Black Bullet (2014) (seriál)

Prvá polovica bola super. Zaujímavé postavy, nabité neznámym množstvom potenciálu. Boj proti záhadným nepriateľom na viacerých frontoch. Prostredie plné profesionálnej rivality a politických intríg. Dosť sa mi páčil humor so sexuálnymi narážkami. Rentaro a Enju boli naozaj skvelé duo. Seriál nemal zábrany v hrubosti, drsnosti a ukazovaní psychických útrap postáv. Zlom prišiel niekde v polovici keď sa epizódy začali vyberať príbehovo nezáživným smerom a upustili od predošlého diania. Atmosféra zostala podobná, ale ubudlo humoru a vytratilo sa napätie. Čo sa tam dialo bolo nezaujímavé a akcia stratila kreativitu. Čiže okrem sociálnych interakcií ma to neskôr už moc nebavilo. Charakteristika tohto seriálu je pre mňa definitívne humor a interakcie medzi postavami. Škoda tých posledných pár epizód, inak to mohli byť solídne štyri hviezdy. edit: Aj napriek hodnoteniu tromi hviezdami, určite odporúčam si seriál pozrieť, kvôli skvelým prvým epizódam.

Blade Runner (1982)

Videný final cut. Téma filmu je super – androidy na nerozoznanie od človeka. Plus dávam za vizuál a celkovú pochmúrnu atmosféru. Ako absolútne sa mi to prostredie hnusilo ale spravené bolo super. Ale to je asi tak všetko pozitívne. Slabý príbeh. Veľa zbytočne naťahovaných nudných pasáží. Akcia mi neprišla zaujímavá. Scény s posledným nespôsobilým Replikantom boli dosť divné. Absolútne nelogické mi prišlo, že človek ktorý má byť expert na zabíjanie Replikantov nemá žiadne špeciálne schopnosti ani pomôcky. Blade Runnera by mohol robiť hocikto – buď strieľaš alebo utekáš. A čo malo znamenať to znásilnenie mi tiež vŕta v hlave.

Blade Runner 2049 (2017)

Wow. Film stotožňuje všetko čo prvý diel mal a zároveň čo prvému dielu chýbalo. Neskutočná atmosféra dosiahnutá vždy serióznou náladou postáv, temným prostredím a úžasnou hudbou. Namakaný vizuál, solídny príbeh, skvelý dej ale hlavne celý film bola jedna veľká filozofia života. Kde by bolo sci-fi bez Karla Čapka. Zatiaľ čo v jednotke vôbec, v tomto pokračovaní som neustále myslel na jeho dielo R.U.R.. Ryan Gosling bol skvelý ako vždy. Ostatný herci tiež zahrali veľmi dobre. Vyzdvihnúť by som chcel milostnú scénu, tá bola dosť silná. Hodnotím plným počtom aj keď neviem, že či tu piatu hviezdu som nedal navyše len aby som zdôraznil kontrast kvality medzi oboma dielmi. Uvidíme po ďalšom pozretí, či ostane alebo nie. edit (11.3.2019): Tento film je neskutočný masterpiece. Päť hviezd plne zaslúžených.

Blame! (2017)

Pecka! Strieľam tomu rovno za päť. Divák je hodený do tohto sveta bez hocijakých vysvetlení a stále sa vynárajú nové otázky a záhady. Postupne si formuje nejakú všeobecnú predstavu o tom, čo sa deje a kde sú limity, ale nikdy sa poriadne nedozvie ako to naozaj je. Spojené s bohatou nemilosrdnosťou to vytvára neskutočný prvok neistoty deja. Aj keď iba stručne predstavené, postavy boli zaujímavé a sympatické bez jediného zlého dialógu. Hrot celého filmu bol pre mňa jednoznačne Killy. Neskutočne sa mi páčilo impozantné kyberpunkové prostredie. Tuto by som chcel ale trochu vytknúť nedostatok. V obrovských uzavretých priestoroch, chýbal kontrast medzi postavami a okolím a správna kamera. Ani jedna scéna z takýchto miest vo mne nezanechala dychberúci pocit ako napríklad Star Wars Epizóda VII pri prvom strete s Rey alebo Lord of the Rings v Morii. Každopádne, neskutočne som spokojný.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Jeden z obľúbených filmov. Veľmi sa mi páčili úseky s balením a kurzom znovu objavovania mužnosti. Gosling tu bol strašný pán. Zvyšné obsadenie tiež super. Všetko fungovalo – aj humor aj romantika aj dráma. Najvtipnejšie hlášky mala Hanina ázijská kamarátka. Dávam silné štyri hviezdy.

