabulovat, intrikovat...neví, co to je...Rozřezání lodi je jak v knize, tak v čínské verzi lépe vysvětleno, tedy ve vztahu k tomu, že bylo nutné zachránit ta Evansova data a proč bylo tohle lepší, než útok nějakýho komanda. Líp to pak dávalo smysl...i když i tak mi to celý přijde strašně přitažený za vlasy. Ovšem co já vím že? Za pár let... ;-) Samotné provedení "na plátně" mi zde připadalo o fous drsnější než v čínské verzi...ty děti...docela drsný...CGI pak asi tak na stejné úrovni :-O

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Nejsem vodák. Nejsem tramp. Jsem obyčejnej papírovej romantik. To znamená, že se mi líbí pomyšlení na přesně takový zážitky, jaký je v tomhle seriálu prezentovány, ale nikdy se od slov k činům nedostanu. Proto jsem neskonale vděčen, když si můžu podobný věci v klidu vychutnat aspoň v televizi. Zpracování mi přislo naivní, ale v rámci TV tvorby ucházející. Herci fajn, děj fajn, příroda fajn...příběh naivní...ale koukám na to teď podruhé v zimě a letní příroda mě doslova nabíjí baterky! :-)