dudo24

okres Bratislava

3 body

• 8.12.2013  02:27
    Big Lebowski (1998)

Nebolo to nudné. Nebolo to vtipné. Par krát som sa zasmial. Jediný dôvod prečo sa dal film pozerať bol kvôli jeho neštandardnému deju, neštandardným hlavným postavám a super hercom. Ale stále som rozmýšľal či to nevypnem a pozriem si niečo iné. Absolútne nechápem prečo je tento film taký populárny. Ako seriózne ma to štve, že nerozumiem čo na tom ľudia vidia.

• 7.12.2013  03:36
    Mafiánovi (2013)

Klasický priemerný film ktorý neohúri ale ani nič nepokazí. Humor bol fajn. Herci tiež. Škoda, že dej nesústredili ešte viac na deti a ich výtržníctvo. Záverečná akcia bola peknou bodkou. Plus dávam za Diannu Agron. Na ňu sa určíte dá pozerať. edit (20.11.2017): Videné druhý krát po dlhom čase a nadchlo ma to viacej ako minule. Už aj fakt, že som mal chuť si film pozrieť znovu o niečom hovorí. Hviezdy zatiaľ nezmením ale silné tri to sú. Ak si film pozriem ešte niekedy ďalší krát tak zmením asi na slabé štyri hviezdy.

• 5.12.2013  03:34
    Zmizení (2013)

Škoda, že do filmu nevložili celý jeho potenciál. Veľmi slušný film so super hercami. Ale ***SPOILER*** Bolo tam strašne málo vyšetrovania zo strany detektíva. V podstate jediné spojenie čo spravil bolo, že Jackmanov charakter chodí po nociach do toho svojho opusteného bytu. A ani to nemalo moc spoločné s prípadom. Inak sa len potuloval a vypočúval ľudí. Tým pádom bola filmu zobratá značná časť napätia. A potom záver mi tam nesedel sto percentne. Všetko nasvedčovalo tomu, že to bude poriadne dramatické. Ale až moc hladko sa dej prehupol do rozuzlenia. Čakal som niečo viac. A určíte aj dramatickejší koniec čo sa týka tých dievčat. Vpodstate okrem tej únoskyne všetci prežili.***END SPOILER*** Slušný film ale dalo sa z neho vyšťaviť oveľa viac emócií a napätia.

• 2.12.2013  03:24
    Kick-Ass (2010)

Je to niečo nové. Striedali sa priemerné komédia/teen úseky so super akciou. Plus aj trochu drámy ktorá tam tiež veľmi sadla. Jednoznačný víťaz filmu je charakter Hit-Girl. Nicolas Cage ma potešil. Veľmi som sa bavil.

• 2.12.2013  03:24
    Kick-Ass 2 (2013)

Film úplne stratil svoj charakter. Celé sa to tiahol bez nejakých výnimočných scén. Akcia minimálna. A aj keď nejaká bola tak to bol obyčajný krvák. Najzaujímavejšiu postavu prvej časti Hit-Girl dali úplne do pozadia. Celý kariérny vývoj Kick-Assa sa opakoval. Robí hlúposti ako dávkovanie jedla v prístrešku pre bezdomovcov a jedenie hamburgerov so svojimi ďalšími nič nerobiacimi maskovanými kamarátmi. A až na konci sa dostane k nejakej reálnej veci. Toto už ani nebola komédia. Všetko bolo robené strašne vážne. Ani konečný výsledok budovania vzťahu medzi Kick-Assom a Hit-Girl sa mi nepáčil. Film bol pozerateľný ale úplne pokazili posolstvo prvej časti. Druhý krát si to v budúcnosti určite nepozriem.

• 20.11.2013  01:39

Páčilo sa mi to. Romantika funguje na plné obrátky. Veľmi sympatickí herci. Koniec tiež super. edit: Videné druhý krát. Okrem toho, že to je reznuté s fantazy sa mi ešte páči zakomponovanie kníh, poézie a kreslenia. Možno toto bude jeden z mojich najobľúbenejších romantických filmov. edit (17.5.2019): Nemôžem si pomôcť, aj napriek tomu, že určite má film priestor na zlepšenia, je jeden z mojich obľúbených vďaka skvelému balansu všetkých spomínaných elementov, ku ktorým mám blízko.

