Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Pohádka
  • Dobrodružný

Recenze (80)

plakát

Vánoční příběh (2022) odpad!

Velice nepovedený, trapný, nevěrohodný, nevánoční nepříběh. Co tím mělo být řečeno? Že se za den dají vyřešit všechny problémy a láska vyhrává? Asi se mi ani nechce vypisovat všechno, ale... ten konec v kostele tomu dal korunu. V českých poměrech tohle nemůže fungovat ani na plátně. Prostě ne.

plakát

Krása (1976) (TV film) 

Zvláštní pohádka, nelíbila se mi. Dvě hvězdičky za krásného Tondu, ale jinak... Člověk se ptá, proč babička neporadila dřív... Šikana, které je Málče vystavena, přímo do nebe volá.  Provedení pohádky spíše nic než moc...

plakát

O Sedmikrásce (1970) (TV film) 

Otřesná „pohádka“. Sedmikrása není krásná a působí staře, což vzhledem k věku představitelky není překvapivé. Princ neudělá nic, aby se otci vzepřel, nebo aby alespoň zachránil milovanou dívku, když už ne její rodiče. Jen kouká z okna a vzdychá. Být v její kůži, tak uteču někam hodně daleko a už nikdy se nevrátím.

plakát

O líné Nitce a prstýnku s rubínem (1984) (TV film) 

Pohádka není úplně motivační pro pilné dívky, jelikož je o tom, jak líná (ale hezká) holka ke štěstí přišla. Za tu trochu trápení se jmény to ale stálo :D. Představitelka Nitky je opravdu svěží a krásná, což v těchto pohádkách nebývá vždy pravidlem.

plakát

O hloupém Matějovi (1969) (TV film) 

Pohádka se sice jmenuje O hloupém Matějovi, ale jeho sestra byla podle mě ještě hloupější. Matěj to totiž měl vrozené. Nápady jeho sestry, jak situaci „napravit“, pak byly o to hloupější a absurdnější. Pohádka neměla tempo, kulisy byly hrozné a jedna herečka pro sestru a nevěstu, to jsem ještě neviděla.

plakát

Tři přání pro Popelku (2021) 

Pohádka, kterou už nechci znovu vidět. Možná měla pár zajímavých momentů – nápad s třetím oříškem se mi líbil, ale jinak... Nečekala jsem, že to bude kopie předlohy doplněná o LGBT tematiku a další moderní témata. Herci necharismatičtí, macecha kvůli svému křepčení strašně nepřirozená, dialogy, byť mnohde říkají to samé, působí prkenně. Čočka a fazole vyloženě trapné. Ani ta opěvovaná příroda mě nijak neoslovila a hudbu jsem nezaregistrovala (což bude asi špatně). Zatímco v české Popelce jsem si sníh a zimní atmosféru doopravdy užila, v norské jsem ji vůbec nevnímala, nepůsobila živě. Celkově pohádce chyběly vtip, jiskra, lehkost a nezávislost na dnešních moderních proudech a povinných tématech.

plakát

Uloupený princ (1971) (TV film) 

Kupodivu pěkná pohádka. Ty staré s orientálními motivy, byť s velice chudou výpravou, strčí mnohé moderní pohádky do kapsy.

plakát

O princezně Amélii (2015) (TV film) odpad!

Jediné, co si z tohoto pořadu pamatuji, je, že princové nejsou jenom v Evropě. A to je asi novodobým poselstvím, byť si Sůl nad zlato z dětství pamatuji jinak. V rámci tzv. korektnosti původní idea úplně zapadla. Smutné. A proč jsem se vůbec dívala? Byla jsem trochu zvědavá kvůli L. Brill, která se objevila ve Vánoční hvězdě.

plakát

Korálový ostrov (1983) (seriál) 

Dobrodružný seriál mého dětství, který mi jako dítěti naprosto učaroval. A můžu potvrdit i po letech, že má pořád své kouzlo. :)

plakát

Help for the Holidays (2012) (TV film) 

Typická vánoční limonáda, což je škoda, protože i přes ohranost se z toho dalo vytřískat víc. Elfí motiv tam ale byl v podstatě úplně zbytečný a nevyužitý...