Bob Lazar: Oblast 51 a létající talíře (2018)

Téma skvelá. Dokument celkom katastrofa. Tvorcovia sa mali zamyslieť nad tým, že ako podať tento príbeh čo najdôveryhodnejšie a najdetailnejšie. Miesto toho som bol bombardovaný blikajúcimi obrázkami mimozemšťanov, divnými strihovými efektami, a mysterióznou hudbou. Ak chcete vidieť tento príbeh prerozprávaný komplexne a chronologicky pozrite si podcast Joe Rogan #1315 - Bob Lazar & Jeremy Corbell.

Bohové Egypta (2016)

Vizuálne bohatý, veľmi odviazaný a hĺbkovo odľahčený nobrainer. Vpohode akcia a suchý ale zábavný humor. Elodie Yung a Courtney Eaton sú brutálne ženy na ktorých som si pásol oči. 3D bolo super s neuveriteľnou hĺbkou. Nechcelo sa mi veriť, že bolo robené post produkčne.

Boku dake ga inai mači (2016) (seriál)

Seriál mi spôsobil nostalgiu za bezstarostným detstvom aj keď v prípade hlavnej postavy to bolo ďaleko od bezstarostného. Bolo veľmi zaujímavé sledovať počínanie dospelého traumatizovaného človeka v tele svojho mladšieho ja a jeho údel vyriešiť zložitý drsný kriminálny prípad s obmedzenými možnosťami dieťaťa, dávno zabudnutými spomienkami a s nutnou opatrnosťou aby reťazovou reakciou nespôsobil neskôr katastrofu. Našli sa tu rôzne žánrové prvky a všetky spolu krásne sedeli. Spokojný som aj so zakončením. Jediné, čo by som chcel vytknúť, čo je aj dôvod, prečo nedávam plný počet je, že to mohlo byť ešte viac zamotanejšie. Myslím si, že si určite dám v budúcnosti druhé kolo. Úvodná znelka ma síce moc nezaujala ale koncová znelka bola dosť obstojná. edit (06.01.2021): Pozreté druhý krát. Zvyšujem hodnotenie na plný počet. Je to veľmi kvalitné anime. Viem už aj viac definovať moje zaváhanie z prvého pozretia. Problém podľa mňa je, že drvivú väčšinu seriálu trávime v časoch minulosti a tým pádom posledná epizóda ktorá sa odohráva v prítomnosti nie je až taká silná keďže je prostredie a postavy divákovi trochu cudzie. Takisto záverečná časť pôsobila trochu zrýchlene, bez komplikácií, rovno ku koncu. Napriek tomuto všetkému som nadmieru spokojný.

Boys in the Trees (2016)

Škoda, že Verso posledných päť minút úplne zbytočne uzatváral konce. Mal to strihnúť skôr pri pohľade na ten strom s dobrou hudbou v pozadí. Odhliadnuc od toho, skvelý film. Neskutočná atmosféra, mysteriózne prvky, veľa nezodpovedaných otázok, riešenie životných a spoločenských situácií. Fakt sa mi to páčilo.

Bright (2017)

Filmári sa moc spoliehali na originalitu. Príbehovo to nebolo dotiahnuté. Chcelo to viac premyslieť celú multirasovú spoločnosť, legendy a zápletky. Boli nám predstavované iba také na kolene zbúchané myšlienky ktoré sa ale nakoniec nespojili do jedného celku. Takisto si mohli odpustiť prezrádzanie kľúčových informácií v strede deja. Prišlo mi to odfláknuté, tak preto aj také hodnotenie.