• 17.11.2013  21:48

Vysvetlite mi. Prečo by som spravil ten najtemnejší a najvážnejší trailer na film ak to má byť komédia pre deti? Tak isto ako Iron man 3. Autori týchto filmov zapredali svoje diela vidine väčších ziskov a namiesto serióznych filmov natočili komédie s veľmi jednoduchým, hlúpym humorom. Žiadna scéna sa nedala brať vážne aj keď mala byt vážna. Akčné scény neboli nič extra. Najlepšia bitka bola na začiatku v prológu. Bez jedinej epickej memorable scény. Bez emócií. Reunion Thor, Jane a Thor, Loki absolútne oničom. Nejasné dejové pasáže ako keby niektoré scény vymýšľali tesne pred natáčaním. Celkovo film bez hodnoty vyrobený len kvôli peniazom pre všetky masy ľudí svetovej populácie. A ešte k tomu so zavádzajúcou propagáciou. Najväčšie sklamanie tohto roku. Dve hviezdy kvôli tomu, že to je Thor a kvôli hercom. edit: Druhé pozretie. Nemal som z toho až taký zlý pocit ako prvý krát. Zvyšujem hodnotenie o jednu hviezdu. Ale stále platí to čo som napísal. Film pokazený retardovaným humorom. Predsa len uznám jednu memorable scénu. ***SPOILER*** Heimdallov epický obranný manéver keď prekukol útok na Asgard. ***END SPOILER***

• 9.11.2013  23:24

Tento film som si zapol v nevedomosti, že sa jedná o ďalšiu spoluprácu Edgara Wrighta a Simona Pegga. A som rad, že sa tak stalo pretože som bol veľmi prekvapený keď ako v predošlých filmoch prišiel klasický dejový zvrat. Oveľa viac som si ho užil. Keď to prišlo tak s rozpaženými rukami a smiechom som si hovoril „What the fu*k“. Jedinečný dejový vývoj a jedinečné herecké kombo Pegga a Frosta. Ďalší vydarený kúsok do tejto série.

• 6.11.2013  23:51
    Enderova hra (2013)

Pecka! Nečítal som knihu. Časová línia išla dosť rýchlo ale vôbec to nevadilo. Úplne si však viem predstaviť, že by to rozbili na viac dielov. Je tu aj dosť psychológie, premýšľania a otázok ktoré sú asi spôsobené okresaním deja do filmovej dĺžky. Celý film bežal bez hluchých, nudných scén. Nesnažili sa do dialógov nasilu natlačiť humor. Aj keď sa možno mohlo v určitých scénach zdať, že chce film vyvolať u diváka smiech. Išlo iba o prejav Enderovho charakteru. Skvelé napätie pri bojových simuláciách. Koniec bol super. Mal som zmiešané pocity. Ale paráda. edit: Videné tretí krát po prečítaní knihy. Slabý odvar psychológie a rozoberania postavy Endera aj surovosti oproti tomu čo bolo v knihe. Podarilo sa to zomknúť do filmovej stopáže tak aby to perfektne sedelo síce za cenu príbehových a dejových zmien. Tým, že išlo všetko tak rýchlo sa zmenil aj celkový žáner. Zatiaľ čo kniha bola psychologická rozprava o chlapcovi vo výcviku od jeho piatich do tínedžerských rokov kde som veľa krát ani neregistroval, že čítam vedeckú fantastiku. Film dominoval akciou a sci-fi prvkami. Vadí mi to? Určite nie. Dostal som vynikajúci filmový zážitok. Svižné tempo deja bez hluchých miest, veľa akcie, krásny vizuál, emócie, super hudba a dobrý herci. Ford, Butterfield a Breslin boli vynikajúci výber. Úžasný film. Stále platí plný počet hviezd.

• 10.10.2013  20:26

Trochu pomalý rozbeh ale akonáhle sa objaví Rockwell tak to smeruje exponenciálne hore. Škoda, že sa dej nesústredil viac na akvapark a menej na rodinu. Len asi by to bolo na úkor oboznámenia diváka s introvertnou povahou Duncana. Sympatický, oddychový film.

• 9.10.2013  02:13

Posledný samuraj je skvost. Videl som ho už viacej krát a vždy som strašne unesený. Japonskú kultúru, samurajov a umenie japonského meča mám veľmi rád. Celý film bol úžasný. Scenéria samurajskej dediny bola nádherná a nevedel som sa vynadívať. Tréningy a bitky s katanou vynikajúce. Zakomponovali tam všetko. Od duchovných hodnôt po výrobu japonského meča. Herci boli super. Hudba bola skvelá. edit (07.10.2018): Je absolútne jedno, koľký krát si tento film pozriem, vždy som z neho unesený.

• 8.10.2013  02:42
    Hrdina (2002)

Veľmi ma film nenadchol. Príbeh je skôr v pozadí. Dominujú akčné scény. Emócie na mňa žiadne nepôsobili. Štýl meča v čínskom bojovom umení ma moc neoslovuje. Oproti japonskému štýlu sa to vizuálne nedá porovnať. Celkovo taký priemerný film.

• 6.10.2013  18:57

Som spokojný so zážitkom z filmu. Dostalo sa mi to čo od takéhoto žánru očakávam. Stále sa niečo dialo. Dej nemal zdĺhavé hluché miesta. Veľa krát sme natrafili na opozerané klišé ale dá sa cez to preniesť. Postava Mako (Rinko Kikuči) dodávala filmu príťažlivosť. Okom mňa, ktorý má veľmi rád sci-fi a aziatky je to za štyri hviezdy. edit: Po druhom pozretí sa mi to páčilo ešte viac ako prvý krát. Minule som vôbec nepochválil vizuál a akciu. Strašne sa mi páčili zábery na Jaegerov keď bola vidieť ich mierka k ľudom a normálnej technike. Akcia bola fakt pecková. Použili snáď všetko – rakety, kanóny, meče, lode, päste, chmaty, úderné kombá. Zaslúžené štyri hviezdy. edit (16.6.2018): Videné už niekoľko krát. Tento film je neskutočná pecka. Zvyšujem hodnotenie na plných päť hviezd.

• 4.10.2013  00:00

Film ktorý zabaví a nenudí. Nič nové sme síce nevideli. Skoro všetky scény a zápletky sú staré známe snáď pre každého diváka. Napodiv som nezaregistroval nijakú scénu ktorá by mi trhala oči klišéidnostou. Všetko bolo v norme. Králiky wtf?

• 2.10.2013  23:58

Škoda, že celý film neostal v dialógovej rovine ako prvých dvadsať minút. Potom sa striedali napreskáčku dva žánre. Jeden akčný, survival žáner ktorý nebol nejako extra zaujímavý. A druhý nazvime ho filozofický v téme prvých minút filmu. Ale bolo ho málo. A ten koniec ala Stephen King zase úplne niečo iné. Mi to prišlo ako keby potrebovali doplniť nejaké minúty alebo niekto chcel byť nasilu originálny. Za ten koniec vytrhnutý zo žánru dávam o hviezdu menej.

• 26.9.2013  02:07

Podarená paródia na túto náboženskú dogmu. Pri Cézarovom Biggus Dickus som sa skoro zadusil. Napriek tomu, že komédia bola zakomponovaná v každej scéne, nebola dostatočná na vyššie hodnotenie. Ešte to skúsim povedať inak. Film bol parodicky/komicky zvládnutý na výbornú ale ten humor a zábava zo scénok nebola až taká aby som udelil nadpriemerné hodnotenie.

• 22.9.2013  18:14

Bola nám predstavená jedna globálna vízia ktorá ale zostane iba víziou. Chyba tejto teórie pri aplikovaní do praxe je globálna mierka. Venus project by sa dostal do povedomia oveľa viac keby bol navrhnutý na aplikáciu pre konkrétnu krajinu. Vtedy by sa reálne dalo vypočítať podľa prírodných a intelektuálnych prostriedkov krajiny konkrétne riešenie. Ak sa to ale aplikuje na celú zemeguľu, tak je tento projekt len pekná rozprávka. Nestotožňujem sa s veľa ideami čo Fresca hovoril ale ak chceme hocijakú zmenu k lepšiemu, musí sa začať na jednom mieste a reťazovo ju rozširovať.

• 21.9.2013  23:48

Pomalý rozbeh. Celý film sa dosť tiahol. Striedali sa dve scény stále dokola. Pohľad do vraku lode s Willom sediacim za počítačom a pohľad do lesa na bežiaceho Jadena. Dej sa snažili okoreniť preskakovaním do minulosti ale to bolo slabé. Chcelo to viac akčnej retrospektívy. Vidieť viacej ghostingu v akcii.

• 9.9.2013  01:59
    Iron Sky (2012)

Nečakal som od filmu nič. Na prekvapenie sa mi dostalo pár desiatok minút kvalitného humoru. Len škoda že ho nebolo viac. Celý film bol tak strelený, že nemohol nudiť.

• 9.9.2013  01:40
    Insomnie (2002)

Začalo to ako slušná detektívka s veľmi schopným hlavným vyšetrovateľom. Na moje prekvapenie sme už v polovici filmu poznali vraha. Vražda bola vyriešená. Od vtedy sa vytratilo napätie. Čo už iba ostávalo boli dohady medzi Pacinom a Williamsom. Celkový dojem z filmu som mal priemerný.

• 4.9.2013  01:20

Bavil som sa. Skočilo sa hneď do akcie a v podstate z nej celý film moc nepoľavilo. Najväčší gól tohto filmu bola dynamika zombiekov. Keby sa hýbali krívajúcou chôdzou jeden krok za sekundu tak by to bol iba ďalší otrepaný koncept ala Resident evil. Takto sa otvorilo veľa možností činností pre nemŕtvych. Od stavania živých pyramíd cez hlavičkový tackle v šprinte. ***SPOILER*** Záver mohli možno nejako viac zdramatizovať. Na konci som čakal nejaký strašný battle s poriadnym napätím. Highlighty filmu: živá veža na stene v Jeruzaleme a useknutie ruky holohlavej vojačke. ***END SPOILER*** edit (28.11.2016): Videl som unrated cut. Stále kvalitná zábava aj na druhé pozretie. A zase, škoda toho pasívneho finále. Ešte by som chcel pochváliť hlavný soundtrack.

• 3.9.2013  00:24
    Podfukáři (2013)

Prvá hodina, zábava s magickými trikmi a s odhaľovaním ich tajomstva. Druhá hodina, priemerná akcia a hlúpe dejové zvraty. ***SPOILER*** A nakoniec veľké grand finále ktoré som vôbec nečakal. Vysvetlil sa dovtedy nezmyselný a hlúpy scenár z druhej hodiny filmu ***END SPOILER*** Z celého deja sa stal veľký kúzelnícky trik ktorý parádne pracoval s rozptýlením od hlavného diania v pozadí. Vytkol by som asi len trochu klišé romantické scény dvoch vyšetrovateľov. Dali sa spraviť lepšie. Edit: Na druhé pozretie sa mi to páčilo ešte viac. Fascinuje ma ako využili všetko o čom rozprávali vo filme a na diváka spravili jeden veľký kúzelný trik. Silné štyri hviezdy z piatich.

• 3.9.2013  00:17
    Pokoj 1408 (2007)

Jeden z mála filmov thriller/horor žánru ktorý som videl. Pre mňa klasika. Videné s kinovým koncom. Napätie a zimomriavky som cítil poriadne. Občasne som si musel aj prekrývať tvár rukami aj keď to bolo moje tretie zhliadnutie. Presvedčivý L. Jackson peckovo naštartoval atmosféru. ***SPOILER*** Pamätám si, pri prvom zhliadnutí môj šok zo scény keď začnú tí muži na pošte búrať steny a Cusack sa znovu ocitne v izbe 1408. Veľmi podarený zvrat. Koniec keď pustí nahrávku z diktafónu a ozve sa hlas ich dcéry mi omrzlo celé telo ***END SPOILER*** Veľmi vydarený film a jedna z mojich srdcoviek.

• 15.8.2013  23:47
    Elysium (2013)

Jediné čo v tomto filme bolo zaujímavé je žáner science fiction. Dej naprosto suchý, rutinný, nezaujímavý, bez napätia a predvídateľný ako počasie na púšti. Ešte aj scény s melee súbojmi pokazili neprehľadnosťou. ***SPOILER*** Keby aspoň informáciu o tom, že Damon zomrie ak mu extrahujú dáta z hlavy nechali ako prekvapenie až na úplný koniec keď sa išlo na vec. Ale aj toto sme vedeli cez polovicu filmu čím vyschla nádej na akýkoľvek bezvýznamný zvrat. ***END SPOILER***

• 24.6.2013  21:41

Téma, myšlienka a odkaz filmu boli veľmi dobré. Spracovanie dokumentu bolo trochu horšie. Aspoň ten začiatok mohol byť o trochu svižnejší.

• 29.5.2013  20:58

Fast and Furious sú filmy pri ktorých sa nerozmýšľa. Sú to filmy pri ktorých si človek užíva každú sekundu nadupanej božej akcie. Fyzika nefyzika aspoň sa zasmejem ale nič to tomu filmu neuberá patrí to jednoducho k nemu. Keď to porovnám s päťkou tak jediný rozdiel je že v päťke mali vymyslený oveľa viac sofistikovaný dej. Inak to je si myslím na podobnej úrovni kvality. Čo ma mrzí je chudák odkopnutá Brazílčanka. Sedmička, neviem sa dočkať. Pridajte ešte jeden poriadny street race navyše a budem úplne v akčnom nebi. A najviac memorable super mega šupa hero scéna je asi každému jasná. edit: Zatiaľ čo „Fast Five“ som videl asi štyri krát a vždy to bol rovnako kvalitný zážitok, tento diel ma pri druhom pozretí až tak nebavil. Moc prehnané, ani to nebolo tak premyslené ako v päťke. Už iba zmena prostredia z Brazílie do Európy posunula film nižšie u mňa. Aj celá zápletka s Letty bola divná. Oživovanie mŕtvych nie je väčšinou dobrá stratégia. A stále, chudák sexy Brazílčanka. Hodnotenie mením na tri hviezdy.

• 28.5.2013  01:46

Ak niekto robí pokračovanie nejakého filmu, tak by sa snáď patrilo mať nejaký slušný scenár. Len to by som chcel asi veľa. Ako je mnoho krát zvykom, pokračovania k dobrým filmom sa začínajú s tým, že máme herca do hlavnej úlohy a názov ktorý pritiahne divákov. A to ostatné je nepodstatné. Neviem si predstaviť, že si producenti tohto filmu po skončení svojej práce povedali: výborne, odviedli sme skvelú robotu. V podstate je to veľmi priemerný akčný film. Je tam akcia, trochu humoru, totálna deštrukcia. Ale tým že tam hrá Bruce Willis a film nesie také meno aké má som čakal oveľa viac. Preto nedám priemerné hodnotenie ale podpriemerné.

• 28.5.2013  01:31

Áno, áno a ešte raz áno. Toto je ono. Takto to má byť. Akčné, svižné, vtipné, dejovo nadupané. Žiadne sentimentálne rečičky vedľajších postáv, žiadne zbytočné, nudné, zdĺhavé scény kde sa nič nedeje. Stallone bol úžasný, ostatné obsadenie tiež dobré. Spolu s Djangom a Reacherom zatiaľ najlepšie filmy tohto roku čo som videl. edit (15.1.2018): Moje prehnané nadšenie z prvého pozretia opadlo. Stále je to solídny film ale nie až taký úžasný ako som opisoval. Ale Sylvesterova postava chodí a zabíja koho vidí, to je na nezaplatenie.

• 22.5.2013  22:14

Príjemná oddychovka. Originálne spracovanie zombie žánru. Vtipné, romantické. Škoda tej klasickej dejovej línie, inak by som dal možno o hviezdu viac. Po pätnástich minútach sa dalo predpovedať ako sa to celé vyvinie a skončí. They said, "Fuck, yeah!"

• 24.4.2013  14:29
    Konečná (2013)

Všetky hviezdy patria Arnoldovi. Nič iné v tom filme si ich nezaslúži. Celá zápletka je úplne nanič. Zastaviť na červenej pri prevoze väzňa? Barikáda cesty bez pásu na trhanie pneumatík? Policajné scény boli tak zlé, že ich ani Forest nezachránil. Jediné kvôli čomu som ten film pozeral a jediné čo bolo zaujímavé vo filme boli scény s Arnoldom. Arnold je pán.